Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Wyciek płynu chłodniczego

Wszystko co związane z LPG
Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1032
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 03 mar 2013, 20:28

ignac112 pisze:Ten oring w kolektorze też mógł puścić dla tego leci.
Obrazek
Na zdjęciu widać blok silnika a w nim 4 takie złote zaślepki, mówiąc brok mam na myśli właśnie takie zaślepki bloku silnika.


@edit: mam zdjęcie ABT na którym widać brok, tam gdzie zaznaczyłem nr. 1 widać, że ktoś już go wymieniał, bo widać tam sylikon.
Obrazek
są to korki występują praktycznie w każdym silniku jest to zabezpieczenie w razie zamarznięcia płynu chłodniczego to wysadzi korek a nie pęknie blok, można je dostać nowe w sklepie i wbić

[ Dodano: 2013-03-03, 20:36 ]
90 za kawałek plastiku to dużo na złomowcu można wytargać dobry nawet za free i nie musi być to konkretnie z audi a także z VW od 1.6 do 2.0 benzin

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 03 mar 2013, 20:49

Ja nie wiem gdzie wy żyjecie panowie... Przecież na 100% ktoś zmieniał kiedyś ten króciec i na pewno kupił jak najtańszy, bo nie wiem gdzie wy żyjecie i w jakich luksusach, ale z mojego doświadczenia wiem, że do b4 w 99% ludzie kupują najtańsze gówno, bo w ich mniemaniu b4 to ma być tanie i ma jeździć.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1032
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 03 mar 2013, 21:11

tak właśnie i dlatego mówię że na złomie można za free dorwać i nie musi to być z audi ale i także VW ( no chyba że nie macie takiego złomowca ) a najlepsze są stare alu tylko wtedy czujniki nie pasują na kostki

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 04 mar 2013, 10:21

ignac112 pisze:Ja nie wiem gdzie wy żyjecie panowie... Przecież na 100% ktoś zmieniał kiedyś ten króciec i na pewno kupił jak najtańszy, bo nie wiem gdzie wy żyjecie i w jakich luksusach, ale z mojego doświadczenia wiem, że do b4 w 99% ludzie kupują najtańsze gówno, bo w ich mniemaniu b4 to ma być tanie i ma jeździć.
ignac nikt nie kaze nikomu kupować najdroższych części z doswiadczenia wiem ze tanie czesci bez znaczenia czy to do audi 80 czy innego auta nie wiele dają jak ktos woli tanie i wymieniac co chwile to prosze bardzo nie mam 15 lat by co chwile klasc sie pod auto i robic w kółko to samo.

Na poczatku nadziałem sie z czesciami tanimi nie raz z racji tej ze bylem ciemny w tym temacie ale życie mnie nauczyło ze na tanim barachle długo nie pojezdzisz .

Krucce zamienniki róznych firm wymienialem w ciagu roku by nie sklamac nie pamietam dokladnie czy byly to 2-3 wydaje mi sie wywalaniem pieniedzy w bloto dlatego kupilem ori z aso 2 lata mam spokoju przy dokrecaniu tez nie musialem sie martwic czy peknie bo i takie sie szopki spotykalo wiec nie trudno przeliczyc,koszt kilku zamiennikow i jednego orginalnego nie wspomne o dojechaniu do sklepu i powrocie wyjdzie ze zamienniki wiecej mnie wyszly jak orginal

Jezeli lubisz jezdzic na najtanszym badziewiu bo audi 80 to stary złom to prosze bardzo dla mnie akurat nie ma znaczenia ile lat ma auto czy 5 lat czy 25 lat dbam zawsze tak samo i mam to serdecznie gdzies kto co mysli i mowi za plecami ze pcham czesci z aso ale wiem jedno montuje z aso wiekszosc gratów i jezdze i nie klne pod nosem o kur.... znowu cos stuka czy tam wycieka

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 04 mar 2013, 19:06

tomek1982 pisze:
ignac112 pisze:Ja nie wiem gdzie wy żyjecie panowie... Przecież na 100% ktoś zmieniał kiedyś ten króciec i na pewno kupił jak najtańszy, bo nie wiem gdzie wy żyjecie i w jakich luksusach, ale z mojego doświadczenia wiem, że do b4 w 99% ludzie kupują najtańsze gówno, bo w ich mniemaniu b4 to ma być tanie i ma jeździć.
ignac nikt nie kaze nikomu kupować najdroższych części z doswiadczenia wiem ze tanie czesci bez znaczenia czy to do audi 80 czy innego auta nie wiele dają jak ktos woli tanie i wymieniac co chwile to prosze bardzo nie mam 15 lat by co chwile klasc sie pod auto i robic w kółko to samo.

Na poczatku nadziałem sie z czesciami tanimi nie raz z racji tej ze bylem ciemny w tym temacie ale życie mnie nauczyło ze na tanim barachle długo nie pojezdzisz .

Krucce zamienniki róznych firm wymienialem w ciagu roku by nie sklamac nie pamietam dokladnie czy byly to 2-3 wydaje mi sie wywalaniem pieniedzy w bloto dlatego kupilem ori z aso 2 lata mam spokoju przy dokrecaniu tez nie musialem sie martwic czy peknie bo i takie sie szopki spotykalo wiec nie trudno przeliczyc,koszt kilku zamiennikow i jednego orginalnego nie wspomne o dojechaniu do sklepu i powrocie wyjdzie ze zamienniki wiecej mnie wyszly jak orginal

Jezeli lubisz jezdzic na najtanszym badziewiu bo audi 80 to stary złom to prosze bardzo dla mnie akurat nie ma znaczenia ile lat ma auto czy 5 lat czy 25 lat dbam zawsze tak samo i mam to serdecznie gdzies kto co mysli i mowi za plecami ze pcham czesci z aso ale wiem jedno montuje z aso wiekszosc gratów i jezdze i nie klne pod nosem o kur.... znowu cos stuka czy tam wycieka
akurat ja pakuje w swoje autko kupę kasy, w sumie to je czcze, bo wiem, że mnie nie zawiedzie i wiem, że lepszego auta nie znajdę. W wolny czas siędzę i oglądam auto i patrzę co by tu poprawić, wymienić, naprawić by autku było dobrze. Ja akurat audi 80 uważam za najlepszy samochód, a mój post tyczył się ogółu społeczeństwa.
Gdym miał możliwość zakupu nowego samochodu to chciałbym aby to było 80 b4 tdi.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1032
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 04 mar 2013, 19:33

bo na tej wersji skończyły się auta na lata w VW na golfie II a w audi na B4. Ma wady : słabo wygłuszone ( ale to nic strasznego ) , zawieszenie nie jest super wytrzymałe, ori przedni zderzak nie jest ładny tak jak pulpit. + Ocynk, ocynk, ocynk, części ogólnie tanie i naprawy nie skomplikowane większości mało awaryjne

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 04 mar 2013, 22:03

ignac wiem o czym mówisz, nie mam nic do ciebie,wieksza czesc narodu nastawiona jest ze jak auto jest za nie duze pieniądze to tez jak najtaniej naprawiac lusterko jak sie urwie mozna na drut lub tasme przykleic i tez bedzie siedzialo.

Awatar użytkownika
Francis1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1728
Rejestracja: 15 sty 2009, 16:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Francis1982 » 05 mar 2013, 14:14

tomek1982 pisze:ignac wiem o czym mówisz, nie mam nic do ciebie,wieksza czesc narodu nastawiona jest ze jak auto jest za nie duze pieniądze to tez jak najtaniej naprawiac lusterko jak sie urwie mozna na drut lub tasme przykleic i tez bedzie siedzialo.
Dlatego cenię sobie ludzi jak chociażby Pan Świstak z okolic Wielunia (Złoczew). Sprowadzają angliki dając nam wiele oryginalnych i niezbyt wysłużonych części do naszych niuni. Ceny niektórych części jako nowe ori są zaporowe.

Co do kosztów lepiej kupić używany dobry króciec i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na sugerowany płyn G12 niż szkodliwe dla naszego układu chłodzenia Borygo czy supermarketowe Dynagele itp. W niektórych przypadkach to nie nastawienie lecz umiejętność operowania budżetem, który nieraz jest bardzo ciasny. Gdzie mus nowy ori to się tam go wkłada (panewki, pierścienie i inne znaczące elementy).

Pomimo faktu, że nasze niunie w większości są już pełnoletnie to utrzymanie ich na ori gratach należycie nie należy do klasy średniej (broń Boże nie mówię o średniej krajowej bo jest mocno zakłamana).

No ale marka zobowiązuje i zmusza(niestety) do kompromisów.

Ostatnio widziałem na sprzedaż Mazdę 626 (nie kanciak tylko ta z bardziej okrągłym tyłem) 1800 cm3 z LPG za 1600 PLN. Wszystko fajnie tylko co mi po aucie bez historii i bez duszy?

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1032
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 05 mar 2013, 15:28

zapewne w 16v gaz II generacji ( ma wtedy swoje dziwne bolączki jakieś ) do tego korozja powstaje albo już ciężko o zdrową blachę na niej stąd i cena. Co do aut w naszym kraju to mamy co sąsiedzi się pozbyją i tak była era golfa II , III już tak dużo ich nie ma teraz więcej jest audi trochę golfa IV i passata B5 a problem tkwi w pieniądzach niestety. Co do części to nie widzieliście jak ktoś przyjeżdża drogim autem ( pewnie w kredycie ) każe zmienić klocki mówisz mu że tarcz prawie też już nie ma a on że za drogie i nie zmieni bo te jeszcze pojeżdżą. Nie sztuką jest mieć wypas auto i złom sztuką jest mieć auto i je utrzymać w dobrym stanie

Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Gh0st666 » 21 kwie 2015, 11:08

m@x1313 pisze:Error_Demon, ABT ma podgrzewanie kolektora dolotowego ten wężyk lubi pęknąć przy samym mocowaniu w dolot on idzie z tyłu silnika z metalowej rury przechodzi w gumowa i do podstawy dolotu, a z drugiej strony dolotu jest właśnie taka zaślepka z niej też potrafi cieknąć, zdejmij puszkę filtra powietrza i tam sprawdź,
[url=http://images43.fotosik.pl/1471/2ed64ede62cfe899m.jpg]Obrazek[/URL]
Wie ktoś jak ten wężyk namierzyć w sklepie bądź wymiary tej części? Bo mi poszła kilka dni temu i musiałem skrócić żeby dojechać do domu i teraz jest na samych końcu złapana opaskami ale chce dać nowy tylko nie wiem jaki kupić bo nie zmierzylem średnicy wewnętrznej...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 kwie 2015, 22:14

Masz przecież numery, wpisujesz w wyszukiwarkę albo idziesz z tym numerem do sklepu to ci sprowadza.

obcy33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Grudziądz/Świecie

Post autor: obcy33 » 15 wrz 2015, 09:20

m@x1313 pisze:Error_Demon, ABT ma podgrzewanie kolektora dolotowego ten wężyk lubi pęknąć przy samym mocowaniu w dolot on idzie z tyłu silnika z metalowej rury przechodzi w gumowa i do podstawy dolotu, a z drugiej strony dolotu jest właśnie taka zaślepka z niej też potrafi cieknąć, zdejmij puszkę filtra powietrza i tam sprawdź,
[url=http://images43.fotosik.pl/1471/2ed64ede62cfe899m.jpg]Obrazek[/URL]
witam,
pojawił się u mnie ostatnio problem z wyciekiem płynu chłodniczego, jednak wyciek zlokalizowałem przy elemencie 7A na załączonym obrazku, prawdopodobnie uszczelka 7B do wymiany. jeżeli 3 jest od podgrzewania kolektora to od czego jest ta rurka? niestety etka tego nie opisuje, nie ma żadnych numerów :/

Maniek1993
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 09 sie 2011, 21:10

Post autor: Maniek1993 » 31 gru 2015, 22:18

wydaje mi się ze może to być gumowa usczelka miedzy głowica a kolektorem ssącym. lub też króciec z tyłu silnika od strony grodzi. to skąd widać a skąd może wyciekać to mogą być dwie inne sprawy, u mnie płyn kapał-spływał jakby z lewej podłużnicy (patrząc zza kierownicy) , a powodem była peknięta nagrzewnica 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga