Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Średnica rury wydechowej

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

[B4 2.8 AAH] Średnica rury wydechowej

Post autor: Mario » 03 kwie 2016, 21:16

Witam
Temat jest na tyle intrygujący że postanowiłem założyć nowy, po przeczytaniu kilku innych. A mianowicie, w niedalekiej przyszłości planuję zrobić porządek z układem wydechowym w mojej coupe, i tutaj pytanie jaka powinna być średnica rury, dodam że są to w sumie dwie rury idące oddzielnie z każdej z głowic do momentu wejścia do tłumika środkowego potem jest to już jedna rura. Chodzi o to żeby nie rozprężyć układu bo jak wiadomo silniki wolnossące tego nie lubią a łatwo dopuścić do takiej sytuacji. Zastanawiam się nad 2x2.5 cala ale czy to nie będzie za duży przelot. Może ktoś już robił i wypowie się o swoich doświadczeniach i efektach pracy :)

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3794
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 03 kwie 2016, 21:28

Powinna być wszędzie taka sama. Jeśli chodzi o średnicę, to jeśli chcesz zrobić podwójny wydech z obu kolektorów oddzielnie to dwóch cali bym nie przekraczał. Jeśli będzie się łączyć jak oryginał, za środkowymi tłumikami w jeden, to wtedy wystarczy 2.5 cala.

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 03 kwie 2016, 21:49

Więc rozumiem to tak że od kolektora do środkowych tłumików dać 2 cale a za środkowymi już jak się łączy w jedną rurę dać 2,5 bo tłumik środkowy zostaje, końcowy będzie coś przelotowego. Jak źle to proszę o sprostowanie :)

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3794
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 04 kwie 2016, 07:29

a jaki tłumik końcowy dajesz? bo średnica wejścia do tłumika końcowego musi być taka sama jak rury.

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 04 kwie 2016, 12:16

Wiem wiem, na pewno jakiś przelotowy, zastanawiam się nad remusem albo nad aotou wejście jedna rura wyjścia dwie końcówki. Może uda mi się coś dobrać, w tych parametrach, tzn. najpierw i tak zacznę od tłumika bo jak nie znajdę nić to najwyżej trochę zejdę z tych 2,5 cala ale raczej coś powinno się znaleźć tak myślę.

Awatar użytkownika
trec1990
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2015, 18:48
Lokalizacja: Łobżenica

Post autor: trec1990 » 06 kwie 2016, 00:31

Cześć! Jeśli chodzi o tłumik końcowy to ja mam firmy "ULTER" i jestem zadowolony ładne brzmienie :) takie "basowe" przy 2500 obrotów jadąc równym gazem dźwięk się niesie w szczególności na mieście :D poniżej tych obrotów jest normalnie. Powyżej tych obrotów jest dużo ciszej no i rewolucja jest przy jakiś 4500 obrotów i więcej to normalnie dźwięk jest świetny :D cieszy ucho :D fajne jest że jak jedziesz w trasie i masz te 3 tys obrotów do 4 tys to nie ma hałasu w aucie naprawdę dobry tłumik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga