Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 TDI] podświetlenie wyświetlacza temp. i błąd poduszek

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[B4 TDI] podświetlenie wyświetlacza temp. i błąd poduszek

Post autor: Daras » 29 sty 2008, 18:52

mam dwa pytanka...

1. pierwsze to czy od wyjęcia zegarów może sie zapalić kontrolka air baga? wymienialem jedną żarówke, i po złożeniu zapala sie kontrolka poduchy i świeci sie jakiś czas (z minute) a potem gaśnie.

2. drugie pytanko to jak jest podświetlany ten mały wyświetlacz temp. zewnętrznej bo wyświetla temperature ale nie jest podświetlone. myślałem że od żarówki która byla padnieta (część zegara była ciemna) ale niestety... zegar swieci ale wyświetlacz temp jak był ciemny tak jest nadal... :-/

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 29 sty 2008, 19:28

Wyswietlacz ma swoja osobna zarowke, one czesto padaja. Takze musiz rozebrac i wylutowac.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 29 sty 2008, 19:39

Jak najbardziej może.
Kontrolka poduchy sygnalizuje awarie ogólnego układu elektrycznego lub obwodu poduszki powietrznej w zależności od jej zachowania w twoim przypadku to pierwsze. Już ktoś to opisywał. Skasować można tylko VAG'iem.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 sty 2008, 19:44

Jeżeli na odpiętych zegarach przekręciłeś kluczyk to stąd błąd poduszki - skasujesz go tylko kompem. Co do termometru - wymień żaróweczkę.

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 29 sty 2008, 19:58

Odpięte zagary nie mają nic do błędu poduchy :mrgreen: Chyba ,że je wyjmował bez odłączenia akumulatora.Odłączałem aku wyjąłem zegary i robiłem próbę,potem poskłądałem i błędu nie było.A zrobiłsię innym razem w inny sposób <ok>

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 29 sty 2008, 20:04

no wyjmowalem bez odłączania aku i malo tego jak nie byly podłączone wszystkie kostki przekrecilem stacyjke... :evil: wogole nie pomyślałem o poduszcze...


P.S a co do tej żaróweczki w termometrze - rozumiem że tylko lutownica wchodzi w gre? :-P i jaka tam jest żarówka, też czerwona?

nie wiedzialem że żarówki w desce są w takim czerwonym PCV, nigdzie takiego nie mieli wiec prysnąłem zwykłym sprejem do zacisków ;-) nie widać różnicy na zegarach <ok>

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 sty 2008, 20:08

RaKo pisze:Odpięte zagary nie mają nic do błędu poduchy :mrgreen: Chyba ,że je wyjmował bez odłączenia akumulatora.Odłączałem aku wyjąłem zegary i robiłem próbę,potem poskłądałem i błędu nie było.A zrobiłsię innym razem w inny sposób <ok>

Kolego czytaj ze zrozumieniem. Napisałem przecież, że jak na odpiętych zegarach przekręcił kluczyk. Po ch... przekręcać kluczyk jak aku jest odpięty???

To czerwone PCV to są kondoniki, które można zdjąć i przełożyć na nowe żaróweczki

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 29 sty 2008, 20:30

Dokładnie potwierdzam wypowiedzi kolegów, bład skasujesz vagiem, nastpenym razem odłacz akumulator i nie bedziesz miał problemu, zarówczeka od podswietlania wyswietlacza temp zaw. jest w jego środku i jest lutowana, kolor żarówki - biały. <ok>

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 sty 2008, 20:39

Solskier pisze:Dokładnie potwierdzam wypowiedzi kolegów, bład skasujesz vagiem, nastpenym razem odłacz akumulator i nie bedziesz miał problemu, zarówczeka od podswietlania wyswietlacza temp zaw. jest w jego środku i jest lutowana, kolor żarówki - biały. <ok>
Ja wlutowałem czerwoną - ładniej wygląda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 29 sty 2008, 20:45

chips pisze:Ja wlutowałem czerwoną - ładniej wygląda
A z kąd kolega dorwał taką czerwoną? Też bym sobie wlutował :-D Masz jakieś foto jak to teraz wyglada?

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 29 sty 2008, 20:55

chips pisze:To czerwone PCV to są kondoniki,
tyle ze wlasnie ten kondonik gdzieś mi spadł i musiałem sobie inaczej radzić :-?

P.S a jak sie dostać do tej żaróweczki w wyświetlaczu? jak wyjme juz wyswietlacz z zegarów to idzie go rozebrać? i prosił bym o jakiś model/typ żarówki jaki ma tam być i moc :mrgreen:

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 29 sty 2008, 20:59

Tak idzie rozebrac wyswietlacz i wymienić zaróweczke, należy odkrecic wyswietlacz od licznka i z tlu masz dwie małe śróbki na krzyrzaka, odkrecisz je zdejmiesz obudowe wyjmiesz płytke wyswietlacza i zobczysz zaróweczke (uwaga ostrożnie z lutowaniem jak przesadzisz i za długo bedziesz grzał płytke to "spalisz" wyswietlacz i bedzie po nim) <ok>

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 29 sty 2008, 21:08

chips pisze:
Solskier pisze:Dokładnie potwierdzam wypowiedzi kolegów, bład skasujesz vagiem, nastpenym razem odłacz akumulator i nie bedziesz miał problemu, zarówczeka od podswietlania wyswietlacza temp zaw. jest w jego środku i jest lutowana, kolor żarówki - biały. <ok>
Ja wlutowałem czerwoną - ładniej wygląda :mrgreen:
ja również kiedyś wlutowałem czerwoną i wywaliłem tą blendę rozpraszającą między żarówką a wyświetlaczem... ostatecznie świeciło trochę mocniej, ale na piękny czerwony kolor <ok>

żarówka 0,5A 12V wielkości główki od zapałki... w Lublinie łatwiej dostać taką w kolorze niz biała :-/

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 29 sty 2008, 21:56

chips, No może mnie nie zrozumiałeś,bo chodziło mi o to co potwierdził kolega Daras.Ja przekręcałem kluczyk ,odpalałem i jeździłęm bez zegarów i nic nie wyskoczyło,więc zrobił jak napisałem <ok>

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 sty 2008, 22:50

Obwód poduszki w B4 jest tak zrobiony, że przekręcenie kluczyka z odpiętymi zegarami = błąd poduszki, podobnie odpięcie pirotechnicznego pasa kierowcy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl