Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Włącznie świateł po otwarciu samochodu

ODPOWIEDZ
RaqDis
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2021, 09:29
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg

Włącznie świateł po otwarciu samochodu

Post autor: RaqDis » 30 wrz 2021, 09:41

Witam. Chciałbym zrobić w b4, tak żeby po przekręceniu zamka/otwarciu pilotem, włączały się światła, tak jak to jest w nowszych samochodach. Potrzebuję jedynie porady, co kupić, jak się za to zabrać i wogole to podłączyć.Dzięki

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Włącznie świateł po otwarciu samochodu

Post autor: maciek889 » 30 wrz 2021, 12:47

Są do kupienia gotowe moduły: https://allegro.pl/listing?string=DO%C5 ... ING%20HOME tylko pewnie trzeba będzie chwilę pogłówkować aby zapalały się tylko po użyciu pilota. Może odseparowanie diodą wyjścia na kierunkowskaz (aby moduł nie aktywował się po włączeniu kierunkowskazu normalnie) by załatwiło sprawę albo użycie np. wyjście na otwarcie bagażnika.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Ven0n
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 265
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:22
Imię: Kamil
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: ŚLUNSK

Re: Włącznie świateł po otwarciu samochodu

Post autor: Ven0n » 06 paź 2021, 00:24

Ja u siebie mam z pilota centralny i w momencie jak otwieram/zamykam to jest o tym informacja poprzez 1 lub 2 mignięcia postojówkami, więc z modułu który je wywołuje podłączyłem kabelek prosto do cieńkiego czerwonego kabelka od stacyjki, tego który daje +12v w momencie jak się naciśnie na stacyjkę. Zanik napięcia +12v(w momencie wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki) powoduje zapalenie lampek podświetleniea wnętrza. To najprostszy sposób, jeśli masz jakikolwiek sygnał świetlny informujący o otwarciu/zamknięciu samochodu.
A potem dalej z podświetlenia wnętrza robisz przekaźnik zasilony stałym +12v i sterowany masą z podświetlenia wnętrza i od tego przekaźnika wjeżdżasz kablami tam gdzie chcesz mieć oświetlenie jak np postojówki, nawet idzie samą tablicę rejestracyjną jak u mnie zrobiłem, albo nawet światła mijania jak Ci nie szkoda akumulatora

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga