Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Coupe] jak rozebrać przycisk podgrzewania foteli?

ODPOWIEDZ
damiango
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 26 lis 2009, 17:50
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

[B4 Coupe] jak rozebrać przycisk podgrzewania foteli?

Post autor: damiango » 15 gru 2011, 15:08

Pytanie tyczy się wszystkich przycisków, wiem że trzeba zdjąć osłonkę z przodu ale jak wyjąć jego wnętrze żeby wymienić diodę/diody od podświetlenia? Nie chciałbym nic uszkodzić. Szukałem podobnego tematu niestety nic nie znalazłem, jeśli taki był to proszę o link.

Pitras

Post autor: Pitras » 15 gru 2011, 15:14

1. Zdejmujesz plastik z przodu
2. Bierzesz cienki śrubokręt, nożyk czy coś podobnego i z tyłu podważasz obudowę, odsuwasz ją od "gniazda"
3. Wypychasz środek do przodu.

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 15 gru 2011, 17:39

Zdjąć obudowę to pikuś. Jeśli chcesz pobawić się w wymianę żarówki to nagrzewnica się przyda aby bez wyłamywania oddzielić "prowadnicę" oświetlenia. Bez tego nie dostaniesz się do żarówki - mi się udało jeden uwalić. Ale za to drugi już bezproblemowo. Wszystko powoli i dwa razy trzeba dobrze oblookać zanim się poczyni jakiś krok.

Powodzenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

damiango
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 26 lis 2009, 17:50
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: damiango » 15 gru 2011, 20:33

dzięki za podpowiedzi, przełącznik wyjęty z obudowy. Teraz powiedzcie proszę w którym miejscu go podgrzewać i w jaki sposób dostać się do diody? Tak w ogóle ile jest tych diod? Jedna na obrazek i jedna w pokrętle? Czy jest fizyczna możliwość wymienić obie? :roll:
Obrazek
Obrazek

Pitras

Post autor: Pitras » 15 gru 2011, 20:44

Jedna żaróweczka jest. Daj jeszcze zdjęcia po bokach to Ci napisze co masz rozlutować.

damiango
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 26 lis 2009, 17:50
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: damiango » 15 gru 2011, 21:08

Obrazek

Obrazek

Rozumiem że muszę zdjąć tą miedzianą obudowę <ok>

Pitras

Post autor: Pitras » 16 gru 2011, 04:03

Zgadza się. Jest przylutowana w dwóch miejscach, ale to chyba widzisz gdzie, nie muszę pokazywać? Do tej blachy chyba jest przymocowany tranzystor, nie? Jego też musisz odlutować, dopiero wtedy będziesz mógł zdjąć tę miedź. A później to już z górki: Wymieniasz żaróweczkę (też jest wlutowana) i składasz do kupy. Koniecznie musisz uważać, szczególnie na tę blaszkę, co jest nad pokrętłem, bo to wyłącznik krańcowy, a jest on delikatnie przymocowany. Przed wlutowaniem tranzystora oczyść nóżki i jego miejsce przeznaczenia z cyny, aby łatwo go było umieścić w dziurkach. I ogólnie to nic na siłę ( tylko młotkiem :D ).

Mam nadzieję, że sobie poradzisz, ew. pytaj.

tomeklup
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:27
Lokalizacja: łapy/podlaskie

Post autor: tomeklup » 06 sty 2012, 09:56

a zmienial ktos podswietlenie na ledy? w przyciskach tylnych przeciwmgilnych bo mi jedna siweci a jedna tylko jak jest wylaczone i po wlaczeniu np przeciwmgilnych podswietlenie gasnie

pawelk2002
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 449
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: pawelk2002 » 06 sty 2012, 10:01

ledów tam nie pchaj nie będą świecić bo się nie mieszczą w te przyciski lepiej zmień tylko żarówkę

Awatar użytkownika
smog_16
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 91
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: smog_16 » 02 kwie 2012, 09:56

Tak troszkę dla odświeżenie i następnych którzy będą chcieli się zmierzyć z wymiana tej żarówki. Nie trzeba rozbierać całego przełącznika, wystarczy wyjąć go z obudowy, odlutować żarówkę i delikatnie od tylu popukać powinna sama wyjść . Można na tym zaoszczędzić czas i nerwy bo wiadomo łatwo się rozlatuje ten przełącznik.

TorkosS2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TorkosS2 » 22 sie 2016, 12:40

Jaki numer części ma ten przełącznik do 80 b4 ? Podobno jest inny jak w B3 i ma już sam w sobie sterowanie. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga