Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie gasnące światła cofania

ODPOWIEDZ
Peszka

Nie gasnące światła cofania

Post autor: Peszka » 15 lis 2021, 14:26

Witam,
Na wstępie powiem, że jestem tu nowy, a swoją historię z samochodami zaczynam właśnie teraz.
Na urodziny dostałem Audi 80 B3 1.6 DT. Wszystko fajnie, przegląd był, lekkie naprawy bo wiadomo jak to jest z 30-letnim autkiem.
Tyle że pojawił się problem, którego nikt nie zauważył, a przed wysłaniem samochodu po raz 3 do mechanika wolę sprawdzić i zapytać czy może da się jakoś naprawić ten problem samemu.


Przechodząc do sedna, po odpaleniu silnika samochód działa bardzo dobrze, ale po wrzuceniu wstecznego zapalają się światła cofania i nie gasną do momentu zgaszenia stacyjki. Co robić w takim przypadku i gdzie szukać problemu?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie gasnące światła cofania

Post autor: maciek889 » 15 lis 2021, 20:18

Odłącz tą szeroką kostkę po lewej stronie skrzyni nad półosią i zobacz czy zgasną światła. Kiedyś czujnik w skrzyni mi padł i też światła włączały się kiedy im podobało. Czujnik jest po drogiej stronie skrzynie biegów mniej więcej pod akumulatorem pod taką okrągła klapką.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Peszka

Re: Nie gasnące światła cofania

Post autor: Peszka » 16 lis 2021, 23:35

Wyciągnąłem czujnik świateł cofania. Prawdopodobnie to on jest problemem i olej, którym był nasmarowany był bardzo stary i gęsty. Niedługo będę zamawiać nowy czujnik. Dziękuję za pomoc ❤

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga