Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[NG] Po zgaszeniu nie odpalił

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krisf1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 13 lip 2012, 00:19
Lokalizacja: Kłodzko/Dolnośląskie

[NG] Po zgaszeniu nie odpalił

Post autor: krisf1 » 19 maja 2016, 19:59

Witam! Miałem dzisiaj nieprzyjemną sytuację z moim autkiem, wracałem z pracy, przejechałem około 3km, zatrzymałem się na 10minut niecałe i auto odpaliło, przejechałem 150m, bo musiałem coś załatwić i auto już nie odpaliło, po czasie godzinie obejrzałęm to auto z mechanikiem który miał wolną chwilę i po kilkukrotnym przepompowaniu paliwem auto odpaliło, na początku poleciał czarnym dym i zaczęło "normalnie gadać jak gdyby nigdy nic. Ktoś ma pomysł co to może być, ponieważ nie ukrywam że auto służy do dojazdów i taka rosyjska ruletka mi niespecjalnie odpowiada. :D (Auto ma wyrzucony gaz i ponad 2 miesiące hulało)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4672
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 19 maja 2016, 21:19

Następnym razem zobacz czy iskra nie znika.

Ale skoro kopciło na czarno to może talerz przepływomierz się zawiesił i wtrysk lał paliwo przed odpaleniem. Więc też jakby sytuacja się powtórzyła to od razu to włączaniu zapłonu uruchamiaj rozrusznik i wciskaj gaz do dechy aby nie zlać silnika na amen.

[ Dodano: 2016-05-19, 21:19 ]
Możesz też zapoznać się z tym poradnikiem: https://audi80.pl/topics77/faq-co-zr ... t98745.htm
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
krisf1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 13 lip 2012, 00:19
Lokalizacja: Kłodzko/Dolnośląskie

Post autor: krisf1 » 20 maja 2016, 17:15

Dzisiaj pojawił się kolejny objaw, auto odpaliło i po chwili zgasło odpaliłem znów i był zupełny brak reakcji na gaz, po około minucie wszystko wróciło do normy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga