Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG] Schodzący lakier bezbarwny.

ODPOWIEDZ
Popcorn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2015, 21:18

[B4 2.3 NG] Schodzący lakier bezbarwny.

Post autor: Popcorn » 19 gru 2015, 15:13

Witam. Mam taki straszny problem jakim jest właśnie ten Lakier bezbarwny który schodzi. Na załącznikach widać co i jak, jest ktoś wstanie powiedzieć mi jak to mam zrobić czy da się to odratować jakoś ? Na wiosnę będę robił 2 warstwową polerkę ( Pasta Tempo Turbo "nie K2" oraz potem pastą Farecla G3 i Woskiem K2 Ultra Wax) lecz wydaje mi się że tym nie da rady tego załatwić więc istnieje możliwość żeby to zwalczyć czy trzeba się pogodzić już z tym ?

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4727
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 19 gru 2015, 15:35

Jakby nie odpadały płaty lakieru bezbarwnego i było tylko matowe to polerka mogłaby pomóc. A tak to tylko zdarcie do metalu i lakierowanie na nowo.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 19 gru 2015, 16:08

Polerką tutaj nic nie zdziałasz czy to ręczną czy mechaniczną. Trzeba położyć nowy lakier. Jakby tego było mniej to można by się było pokusić o pryśnięcie bezbarwnym z puszki. Ja tak zrobiłem u siebie na zderzaku. Bezbarwny zaczął odchodzić to wyrównałem powierzchnie lekko papierem ściernym i na to bezbarwny i polerka i prawie śladu nie ma, a zależało mi tylko na tym żeby to dalej nie postępowało.

bigben
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 08 sie 2011, 20:18

Post autor: bigben » 19 gru 2015, 23:24

Czy czerwone Audi 80 były malowane dwuwarstwowo (kolor + bezbarwny)? Nie spotkałem się jeszcze z fabrycznym czerwonym nie będącym akrylem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl