Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio 1.8 ADR] Brak poświetlenia bagażnika audi cabrio

ODPOWIEDZ
dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

[Cabrio 1.8 ADR] Brak poświetlenia bagażnika audi cabrio

Post autor: dirtydiana » 19 paź 2017, 17:34

Witam,
jak w temacie oświetlenie bagażnika w moim cabie 2.8 działa tylko jak mam włączone światła mijania lub pozycyjne. Podczas otwierania bagażnika na wyłączonych światłach jest ciemno ;(
ten typ tak ma czy jednak powinno się zapalać podczas otwierania tylnej klapy?

Pozdrawiam Kuba

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 19 paź 2017, 18:43

Siemka, z ciekawości poszedłem do garażu sprawdzić jak jest u mnie. I nie muszę wcale odpalać pozycji żeby światło w bagażniku zaczęło się palić, otwieram klapę i świeci. Za to z oświetleniem schowka jest tak jak piszesz, zaczyna działać dopiero po odpaleniu pozycji.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 20 paź 2017, 00:20

Przemek97 pisze:Siemka, z ciekawości poszedłem do garażu sprawdzić jak jest u mnie. I nie muszę wcale odpalać pozycji żeby światło w bagażniku zaczęło się palić, otwieram klapę i świeci. Za to z oświetleniem schowka jest tak jak piszesz, zaczyna działać dopiero po odpaleniu pozycji.
hmmm u mnie jest tak, że światło wcale nie reaguje na to czy klapa jest otwarta czy zamknięta po prostu sie nie zapala... Zapala się na stałe jedynie jak włączę światła - wówczas pali się cały czas

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 20 paź 2017, 10:32

Dziwne, nie wydaje mi się żeby taka pierdoła była zależna od jakichś opcji na pokładzie, coś może być u Ciebie nie tak, jak ktoś się jeszcze wypowie to będziemy mądrzejsi mysli_

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 20 paź 2017, 19:14

Grzebałem w trzech cabrio w tej instalacji każda miała światełko po pozycji. Ta przed lift i polift.

Może to ma związek w tym ze akurat w cabie włącznik jest podwójny dla dachu i dla światełka.

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 21 paź 2017, 00:55

Jak to rozumieć? Że u kolegi dirtydiana jest normalnie a u mnie coś pomodzone?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 paź 2017, 10:18

Tego to tobie nie powiem ale to były caby z 91r jak i 98r z manualnym jak i z elektrycznym dachem może były jakieś wypusty inaczej. Nie twierdzę że nie było tak jak mówisz ale ja spotykałem tak jak kolega ma.

Ale kolega wyżej i tak ma błąd bo załącza tylko przy otwarciu albo uszkodzony włącznik w klapie lub wiązka klapy.

Ale tak technicznie to światełko w cabie potrzebne jak umarłemu kadzidło bo bagażnik bardzo mały.

Przejrzałem schematy ale tylko te powyżej 95r i tez jest tak jak mówisz.

Tak jeszcze myślę czy to nie miało związku z elektryczną anteną , bo ja właśnie na tym poległem montując elektryczna myślałem że pożyczę prąd od światełka a tu lipa.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 21 paź 2017, 18:18

Jarewa pisze:Tego to tobie nie powiem ale to były caby z 91r jak i 98r z manualnym jak i z elektrycznym dachem może były jakieś wypusty inaczej. Nie twierdzę że nie było tak jak mówisz ale ja spotykałem tak jak kolega ma.

Ale kolega wyżej i tak ma błąd bo załącza tylko przy otwarciu albo uszkodzony włącznik w klapie lub wiązka klapy.

Ale tak technicznie to światełko w cabie potrzebne jak umarłemu kadzidło bo bagażnik bardzo mały.

Przejrzałem schematy ale tylko te powyżej 95r i tez jest tak jak mówisz.

Tak jeszcze myślę czy to nie miało związku z elektryczną anteną , bo ja właśnie na tym

poległem montując elektryczna myślałem że pożyczę prąd od światełka a tu lipa.

czyli to że świeci cały czas na "zapalonych" lampach to jest oki - czyli ten typ tak ma :)
Natomiast podpowiedzcie mi gdzie szukać tego czujnika któy odpowiada za to zeby lampka sie zapalała w momencie gdy lampy są wyłączone, a podnosze klape :D

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 paź 2017, 19:13

Nie rozumiesz mnie lampka zapalała się po podniesieniu klapy ale przy włączonych światłach pozycyjnych.

W przypadku nie włączenia świateł w ogóle się nie włączała.

Czujnik znajduje się w zamku klapy dyspozycyjny 3 pin 1 wejście masy 2 wyjście gdy zamknięty na sterownik dachu, 3 wyjście gdy otwarte do lampki.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 21 paź 2017, 20:24

Jarewa pisze:Nie rozumiesz mnie lampka zapalała się po podniesieniu klapy ale przy włączonych światłach pozycyjnych.

W przypadku nie włączenia świateł w ogóle się nie włączała.

Czujnik znajduje się w zamku klapy dyspozycyjny 3 pin 1 wejście masy 2 wyjście gdy zamknięty na sterownik dachu, 3 wyjście gdy otwarte do lampki.

czyli u mnie jest tak jak powinno być z tego wynika. przy wyłączonych światłach lampka wcale nie świeci, niezależnie od położenia klapy, natomiast przy włączonych lampach pali się w przypadku otwarcia klapy.
Jutro wsadze telefon do bagaja i włącze nagrywanie, będę wiedział czy gaśnie po zaknięciu klapy czy pali się cały czas przy włączonych światłach

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 paź 2017, 20:26

dirtydiana pisze:hmmm u mnie jest tak, że światło wcale nie reaguje na to czy klapa jest otwarta czy zamknięta
Bo myślałem że cały czas ci działa. A który masz rok produkcji? dach manual czy elektryczny?

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 21 paź 2017, 22:35

Jarewa pisze:
dirtydiana pisze:hmmm u mnie jest tak, że światło wcale nie reaguje na to czy klapa jest otwarta czy zamknięta
Bo myślałem że cały czas ci działa. A który masz rok produkcji? dach manual czy elektryczny?

dach elektryczny, audi to 93 rok. Jutro sprawdze zy po zamknięciu klapy lampka gaśnie, czy pali się cały czas razem z światłami


Z jutra zrobiło się za tydzień, ale sprawdziłem, lampka zapala się w momencie otwarcia klapy, gaśnie w momencie zamknięcia czyli tak jak powinno być - warunek muszą być włączone światła pozycyjne lub mijania.

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

Post autor: murek1979 » 20 lis 2017, 17:29

W klapie bagaznika jest czujnik polozenia. W srodku jest kolka ktora zmienia polozenie jak klapa jest w gornym polozeniu i zamyka obwod i zalacza swiatelko.. Przynajmniej jest tak u mnie. U mnie wogole nie swiecilo ale po rozebraniu i przeczyszczeniu stykow wszystko wrocilo do normy. Moze tutaj jest jakis problem..
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 20 lis 2017, 20:42

To coś masz nie tak czujnik kulkowy był tylko dwa pin, a cabriolet potrzebuje 3 pin jeden do światła drugi do sterownika dachu orginalnie był w zamku. A kulkowy to zamienniki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga