Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG + LPG] Szukam dobrego tłumiakarza Wrocław

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2014, 04:16
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[B4 2.3 NG + LPG] Szukam dobrego tłumiakarza Wrocław

Post autor: szychu » 08 lip 2016, 22:33

Hej, szukam na forum i na stronach "opiniowych" ale nic nie zastąpi doświadczenia użytkowników naszych Audi. Potrzebuję opinie o dobrym, nie za drogim tłumikarzu we Wrocłąwiu który solidnie wykonałby robotę okok , bo trzeba założyć łącze elastyczne na kolektorze wydechowym, przyłączyć nową strumienicę w miejsce katalizatora, wspawać gniazdo lamby i ją założyć na miejsce. Ja dostarczam strumienicę i gniazdo.
To musiałby być ktoś, kto wie od czego jest taka sonda, kto jej nie przegrzeje ani nie wspawa ze starym gniazdem.
Poza tym, czy lepiej wstawić łączenie elastyczne czy zostać przy oryginalnym łączeniu na śrubach ze sprężynami i tuleją wewnętrzną? Jak myślicie?
Pozdrawiam klubowiczów :-)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 11:39 przez szychu, łącznie zmieniany 1 raz.

zukreator

Post autor: zukreator » 09 lip 2016, 23:33

ja bym wstawił łączenie elastyczne ale nie na stałe do pierwszego tłumika/katalizatora tylko na złączu V band. Wtedy w razie napraw masz możliwość zdjęcia np. skrzyni, bez konieczności cięcia, czy zwalania wszystkiego

Awatar użytkownika
quattroBandit
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 18 lip 2013, 15:10

Post autor: quattroBandit » 10 lip 2016, 10:22

złącze elastyczne dobrze mieć, ale V-band też aby bezproblemowo wypiąć wydech :) Te obie rzeczy się nie wykluczają ;)
ja robiłem wydech z kwasu w SLG w Radzyminie pod Wa-wą, imho było warto przejechać 400km dla jego roboty :)
If it's got tits or wheels, sooner or later, it'll give ya trouble.

Audi 80 1,6 - swap 2,3 10v /ex "gruz"
Audi 80 1,6TD /ex "szarańcza"
Audi 80 quattro 16v - dla żony :) , "owca"
Audi 90 quattro 20v - dla zabawy, "krowa"

Awatar użytkownika
szychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2014, 04:16
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: szychu » 12 lip 2016, 21:32

Pomóżcie ludziska, czy nikt nie robił sobie nic z wydechem we Wrocku? bezradny_

lukaszgucio1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 01 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukaszgucio1 » 13 lip 2016, 11:56

Sam muszę się zająć swoim wydechem ale to jeszcze nie teraz, ze wstępnego wywiadu kolega polecił mi tłumikarza na Sulmierzyckiej, w sumie jest ich tam dwóch. Z krótkiej rozmowy po dwóch pytaniach ustalisz czy to kumaty tłumikarz czy prosty rzemieślnik :)
Jakby doszło do tego, że będziesz tam robił tłumik to daj znać jak to wyszło, w sumie daj też znać jakby po krótkiej rozmowy okazało się, że jednak nie warto zostawiać tam samochodu.

Awatar użytkownika
szychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2014, 04:16
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: szychu » 07 sie 2016, 12:06

lukaszgucio1 pisze:Z krótkiej rozmowy po dwóch pytaniach ustalisz czy to kumaty tłumikarz czy prosty rzemieślnik :)
Rozmawiałem z dwoma zakładami, dużo z tego wynikło.
Wcześniej kupiłem tłumik przelotowy przedni bez gniazda lambdy na allegro, taki do 1.6-2.0 omyłkowo.
W jednym na Reymonta 12 szły teksty w stylu "a po co Ci sonda, ludzie jeżdżą bez" albo "przespawam Ci lambde z gniazdem do tego nowego" no i ogólnie wrażenie odpychające.
Po przeprowadzce podjechałem na Krakowską 127, tam na wstępie dowiedziałem się, że średnica rury nowego jest za mała, i gość proponuje zostawić istniejącą strumienicę z lambdą bo jest w dobrym stanie i nie chce uszkodzić lambdy i tylko dospawać przeżarty kołnierz od strony strumienicy. Pytał, czy pospawać na sztywno, powiedziałem, że chcę oryginalne łączenie na sprzężynkach. Powiedział, że nie będzie problemu. Przy okazji wymienił pierścień, który był "wylatany", pokazał mi go, faktycznie był... autko zrobione w dobę, 140zł - jeszcze nie patrzyłem pod spód ale polecam z całego serca :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga