Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Ciągle świecące się światło w pozycji - drzwi.

Astronis96

[B4 2.0 ABK] Ciągle świecące się światło w pozycji - drzwi.

Post autor: Astronis96 » 15 gru 2016, 12:19

Witam, wiem wiem, zaraz ktoś mnie nakieruje do innego tematu, albo napisze "wystarczy poszukać", ponieważ był taki temat, ale Cb zaskoczę, czytelniku...przejrzałem już wszystkie posty, dotyczące mojego problemu, i nadal go nie rozwiązałem i czuję, że nie rozwiąże...może mały problem, ale przydatny w nocy.

Chodzi o oświetlenie kabiny...W pozycji "drzwi" kiedy światło powinno się zapalać, i gasić - nie robi tego.Światło świeci non stop, nie gaśnie po 10-12min, jak u niektórych, będzie świecić, aż akumulator nie padnie.Czy otworzę, czy zamknę itd, światło daje ciągle, nigdy nie zgasło...Krańcówki?Włączam światła, wyciągam kluczki ze stacyjki, i sprawdzam.Każda krańcówka daje sygnał, wtedy słyszę "brzęczyk", nawet jak bagażnik otworzę - uważam że są sprawne, wszystkie reagują.Pompka?Dałem na tą pozycję, odłączam pompkę, a światło jak świeciło, świeci dalej, więc myślę, że pompka do tego nic nie ma, przewody wyglądają ok - sprawdzałem.Nie mam już pomysłów, co to może być, dodam zdjęcia pompki, kostek, może to coś da...Wymieniłem lampkę całą, i problem ten sam jest.Mam centralkę taką, że po 10 sek auto się zamyka, ale jak są otwarte drzwi, to nie zamknie, ponieważ krańcówka daje sygnał.

Ktoś coś?Ponawiam ostatni raz temat, jak nie pomoże, poddaje się :P

Dzięki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 15 gru 2016, 13:09

Krańcówka kierowcy i pasażera ma po dwa wyjścia.Jedno wyjście w krańcówce jest do brzęczka a drugie do pompki i na światło wewnętrzne.Podejrzewam że wyjście na światło gdzieś masuje.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 15 gru 2016, 13:33

Z tego co pamiętam, to te dwa "wyjścia" od strony kierowcy, po ściągnieciu krańcówki i gumy są połączone ze sobą razem (zaizozowalne), z jakimś przewodem który idzie pod tym progiem.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4671
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 15 gru 2016, 15:06

Może ktoś w jakimś starym alarmie wpiął się lampkę i zwarł np. z czujnikiem maski. Zobacz po lewem słupku od strony kierowcy idą 3 kable w formie taśmie (kable sklejone obok siebie) może tam ktoś coś dopiął.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 15 gru 2016, 18:47

Przeglądałem teraz prawą stronę pasażera, a więc...Jest krańcówką, i idą od niej 2 przewody.Jeden tak jak Piotrekdriver1, pisał od brzęczyka oraz drugi od lampki - to się zgadza, po odłączeniu brzęczyk przestaje działać, a ten drugi nic się nie dzieje.Kable są ok, sprawdzałem je jak idą, nie ma na nich żadnej izolacji, idą oddzielnie w stronę silnika.Dzisiaj zobaczę jeszcze stronę kierowcy, ale jak pamiętam, tam coś było połączone, chyba brzęczyk + światło razem...Potem napiszę co i jak okok

[ Dodano: 2016-12-15, 18:47 ]
Rozebrałem stronę kierowcy, i sprawa wygląda tak...jest inaczej, niż u pasażera, a więc...Jeden kabel, który idzie na krańcówkę jest cały, a drugi jest połączony z jakimś niebieskim, gdy odłączę ten niebieski od przewodu drugiego, nie ma brzęczyka w pozostałych drzwiach, gdy złącze, brzęczyk jest...teraz już brzęczyk nie reaguje na stronę kierowcy, ale to mniej ważne...Ktoś coś?Lampka jak ciągle dawała, tak daje dalej. zly_

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 15 gru 2016, 20:47

Niebieski jest od alarmu.Sprawdź czy oby napewno idzie bezpośrednio do centralki.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 15 gru 2016, 21:22

Poddaje sie, jutro wszystko składam jak było, może "brzeczyk" sie nawroci u kierowcy jak było, i zostawiam ten problem, ponieważ jest nie do rozwiązania.Dzieki za odpowiedzi <niedowiarek>

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 16 gru 2016, 08:08

Jak otworzysz tylne drzwi i bagażnik to też brzęczyk piszczy?W oryginale nie powinien.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 16 gru 2016, 09:03

Tak, tylne drzwi + bagażnik, u mnie to działa <niedowiarek>

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 16 gru 2016, 09:07

A odłącz na próbę tylne krańcówki a potem jak coś krańcówkę klapy bagażnika

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4671
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 gru 2016, 09:17

Nawet jakby ktoś spiął krańcówkę drzwi kierowcy od brzęczyka z resztą to i tak sterowanie oświetleniem powinno działać. Przynajmniej powinno gasnąć po kilku minutach.

Ktoś musiał się wpiąć bezpośrednio z zasilanie lampki z pompki. Najlepiej by było odciąć przy pompce kabel załączający lampę po otwarciu drzwi i sprawdzić żarówką na wyjściu pompki odłączonej od reszty układu.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 16 gru 2016, 12:36

Maciek ale dla kolegi świeci nawet po odpięciu pompki.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 16 gru 2016, 14:24

Piotrekdriver1, to nic nie da, z odłączeniem tylnych krańcówek, a gdzie jest krańcówka od klapy bagażnika, to nie wiem, ale, jest jeden szczegół, klapa bagażnika + klapka, gdzie leje się paliwo, nie są podłączone pod pompkę, ponieważ jest coś zjebane, maciek889, ma rację, tutaj jest krańcówka drzwi od brzęczyka połączona z resztą krańcówek, gdy odłączyłem niebieski kabel, wszystkie przestają działać. :/

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4671
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 gru 2016, 15:25

Piotrekdriver1 pisze:Maciek ale dla kolegi świeci nawet po odpięciu pompki.
Wiem ale chodzi o to czy wyjście z pompki jest sprawne. Jeśli sprawne to chyba prościej pociągnąć nowy kabel niż ryć w instalacji szukając gdzie jest zwarte.

Ale na pewno autor nawet nie zlokalizował kabli idących do lampki pod deską bo najpewniej tam jest coś wpięte.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 16 gru 2016, 15:43

A to chyba że o to chodzi&#128513;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga