Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1z]powietrza pierburg + pomba bosh

ODPOWIEDZ
Pappa2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, 19:34
Lokalizacja: kamienna gora

[b4 1z]powietrza pierburg + pomba bosh

Post autor: Pappa2 » 10 gru 2011, 06:43

Witam.
Mam "mały" problem ponieważ zaczyna nawalać mi nastawnik pompy. Po przeczytaniu kilku postów doszedłem do wniosku że spróbuję go samemu wyczyścić. Mam dojście do vag coma więc chyba dam sobie radę. Z tego co czytałem to nastawnik można wyczyścić w pompie pierburga a ku mojemu dużemu zaskoczeniu mam pompę boshowską! Co dziwniejsze przepływomierz powietrza jest firmy pierburg. Stąd też moje zdziwienie jak to możliwe żeby w audi była taka kombinacja? Dodam że tym autem zrobiłem ok 30.000 kilometrów i nic mi się nie działo. Rok temu musiałem oddać auto do warsztatu z powodu podciekającej pompy paliwa. Po naprawie wszystko było ok. Tylko teraz mam problem z tym nastawnikiem. Czy spotkał się ktoś z takim połączeniem tych 2 firm w aucie? Dodam że auto jest z połowy 1994r.

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 10 gru 2011, 08:58

Spokojnie, pompa boschowska jest na boschu i pierburgu. Te nazwy i różnice tyczą się przepływomierza. Jeżeli masz przepływkę pierburga, to masz nastawnik indukcyjny, który można spokojnie czyścić.
PS. Jak miałem jeszcze stary osprzęt to się dziwłem dlaczego mam zaworek N75 firmy PIERBURG i myślałem że mam jakiegoś lepiszcza wsadzonego, a później się okazało że wszystko jest okej ;p

Pappa2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, 19:34
Lokalizacja: kamienna gora

Post autor: Pappa2 » 10 gru 2011, 15:24

Uff do dobrze. Już myślałem że będę musiał wymieniać nastawnik na nowy... dziękuję za szybką odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga