Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Po wylaczeniu auta swiatla nie gasna.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wex
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 01 maja 2013, 20:16
Lokalizacja: Skarżysko

[80 B3] Po wylaczeniu auta swiatla nie gasna.

Post autor: Wex » 15 maja 2013, 16:02

Dobry. Pojechalem dzis w trase 200km i po skonczeniu gasze autko, otwieram drzwi i slysze piszczenie tego co mi przypomina o niezgaszonych swiatlach. Patrze ale wylaczylem, ide na przod auta i okazuje sie ze mimo wylaczenia samochodu swieca sie caly czas swiatla pozycyjne. Nie wiem co zrobic, do rana padnie mi akumulator. Chcialem odlaczyc wiec otwieram skrzynke bezpiecznikow i wyjmuje chyba 6 i zgasla prawa strona. Wyjmuje 7 bezpiecznik od lewych swiatel lecz one nie gasna. Ponadto caly czas mam podswietlone zegary. Przepraszam za brak polskich znakow ale jestem 200km od domu i pisze z telefonu. Pomozcie.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 15 maja 2013, 22:24

napewno masz gdzies przebicie, tylko gdzie ... stacyjka, przekazniki odpadaja, pajak rowniez gdyz plusa dostaja juz za bezpiecznikiem,
ciekawe czy niemasz popalonej instalki przy bezpiecznikach, ciekawe jak u ciebie z lampami, czy masz ori instalke?

Awatar użytkownika
Wex
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 01 maja 2013, 20:16
Lokalizacja: Skarżysko

Post autor: Wex » 15 maja 2013, 22:36

myślałem też o stacyjce, może na kostce. Ostatnio miałem problemy ze stacyjką. No nic, tymczasowo odpiąłem akumulator i chyba nie będe sie z tym babrać i oddam do mech-elektr.

marek2367
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2017, 00:58

Post autor: marek2367 » 21 gru 2017, 12:53

Witam.
Mam od kilku dni bardzo podobny problem.
Po wyłączeniu zapłonu świecą się światła postojowe z obydwu stron i oświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz słychać sygnalizator nie zgaszonych świateł.
Po wyjęciu bezpieczników nr 6, 7 i 14 światła gasną, ale nadal działa sygnalizator nie zgaszonych świateł.
Kilka miesięcy temu był wymieniany wyłącznik zespolony świateł (zamiennik).
Auto ma założony hak (prawdopodobnie oryginalny).
Gdzie szukać przyczyny?
Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 21 gru 2017, 13:17

uszkodzony albo pajak albo kostka stacyjki, czytaj kolego forum, nic nowego nie wymyslono, ciagle te same sa rady

marek2367
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2017, 00:58

Post autor: marek2367 » 25 gru 2017, 18:49

Witam ponownie.
Szara80tkaTdi dziękuję za szybką odpowiedź.
Okazała się trafna.
Po wymianie przełącznika światła "zgasły".
Stary przełącznik po rozebraniu i złożeniu s powrotem działa prawidłowo (wróciło włączanie długich).
Zamiennik, który był winowajcą rozebrałem. Zaraz po zdjęciu blaszanej pokrywy znalazła się usterka. Urwał się plastikowy element odpowiedzialny za przesuwanie styków. Dźwigienka działała normalnie, ale styki były w położeniu "włączone".
Na przełącznik wskazywało prawdopodobnie też działanie sygnalizatora włączonych świateł po wyjęciu bezpieczników.
Niesprawności kostki stacyjki powodują raczej zwykle problemy z włączaniem czegoś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga