Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] Nie działa lewy kierunkowskaz

Awatar użytkownika
marcin83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2007, 11:12
Lokalizacja: Krasnystaw

[80 B4 2.0 ABT] Nie działa lewy kierunkowskaz

Post autor: marcin83 » 06 sie 2007, 19:30

Mam problem z lewym kierunkiem. Nie działa a w momenicie włączenia załącza sie jakis brzęczyk czy coś. Prawy kierunek działa. Awaryjne także.Pytałem znajomego i stwierdził ze to może być przerywacz lub jakis przekażnik.A moze to jakiś bezpiecznik.Prosze o pomoc bo nie wiem nawet gdzie szukac tego przerywacza.Z góry dziękuje.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 06 sie 2007, 20:15

Po przeanalizowaniu schematu wydaje mi się, że padł Ci albo przełącznik zespolony (po stronie przełącznika kierunków) albo przerywacz kierunkowskazów. To jest najprawdopodobniej ten sam element, który odpowiada za awaryjne tylko jest sterowany innym sygnałem. Ten przerywacz znajduje się albo skrzynce bezpiecznikowej na podszybiu, albo pod półką kierowcy. Najprościej to włączyć awaryjne i na słuch dojdziesz gdzie "pyka" przekaźnik.

Awatar użytkownika
sylwiasty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2006, 01:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: sylwiasty » 08 sie 2007, 10:52

Jeśli problem jest tylko z lewym kierunkiem to winny jest przełącznik pod kierownicą. Miałem to samo u siebie, rozbierałem włącznik kilka razy ale dawało to tylko krótkotrwałą poprawę więc przy okazji montażu manetki do obsługi BC wymieniłem i tą od kierunków - problem jak ręką odjął.
B2 1.6D '84 - 7.2000->4.2005
B4 ABT "Limited Edition" '94- 5.2005->5.2009
A4 1.8T Avant Q '97 na bananie - 5.2009-> S4 Look in Progress

krissss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2009, 22:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krissss » 24 sie 2009, 23:01

Witam. Przepraszam że odświeżam stary temat ale ja mam takie same objawy z kierunkowskazem lewym z tym że przy awaryjnych działa tylko prawa strona. Może ktoś podpowiedzieć od czego zacząć bo kolega marcin83 ma B4 a ja B3, czy w tym przypadku jest jakaś różnica ???

Awatar użytkownika
Kermit85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 583
Rejestracja: 05 paź 2008, 10:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Kermit85 » 25 sie 2009, 08:38

Odpowiedź - różnicy chyba nie ma - sprawdź przekaźnik nad nogami kierowcy, najlepiej podmienić - ja dałem za używkę 8 zł i śmiga do dzisiaj.

Jak odkręcisz półkę nad nogami kierowcy i tam w okolicy miejsca w które wkręcona jest środkowa śrubka mocująca półkę znajdziesz przekaźnik zamocowany w takiej metalowej obejmie, po prostu go wysuń i spróbuj podmienić z innym, a jeśli to nie pomoże to możliwe, że wysiadła manetka od kierunków w pająku.

colorumia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:27
Lokalizacja: Rumia

Post autor: colorumia » 25 sie 2009, 10:04

miałem podobny problem nie działały mi kierunkowskazy z prawej strony okazał się winny przełącznik przy kierownicy

krissss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2009, 22:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krissss » 26 sie 2009, 22:22

Oczywiście jak się zabrałem do sprawdzania to wszystko działa jak ta lala.. Musze poczekać aż znowu zacznie się psuć, normalnie złośliwość rzeczy martwych

mpivo

kierunki audi b4 avant

Post autor: mpivo » 30 sty 2010, 18:16

Słuchajcie - ja też mam od jakiś 2 tyg problem z kierunkami - niestety wygląda to troche inaczej niż było opisane w poprzednich postach.

Otoż u mnie kierunkowskazy wogole nie działają. Podobnie jest też ze światłami awaryjnymi - przy włączeniu ich słychać tylko "pstrykniecie" w tablicy jednak ani na tablicy rozdzielczej, ani przycisk nie miga.

Jednak jest jeszcze jedna ważna rzecz o której nie powiedziałem - w aucie mam zamontowany alarm który po otworzeniu drzwi powoduje włączenie sie awaryjnych na pewna chwile - i to o dziwo działa. Co więcej podczas gdy migają kierunki a włączę przyciskiem awaryjne - przycisk sie podświetla! Kiedy mija "czas" migania kierunków awaryjne przestają sie migać razem z przyciskiem - pomimo tego ze caly czas jest włączony.

Kolejna sprawa jest taka ze jak ostatnio zacząłem juz nawet trochę w nerwach pstrykać kierunkami i awaryjnymi niby zaskoczyły i zaczęły działać.

Jesli chodzi o elektrykę w autach jestem zupełnie zielony, ale mimo wszystko podejrzewam ze albo coś mi sie podziało z alarmem - blokuje mi mozliwość włączania kierunków, albo zima (auto stoi caly czas na zewnątrz) spowodowała ze cos mi tam pomarzło, może zaśniedziało i teraz nie działa jak potrzeba.

Macie może jakiś pomysł w jaka strone uderzyć żeby rozwikłać ten problem?

Mi ostatnio chodzi po głowie żeby po kolei powyciągać i posprawdzać wszystkie bezpieczniki - może jakis sie przepalił i stad to wszystko...

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdr.
Marcin.

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 31 sty 2010, 17:46

miałem podobny problem wszystkie kierunki działały przerywacz cykał ok ale z przodu lewy nie migał tylko swiecil swiatłem ciągłbym myślałem ze zarówka moze czy bezpiczncik lecz wyciaglem przerywacz i na jednym z pinów zobaczyłem jakąs mase twarde zbita nie byl to lut ani nic wyskrabałem to i wszystko ok
Nieważne czym jeżdzisz , wazne jest jak tym jeżdzisz...

Polecam usługi tej firmy :

www.czystotu.com

mpivo

Post autor: mpivo » 11 lut 2010, 23:18

niestety padł przerywacz. Wymieniłem na nowy i wszystko śmiga. U mnie piny były czyste wiec nie miałem żadnego pola manewru.

Dzieki za pomoc.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Norbas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 727
Rejestracja: 06 lip 2010, 16:03
Imię: Norbert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Norbas » 07 sie 2014, 23:51

Podepnę się pod temat.

Problem jest tego typu, że nie działa mi prawy przedni kierunkowskaz. Reszta kierunkowskazów po prawej stronie działa bez problemu. Lewa strona również. Włączając światła awaryjne także nie działa tylko ten jeden czyli prawy przedni.
Sprawdzałem żarówkę i jest ok. Sprawdzałem czy dochodzi prąd i niestety prąd nie dochodzi do żarówki. Gdzie może pojawiać się problem :?:
AAZ----> Alpinweiss


V6 TDI > I like new challenges
C5 2.4 V6 AVA
B7 AVA 1.9TDI e

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 22 paź 2017, 16:04

Witam, odświeżę lekko temat. U mnie pojawił się taki problem, że nie działają kierunki, ale tylko z manetki. Awaryjne chodzą normalnie, manetka też jest w porządku (podpinałem dwie różne i efekt ten sam), pozycyjne na wyłączonym zapłonie i w pozycji manetki góra lub dół też świecą normalnie. Bezpieczniki całe. Jakieś pomysły? bezradny_

szczepanek1313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 08 sie 2012, 21:42
Lokalizacja: tarnow

Post autor: szczepanek1313 » 22 paź 2017, 17:05

jak masz mozliwosc zamien przycisk swiatel awaryjnych na sprawny albo swoj sprawdz na innej audi 80 jak bedzie ok tu szukalbym masy czy nie jest gdzies przewany drut albo zimny lut w przerywaczu

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 02 lis 2017, 19:03

Zamówiłem 2 inne przełączniki, tak na wszelki wypadek jakby któryś też przyszedł strzelony, jak będą to dam znać czy to o to chodziło. Dzięki za naprowadzenie na trop piwoa80

[ Dodano: 2017-11-02, 19:03 ]
No i niestety to nie to, na każdym z przełączników te same objawy, a raczej ich brak... Ktoś ma jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać? Jeśli nie to oddaje to do elektryka bo nie dysponuje sprzętem żeby móc w miarę zgrabnie i sensownie posprawdzać ciągłość kabli..

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 02 lis 2017, 19:08

Przemek97 pisze:Ktoś ma jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać?
a do przerywacza zaglądałeś? jest pod kierą
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga