Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Centralny zamek działa tylko z jednych drzwi

ODPOWIEDZ
JoyDivision
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2015, 18:05
Imię: Mateusz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Kraków

[B4 2.8 AAH] Centralny zamek działa tylko z jednych drzwi

Post autor: JoyDivision » 02 lut 2016, 20:19

Witam, mój problem z centralnym zamkiem polega na tym, że jeśli otwieram drzwi pasażera to centralny otwiera wszystkie drzwi, natomiast jeśli otwieram drzwi kierowcy to nie ma żadnej reakcji centralnego. Prawdopodobnie nie działa mechanizm w drzwiach kierowcy który ma wykrywać że je otworzyłem, ale nie mam pojęcia gdzie dokładnie jest ten mechanizm, co mogę z nim zrobić (wymienić czy naprawić) i jak on się fachowo nazywa (żeby wyszukać o nim więcej informacji) Dziś zdejmowałem tapicerkę drzwi, i pozornie wygląda wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 02 lut 2016, 21:45

To jest ten siłownik - http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_silo ... 262787.jpg
Do niego jak widzisz dochodzi kostka. Przeczyść styki tam i zobacz czy działa.
Jeśli nie zadziała sprawdź czy dochodzi prąd czy nie. Jeżeli od strony kabli wszystko jest w porządku będziesz musiał kupić taki siłownik.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 02 lut 2016, 22:08

Dokładnie jak napisał Kofper, sprawdź na 3 pinowej wtyczce siłownika czy jest na skrajnych plus i minus. Jeśli będzie to połącz jeden ze skrajnych ze środkowym, jeśli nie będzie reakcji na podłącz drugi skrajny ze środkowym. W ten sposób siłownik wysyła sygnał o zamknięciu drzwi.

Zamiast rozbierać drzwi możesz dobrać sie do pompki w bagażniku i tam poszukać kabla niebiesko-zielonego. Wkłuć się w niego kontrolką podłączoną drugą stroną najpierw do minusa i sprawdzić czy będzie zapalać się i gasnąć przy zasuwaniu odsuwaniu drzwi a później podłączyć drugą końcówkę do plusa i jeszcze raz sprawdzić.

Jeśli przy podłączeniu do plusa albo masy nie będzie zapalać się/gasnąć to trzeba sprawdzić siłownik w drzwiach albo najpierw kable pod półką bo czy tam jest sygnał i czy nie jest wpięty tam jakieś alarm ze sterowaniem zamkniem.

JoyDivision
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2015, 18:05
Imię: Mateusz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Kraków

Post autor: JoyDivision » 02 lut 2016, 22:42

Dzięki za odpowiedzi, sprawdzę to w najbliższym czasie.

bart0390
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 174
Rejestracja: 07 sty 2010, 15:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bart0390 » 03 lut 2016, 09:49

Cześć, ja mam trochę inny problem, mianowicie, mam centralny z alarmem ( chyba nie fabrycznym), sytuacja ma się w ten sposób że jak otwieram auto z pilota to całe auto się otwiera i migają migacze, więc alarm się wyłącza. Natomiast jeśli nacisnę z pilota by się auto zamknęło to centralny w ogóle nie reaguje a alarm się załącza. Jeśli tak to zostawię to po jakimś niedługim czasie, uruchamia się alarm jakby się ktoś włamał, nawet jak z kluczyka zamknę po aktywowaniu alarmu. Więc żeby auto nie wyło muszę pierw z kluczyka zamknąć centralny a dopiero później uruchomić alarm. Jest jeszcze jeden problem, nie działają mi żadne styczniki w drzwiach ( nie zapala się lampka na podsufitce oraz przy rączkach) oprócz klapy, więc jak wyłączę alarm i w ciągu 30 sekund nie włączę zapłonu to alarm sam się uruchamia. Ta sytuacja nie ma miejsca jeśli podniosę klapę bagażnika. Problem leży w sterowniku alarmu, czy też w pompce centralnego która nie dostaję informacji by zamknąć auto ?

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 03 lut 2016, 10:16

Pompka sprawna skoro zamykasz i otwierasz z kluczyka.Trzeba sprawdzić krańcówki i sterownik alarmu czemu nie ma sygnału na zamknięciu.Może to tylko kwestia przewodów.Jaki to alarm?

JoyDivision
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2015, 18:05
Imię: Mateusz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Kraków

Post autor: JoyDivision » 03 lut 2016, 12:46

maciek889 pisze:sprawdź na 3 pinowej wtyczce siłownika czy jest na skrajnych plus i minus. Jeśli będzie to połącz jeden ze skrajnych ze środkowym, jeśli nie będzie reakcji na podłącz drugi skrajny ze środkowym. W ten sposób siłownik wysyła sygnał o zamknięciu drzwi.
zrobiłem tak, i nie było żadnej reakcji centralnego. Także będę musiał sprawdzić czy gdzieś ten przewód nie jest przerwany. Może ma to związek z tym, że ktoś kiedyś grzebał w tym aucie przy wiązce do pompki w bagażniku i jest tam dorobiona taka duża, podłużna wtyczka. Może tam jest coś przerwane. Może ma ktoś schemat, które styki w pompce centralnego są od drzwi kierowcy?

Awatar użytkownika
Conectic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:14
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Conectic » 03 lut 2016, 12:55

Sprawdź przewody przy siłownikach, ja miałem tak, że przy drzwiach przewody mi się złamały, i podłączając miernik, obwód mi sie zamykał przez miernik, i siłownik odżył.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 09 lut 2016, 21:54

JoyDivision pisze:Może ma ktoś schemat, które styki w pompce centralnego są od drzwi kierowcy?
Szukaj po kolorze który wyżej napisałem.

Klapa bagażnik ma osobne kable sterujące centralnym z zamka bagażnika. I chyba nawet jeśli byłby cały czas zwarte to z drzwi powinno działać albo by sam by się odsuwał albo zasuwał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga