Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 All] Poduszki amortyzatora

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 28 gru 2015, 13:23

Witam,

Myślę ,że oszust znajdzie się zawsze..,-i raczej oszustwo jest w hurtowni (typu przejdzie albo nie przejdzie) a nie w sklepie z tego względu że w sklepach motoryzacyjnych olbrzymia większość klientów to są stali klienci i relacje też z czasem są już koleżeńskie/znajome. Oszustwo w sklepie to strata klienta i wstyd/zła opinia. W hurtowni pracuje dużo osób które nie wiedzą co i do kogo trafia,-i bywa to fakt ,że próbują oszukać/okraść i zarobić.
Zgadzam się że lepiej zawsze sprawdzić co jest w pudełku bo różnica w jakości/trwałości pomiędzy boge , lemforder , trw , moog a hart , topran , 4max , maxgear , kraft czy denckermann to jest po prostu przepaść...

Co do leżakowania części w sklepach/hurtowniach to może się tak zdarzyć ,że mamy pecha i część leży od dawna ,-co w serwisie Audi będzie normą. U nas tych aut nadal jeździ całkiem sporo i po często nie najlepszych drogach co sprawia że jest zbyt na części w sklepach/hurtowniach motoryzacyjnych raczej na bieżąco.

Poza tym producent auta tutaj Audi ma obowiązek uzupełniać magazyn w części do 10 lat po zakończeniu produkcji danego modelu. Warto o tym pamiętać i sobie policzyć ilu letnie części na nas czekają do zakupu w serwisie Audi...

Kilka lat temu -chyba 5 zamawiałem gumę przepływomierza do NG w serwisie Audi (do dziś nie ma żadnych zamienników i nigdy wcześniej też nie było) i pracownik serwisu szukał dwa dni(!) aż znalazł w Hamburgu u dilera Audi i telefonicznie mnie poinformował że jest i to kilka sztuk ,ale mają już ponad 7 lat i cena będzie niższa o 35% i zamówi kilka sztuk i zobaczymy w jakim będą stanie i która w ewentualnie najlepszym,-najwyżej się zwróci wszystkiej lub jedną zakupie. Wszystkie były w podobnym i widać było że są "nowe" tylko z nazwy..,-jednak tej części nikt już od dawna i do dziś nie produkuje. Gdyby była w sklepach motoryzacyjnych od dobrego producenta to nawet bym się nie zastanawiał-bo co mi po znaczku Audi który widnieje na gumie od tylu lat... A opcja kupna równie ale najczęściej starszej,-starej używanej i co ważne"pracującej" od lat na aucie za ponad 200zł ,250zł i po 300zł tez są ,-była bez sensu tym bardziej że ta "nowa" z serwisu Audi kosztowała około 250zł.
Jednak ta część jest absolutnie cała gumowa i tutaj ryzyko nie było aż tak duże jak w przypadku części gdzie guma przylega do metalu,-bo właśnie przy połączeniach-zgrzewach najczęściej szybko w przypadku starych części dochodzi do uszkodzeń/ze starości.

Pozdrawiam.
HM

muchachos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2013, 13:37

Post autor: muchachos » 26 mar 2016, 15:31

Chłopaki powiedzcie mi czy jest róznica w poduchach od B3 do B4? Bo mam zamontowane poduchy z B3 Lemfordera (10076 02 009). Stukanie jest, wkład dokręcony, nakrętka rowkowa dokręcona kluczem pneumatycznym - nie okręca się, brak luzów w zawieszeniu. Jedynie podejrzana jest poduszka.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 26 mar 2016, 16:27

muchachos, zdaje się są takie same
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Arteriusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1172
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:57
Lokalizacja: Raciąż

Post autor: Arteriusz » 16 kwie 2016, 12:53

stukanie zawsze bedzie, to zawieszenie B4 jest tak stworzone, ogolnie ja wciskam wszystko w zawiedszenie febi,lemfordera żeby co pół roku nie zagladać, poduszki febi sa najleprze i najdłużej umnie wytrzymują, stuków i luzów brak

highplayer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2011, 11:47

Post autor: highplayer » 20 kwie 2016, 23:39

Witam, czy ktoś z was używał poduszek od Sachs? kod: 802453, jestem ciekaw czy wytrzymują więcej niż Lemfordery, nie widziałem aby ktoś coś o nich wspominał.

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 21 kwie 2016, 00:54

Arteriusz pisze:oduszki febi sa najleprze i najdłużej umnie wytrzymują, stuków i luzów brak
To mogę potwierdzić. Już chyba trzeci rok na takich jeżdzę i... nic :mrgreen:
Moje to elektro-woz-czyli-woz-elektronica-t75652.html
Jeśli moja rada okazała się pomocna kliknij "Pomógł"

Awatar użytkownika
YaCooL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: FG

Post autor: YaCooL » 22 kwie 2016, 06:23

highplayer pisze:Witam, czy ktoś z was używał poduszek od Sachs? kod: 802453, jestem ciekaw czy wytrzymują więcej niż Lemfordery, nie widziałem aby ktoś coś o nich wspominał.
Ja je w marcu założyłem do Cabrio w TDI. Na razie rewelacja jest cichutko.
Co do trwałości z przyczyn oczywistych się nie wypowiadam ale zasada jest taka, Jak dobrze dokręcisz tulejkę trzymającą poduszkę, Tak długo będzie Ci służyć.
Można się bawić szczypcami (też tak kiedyś robiłem) ale teraz kupiłem specjalny klucz i w końcu udało mi się to porządnie poskręcać.

[ Dodano: 2016-04-22, 06:23 ]
Arteriusz pisze:stukanie zawsze bedzie, to zawieszenie B4 jest tak stworzone, ogolnie ja wciskam wszystko w zawiedszenie febi,lemfordera żeby co pół roku nie zagladać, poduszki febi sa najleprze i najdłużej umnie wytrzymują, stuków i luzów brak
Nie zgadzam się, u mnie we wszystkich trzech jest cisza.
Dobre części+porządny montaż=CISZA
Cabrio 1.9 TDI AHU+
Avant 1.9 TDI 1Z+
Sedan 1.9 TDI 1Z+

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 22 kwie 2016, 07:11

YaCooL pisze:specjalny klucz i w końcu udało mi się to porządnie poskręcać
powtarzałem to wiele razy, ale i tak przychodzą nowi i w kółko o to pytają, nie czytając tego co już napisane
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 22 kwie 2016, 13:27

YaCooL pisze:kupiłem specjalny klucz
Można też wyrzeźbić sobie taki klucz z nakrętki, co - biorąc pod uwagę koszt takiego klucza - jest opłacalne. Ja sobie zrobiłem :mrgreen:
Moje to elektro-woz-czyli-woz-elektronica-t75652.html
Jeśli moja rada okazała się pomocna kliknij "Pomógł"

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 22 kwie 2016, 13:38

nasadka kosztowała mnie 36pln, więc myślę, że nie jest to aż taki koszt
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 22 kwie 2016, 23:58

Kolczat pisze:nasadka kosztowała mnie 36pln, więc myślę, że nie jest to aż taki koszt
Jak na kilka minut przyszlifowywania i dopasowywania to jednak duży, biorąc pod uwagę to że trzeba go na necie znaleźć, kupić, zapłacić i czekać na dostawę, bo na mieście niedostępny a dodatkowo do miasta ponad 10 km a klucz potrzebny na już to jednak za drogo :mrgreen:
To tak poza tematem :lol:
Moje to elektro-woz-czyli-woz-elektronica-t75652.html
Jeśli moja rada okazała się pomocna kliknij "Pomógł"

Awatar użytkownika
YaCooL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: FG

Post autor: YaCooL » 23 kwie 2016, 07:50

elektronic pisze:Jak na kilka minut przyszlifowywania i dopasowywania to jednak duży, biorąc pod uwagę to że trzeba go na necie znaleźć, kupić, zapłacić i czekać na dostawę, bo na mieście niedostępny a dodatkowo do miasta ponad 10 km a klucz potrzebny na już to jednak za drogo
Polak potrafi

Ale w sumie zamawiając poduszki zamawiasz od razu klucz i kurier przynosi na następny dzień pod wskazany adres (to chyba niewielki problem)

A trwałość i spasowanie takiego klucza na pewno większa niż samoróbki
Cabrio 1.9 TDI AHU+
Avant 1.9 TDI 1Z+
Sedan 1.9 TDI 1Z+

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 26 kwie 2016, 13:44

Panowie..Czy któraś z tych nasadek będzie dobra do tych nieszczęsnych nakrętek rowkowych?

nasadka

albo ten?

nasadka

nasadka

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
YaCooL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: FG

Post autor: YaCooL » 26 kwie 2016, 20:55

Ja kupiłem taki
http://allegro.pl/klucz-nasadka-do-amor ... 40026.html

Taki sam jak w Twoim drugim linku Jonnesway AL010034
Cabrio 1.9 TDI AHU+
Avant 1.9 TDI 1Z+
Sedan 1.9 TDI 1Z+

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 26 kwie 2016, 21:20

<ok> Dzięki kolego..rozumiem, że pasuje bez problemu ? W takim razie trzeba będzie zamówić :) pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga