Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] wymiana wysprzęglika

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Awatar użytkownika
kucik96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2013, 19:11
Lokalizacja: Żnin

Post autor: kucik96 » 01 cze 2014, 16:10

To nic nie da, przewód jest odłączony, więc w środku ciśnienia nie ma.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 01 cze 2014, 18:02

No to w takim razie, z rozpędu w miejsce popychacza ( tego pręta co ciśnie na łapę ) wsadziłeś jakiś inny kawałek pręta fi 8, tylko o 1-2 cm. dłuższy . Leżało coś podobnego na stole, złapałeś, wsadziłeś i sie teraz męczysz.
A może tak ktoś delikatnie dla jajuf przygotował i podrzucił tak nibyżeto niechcący.

Żarty żartami, ale to dziwne, żeby coś wyjąć i bez ingerencji w toto nie można było z powrotem wsadzić tam gdzie to było ?

Ja ci się zechce to daj znać co to za przyczyna. Oczywiście nic na siłę.

Awatar użytkownika
kucik96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2013, 19:11
Lokalizacja: Żnin

Post autor: kucik96 » 01 cze 2014, 19:06

Jutro na spokojnie wracam do pracy, dam znać jak się uda ;)

[ Dodano: 2014-06-03, 09:43 ]
Wysprzęglik wszedł bez problemu, potrzebował spokojnego podejścia do tematu :D Opór stawiał gumowy kołnierz, nie chciał wejść do środka.

Awatar użytkownika
Arteriusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1172
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:57
Lokalizacja: Raciąż

Post autor: Arteriusz » 29 cze 2014, 10:36

podłacze sie do tematu, miałem przypadek że mi wpadł pedał sprzegła w podłogie, po ostrym przejechaniu 50km zatrzymałem sie u celu wyciagnołem pedał do gory reka, rano po pracy wsiadłem i sprzegło normalnie chodziło i wysprzeglało jak wczesniej, gdzie szukać przyczyny? skrzynia i sprzegło jest wymieniana jakies 200tys temu, wysprzeglik nie jestem pewny czy był ruszany, płynu nie ubyło, jakieś podpowiedzi

Awatar użytkownika
kucik96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2013, 19:11
Lokalizacja: Żnin

Post autor: kucik96 » 01 lip 2014, 22:43

Ubytek płynu może być znikomy. Może to oznaczać zmęczenie uszczelki w wysprzęgliku, mógł puścić płyn po wciśnięciu. Zapowietrzenie odpada, bo problem by się tak sam z siebie nie rozwiązał w tym przypadku. Sprawdź uszczelkę na tłoku wysprzęglika, a dalej samą pompę sprzęgła.

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 05 paź 2016, 13:13

witam u mnie pedał wpadał w podłogę i nie wracał jak silnik był zimny. Po zrobieniu nie wiem 20 km pedał odbijał. jeździłem tak aż w ogóle się nie podnosil. Nie ruszałem wysprzęglika przy skrzyni w ogóle tylko przy pedale sprzęgła. Koszt 90 zł Audi 80 B3 1.8. Problem zniknął od razu. Tylko mam taki problem nieweim czy źle ustawiłem trzpień od pompy co wchodzi w pedał bo jak naciskam do spodu to czuć jakby uderzał od karoserie a wcześniej tego nie było. I tak ustawiłem że pedał sprzęgła jest wyżej od pedału hamulca. Doradzi ktoś coś???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga