Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 TDI 1Z] Centralny/alarm zwariował - jak odpalić

ODPOWIEDZ
sewi__

[80 B4 1.9 TDI 1Z] Centralny/alarm zwariował - jak odpalić

Post autor: sewi__ » 04 mar 2016, 15:18

Cześć wszystkim, była masa podobnych tematów, ale nie znalazłem pod nimi odpowiedzi. Poza tym większość dotyczyła pilota IR.

Ja posiadam tylko org. pneumatyczny zamek centralny + alarm. Do bagażnika dostała się woda. W środku nocy samochód zaczął sam trąbić i włączać światło. Zacząłem więc ściągać klemę z "+" i zakładać tylko przy używaniu. Jak zrobiło się trochę sucho to światło przestało się świecić non stop, ale są ciągłe problemy... Np. otwiera zamiast zamykać i na odwrót. Teraz po przekręceniu kluczyka mruga dioda od alarmu. Nie pozwala odpalić. Obszedłem to zakładając zworkę przy przekaźniku nr 8, ale pompa paliwa nie pompuje... Kręci na sucho. Jak odłączę centralkę - to samo. Jakikolwiek pomysł na obejście i odpalenie silnika bez zamka i alarmu!? Dziękuję!!!

---

Dotychczas znalazłem odp., że winna może być wiązka w bagażniku, sama w sobie centralka (wszystko wyczyściłem i wysuszyłem), poza tym o blaszce w miejscu przekaźnika nr 8 itd. Moje pytanie to - jak odpalić wóz bez tej pieprzonej centralki, jak pominąć alarm???

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 04 mar 2016, 15:49

Zobacz w wiązce od alarmu czy masz żółty kabelek.Jak jest to idź jego tropem.Powinien iść do dołożonego przekaźnika.Jak będzie taki przekaźnik to odepnij i połącz piny 87 i 30.Wtedy ominiesz odcięcie pompy paliwa.

sewi__

Post autor: sewi__ » 06 mar 2016, 16:53

Piotrekdriver1 dziękuję za odpowiedź, faktycznie wina pompy paliwa - w ogóle nie dostaje prądu. Na razie podłączyłem ją do plusa w aku i silnik odpala, jak zrobi się cieplej pobawię się z wiązką i przekaźnikami. I tak trzeba tam wszystko odświeżyć.

Podsumowując po wyciągnięciu alarmu należy sporo namieszać w przekaźnikach, aby silnik chciał odpalić. Podłączyć napięcie do zapłonu oraz do pompy paliwa! Zamiast zabezpieczyć samochód przed złodziejem wystarczy wyciągnąć centralny na noc :D.

Gotram
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2015, 19:32
Lokalizacja: LBL

Post autor: Gotram » 03 sie 2016, 22:14

U mnie pomogło otworzenie każdych drzwi kluczykiem włacznie z klapą bagażnika. Alarm ustał i auto odpala:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga