Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 92 abt] przegub wewnętrzny

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
gizmok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:03

[80 b4 92 abt] przegub wewnętrzny

Post autor: gizmok » 19 lip 2009, 18:48

Panowie mam takie pytanie wymieniłem przegub zewnetrzny prawy poskręcałem wszystko do kupy i po odpaleniu silnika i ruszeniu bardzo powoli coś zahrobotało jak sie puzniej okazało rozsypał sie przegub wewnetrzny tej samej prawej strony .Mam pytanie co zrobilem nie tak ze takie coś nastąpiło czy trzeba jakos to wszystko ustawic według jakis naków czy jak .bo jak kupywalem ten zewnetrzny to spytalem sprzedawce jesto zarazem mechanik czy po wymianie przegubu trzeba robic zbieznosc on mówił że nie tylko jakiś znaków sie trzymac tylko jakich nigdzie nie znalazlem w opisach wymiany przegubów o jakis znakach

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 19 lip 2009, 19:00

Przegub wewnętrzny poszedł prawdopodobnie dlatego bo : kiedy obydwa miały luz to jakoś chodziły, natomiast jeżeli wymieniłeś zewnętrzny to wtedy już tego luzu brakło i ukręciło wewnętrzny :-/ Jak wymienisz wewnętrzny to wszystko ładnie powinno chodzic. ;-)
Forum A6Klub i Audi80

gizmok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:03

Post autor: gizmok » 19 lip 2009, 19:13

to zadnych znaków tam nie ma bo znalazlem tez w ksiazce reguluje i naprawiam audi tam tez piszą o jakims zaznaczeniu ze przy dokrecaniu przegubu osiowego trzymać sie oznaczeń naniesionych przy montażu w tedy będzie sie zgadzać w pewnym stopniu ustawienie kół tak pisze w książce o co to chodzi

tomasss82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 16 sie 2007, 20:53
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: tomasss82 » 20 lip 2009, 09:52

Jeśli przy wymianie wbijałeś młotkiem nowy przegób mogłeś uszkodzić wewnętrzny(na półośce jest wciskany na frez z 3 łożyskami zabierak) on raczej padł. A co do znaków to nie ma. Jeśli odkręcasz piaste od amortyzatora to wtedy zaznaczasz żeby kont pochylenia koła się zgadzał
Biłgoraj,90quattro

gizmok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:03

Post autor: gizmok » 20 lip 2009, 21:14

juz doszedłem co było przyczyna przegub wewnetrzny byl jednak strasznie wybity i zapewne latał bardzo luzno jak troche pociaglem oske przy rozbieraniu zewnetrznego wysypaly sie zapewne kulki albo przynajmniej jedna ale tego nie bylo widac bo jest guma ochronna no i odpalilem i gruchlo.A jeszcze jedno moze przyda sie innym bo przed wymiana tego wewnetrznego mielem podczas raptownego dodawanie gazu byly takie szarpniecia koledzy opisywali na forum podobny temat o tym szarpaniu ,ja tez wymienialem poduszki pod skrzynią i na łapach a szrpanie dalej było a to wina przegubu wewnetrznego jesli ktosma taki problem niech se sprawdzi te przeguby czy nie ma wybitych

skifa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: skifa » 20 wrz 2009, 19:22

witam ! chłopaki ja mam podobny problem przegubów wewnętrznych ,zewnetrznych nie słychać u mnie w audi ino ze mam szarpanie i jak dziś podniosłem auto na lewarku w góre to kumplowi kazałem kręcic kołem od prawej do lewej i tak w kółko, a ja za przegub wewn.złapałem i wyczułem luz jaki był tam .a luzu tam być niepowinno chyba jeśli sie nie mylę?chłopaki jak możecie to doradżcie cos .z góry dzieki skifa.

[ Dodano: 2009-09-27, 18:58 ]
Gizmok a czy przegub wewnętrzny to powinien mieć mały taki luz do srodka skrzyni i z powrotem?bo ja dziś u kumpla w audi sprawdzałem i u niego luzów nie ma takich duzych na tym przegubie,myslę że chyba mechanizm różnicowy nie mógł sie do tego stopnia zużyć w srodka w skrzyni żeby taki luz ten przegub dostał????jeśli mozesz to pomóż lub doradz coś,z góry dzięki skifa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga