Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]automatyczny wlącznik świateł

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wisnia579
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2007, 01:47
Lokalizacja: skarżysko-kamienna

[80 B4]automatyczny wlącznik świateł

Post autor: Wisnia579 » 08 maja 2007, 01:54

prosze o schemacik podłaczenia takiej zabawki do mojej niuni.chodzi mi tu bardziej o to gdzie znajduja sie te przewody od światel,kontrolki alternatora.moze jakies fotki posiadacie?pomocy
Ostatnio zmieniony 08 maja 2007, 09:41 przez Wisnia579, łącznie zmieniany 1 raz.

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 08 maja 2007, 21:53

Pokaż najpierw co kupiłeś i jaki jest załączony do tego przełącznika schemat to pomyślimy jak to podłączyć :lol:
AUDI SPORT

Awatar użytkownika
Wisnia579
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2007, 01:47
Lokalizacja: skarżysko-kamienna

Post autor: Wisnia579 » 11 maja 2007, 15:11

kolego mam wlacznik ktory zawiera przewody:
+12v
mase
postojówka lewa
postojówka prawa
swiatla mijania
i przewodzik kóry mam wpiąc miedzy alternator a kontrolke ladowania
szukam pomocy poniewaz nie mam pojecia gdzie znajduja sie wiazki w które moge sie wpiac. pomocy

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 11 maja 2007, 15:27

12V - żaden problem ze znalezieniem
masa - patrz wyżej
postojówki - w skrzynce bezpieczników (musisz sprawdzić jaki kolor masz przewodów w lampach)
mijania - w B3/B4 jest podział świateł mijania na str lewą i prawą, ale ogólnie przewody znajdziesz w skrzynce bezpieczników (żółto-czarny to strona lewa, żółty to strona prawa)
przewód od alternatora do kontrolki... to przewód koloru niebieskiego w żółtym złączu zegarów - na którym pojawia się masa przy braku ładowania

Awatar użytkownika
Wisnia579
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2007, 01:47
Lokalizacja: skarżysko-kamienna

Post autor: Wisnia579 » 11 maja 2007, 15:32

bezpieczniki mam pod maska przy wysieraczkach.no i tu pojawia sie problem bo nie ma zadnego dostepu do przewodów

[ Dodano: 2007-05-11, 15:35 ]
widzisz problem z elektryka dla mnie nie jest wielki.gorzej z tym gdzie to umiejscowic.pod kierownica????

[ Dodano: 2007-05-11, 15:41 ]
myslalem ze moze ktos to juz robil i podpowie jak to wylada
;-)

xavier

Post autor: xavier » 03 wrz 2007, 20:31

Chcialbym odswiezyc temat ... wyglada na to, ze mam taki sam przelacznik jak kupil Wisnia, tyle ze jeszcze go nie zamontowalem (jakos nie bylo okazji... kupilem przed wakacjami :-))

Pytanie jest takie - gdzie konkretnie ida te wszystkie przewody, coto do nich nalezy sie podpiac? najlepiej by bylo, zeby podpinac sie gdzies w okolicy kierownicy/przelacznikow, a nie ciagnac przewodow do komory silnika...

Jesli ktos to instalowal z powodzeniem, bede bardzo wdzieczny za podpowiedz.

robs22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2007, 09:36
Lokalizacja: podkarpackie

witam

Post autor: robs22 » 07 wrz 2007, 11:12

Ja długo zastanawiałem się jaki wynalazek podpiąć na poczet przyszłych mandatów za brak świateł. Doszedłem do wniosku, że najprostsze rozwiązania jednak są niezawodne. Wykombinowałem układzik na jednym przekaźniku z jedną diodą. Jeżdżę już przeszło miesiąc i nie ma problemu, nie zapominam o światłach. Dla zainteresowanych mogę temat rozwinąć.
pozdrawiam

xavier

Post autor: xavier » 07 wrz 2007, 11:58

poprosze wiec o rozwiniecie :)

robs22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2007, 09:36
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: robs22 » 07 wrz 2007, 14:08

witam
działa to tak:
po przekręceniu kluczyka brak świecenia kontrolek, trzeba włączyć światła mijania i odpalić rozrusznik. Światła w momencie rozruchu gasną, to wynika z działania instalacji elektrycznej w audi. Poza tym włączyć światła mijania można na krótki moment, ponieważ przekaźnik już sam się podtrzymuje i wszystko działa po staremu, jak przed przecięciem kabla czerwonego po stacyjce. Kabelek od świateł mijania jest dostępny po kostce wyłącznika zespolonego, tylko już nie pamiętam koloru. Ten prosty sposób ma jeszcze jedną zaletę, że bez manewru wajchy od świateł nie zapalisz niuni. U mnie to działa, działało we wcześniejszym samochodzie i nie ma obaw, że siada aku czy coś w tym stylu. Przy odpalaniu zawsze pamiętasz o światłach, a jak zapomnisz po zgaszeni autka, to zadzwoni sygnał.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga