Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z] Plan powrotu do stanu fabrycznego

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Krzychu7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:35
Lokalizacja: Cz-wa

[B4 1.9 TDI 1Z] Plan powrotu do stanu fabrycznego

Post autor: Krzychu7 » 20 lip 2016, 10:25

Moja osiemdziesiątka trafiła do mnie w grudniu 2015 od drugiego właściciela, pierwszego w Polsce. Rocznik 1994, na osprzęcie Pierburga okok Stan mechaniczny na chwilę obecną można śmiało określić na bardzo dobry, wszystko działa jak powinno, a przegląd przeszła bez zająknięcia :) Miało to być po prostu niedrogie, pierwsze w życiu autko do przemieszczania się, ale szybko zrozumiałem, że Audi 80 to nie jest zwykłe pudełko z kołami. Ona ma w sobie to COŚ 8-)

Z wyposażenia (nie ma tego za wiele):
-Szyberdach elektryczny
-Obrotomierz
-Wspomaganie kierownicy
-ABS
-Tarcze hamulcowe przód i tył
-Dzielona tylna kanapa
-Korbotronik
-Radio Audi Gamma na kasety (jest klimat, szkoda mi się go pozbywać)


Od zakupu zrobione zostało:
-Wymiana rozrządu z całym osprzętem
-Wymiana oleju i filtrów
-Remont głowicy (przepuszczała olej, sytuacja znana przy zakupie)
-Wymiana tulei i sworzni przedniego zawieszenia

Do zrobienia pozostały tuleje tylnej belki na ori lemforder i usunięcie niewielkich oznak korozji na błotnikach :)
Prawdopodobnie do wywalenia pójdą też te dodatkowe kierunki na czarnych listwach z przodu, bo średnio mi się one podobają, ale w listwach są otworki na przewody i trzeba by było je wymienić na nowe bezradny_

Fotki zaraz po zakupie:
Obrazek



Obrazek

I z młodszą siostrą ;-)
Be piątka mojego taty:

Obrazek


Obrazek

Wczorajsza podróż do Chełmu, 400km w jedną stronę. Osiemdziesiątka też może :D

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 21 lip 2016, 14:13

Wywal te kierunkowskazy ,albo jak dziury niewielkie to może obrysówki w to miejsce auto fajne.Dla 80 500km to jest nic ja robiłem trasy po 1500km w jedną stronę i super się zawsze jechało okok

Krzychu7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:35
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Krzychu7 » 21 lip 2016, 15:10

Te kierunki były dołożone chyba dlatego, że bez tego nie można było założyć haka do przyczepki mysli_
Jak myślicie, czy jeśli je zdejmę, to ktoś może się do tego przyczepić kiedyś? Dodam tylko, że hak jest wbity w dowód tak jak być powinno okok

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 22 lip 2016, 14:00

Nie słyszałem nigdy by był taki obowiązek przy przyczepce może gość miał tylko odblaski z tyłu temu tak założył w aucie.Także zdejmuj śmiało albo listew v6 szukaj to nie będziesz oprawki przekładał z góry tylko dasz kierunek w zderzak cwaniak_

Krzychu7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:35
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Krzychu7 » 24 lip 2016, 22:49

O listwach z v-ki myślałem, ale narazie będą musiały poczekać ;) Dziurki są niewielkie, jakby były zrobione grubą igłą, w wolnej chwili spróbuję coś z tym poradzić i przy okazji odświeżyć nieco te plastiki cwaniak_ Mam już pewien pomysł, niedrogi ale okaże się co z tego wyjdzie. Dzisiaj w aucie wylądowały nowe żarówki w światłach mijania phillips extreme vision i trzeba przyznać, że robią robotę :D

Awatar użytkownika
czaras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 16 lut 2016, 00:07

Post autor: czaras » 25 lip 2016, 12:00

Radio Gamma bym zostawuił, ja zrobiłem nawet tak, że wywaliłem radio CD, które siedziało przy zakupie i wsadziłem ori Gamma. :) Kaseta z kablem AUX i hula. ;)

Krzychu7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:35
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Krzychu7 » 25 lip 2016, 16:06

czaras pisze:Radio Gamma bym zostawuił, ja zrobiłem nawet tak, że wywaliłem radio CD, które siedziało przy zakupie i wsadziłem ori Gamma. Kaseta z kablem AUX i hula.

Tak właśnie jest i tak też zostanie okok Jedyne co mnie wnerwia niemiłosiernie to kable plątające się po aucie, dlatego mam zamiar w najbliższym czasie domowym sposobem nagrać kilka kaset z pożądaną muzyką i będzie idealnie muza_

misiekb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 423
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: misiekb4 » 25 lip 2016, 21:13

Witam, zadbana sztuka, w ładnym kolorze.
Najważniejsze że tdi + na pierburgu ;-)
A resztę można dopykac zawsze :-)

Krzychu7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:35
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Krzychu7 » 20 paź 2016, 16:26

Temat trochę ucichł, więc trzeba by powiedzieć co się zmienia ;) Dzisiaj wpadły silentblocki Lemforder. Błotniki przednie ori używane czekają sobie przygotowane do malowania, ale założę je chyba dopiero po zimie :/ Bestia dzielnie połyka kilometry, chyba niedługo zasłuży sobie na kierunki w zderzaku mysli_
W wolnym czasie fotel kierowcy pójdzie do odnowienia ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga