Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S] Brak wstecznych automat

ODPOWIEDZ
ziel00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2012, 00:56

[B3 1.8S] Brak wstecznych automat

Post autor: ziel00 » 08 lis 2016, 11:59

Witajcie.
Mam problem z brakiem swiatel wstecznych w mojej b3.
Posiadam skrzynie automatyczna KAS. moje pytania:
czy tak jak w manualnej jest w skrzyni czujnik biegu wstecznego i on daje sygnal do swiatel cofania, znalazlem tylko jeden kabel wychodzacy ze skrzyni i chyba to jest od predkosciomierza.
2. jezeli tego czujnika nie ma to sygnal idzie z komputera skrzyni, sterownika, gdzie owy sterownik sie znajduje?
3. czy macie schematy elektryczne inne niz w ksiazce o audi(uwzgledniajace skrzynie automatyczna i jej podzespoly) bo mam tez problem z elektromagnesem ze dziala na odwrot i po nacisnieciu hamulca blokuje sie zamiast zwalniac.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 lis 2016, 13:15

Tutaj masz schemat: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig04.pdf

Zobacz w bloku A14 A15 tam widać że światła idą z wybieraka biegów a nie ze skrzyni.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ziel00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2012, 00:56

Post autor: ziel00 » 08 lis 2016, 13:37

postaram sie ten schemat jakos zrozumiec poki co jak po chinsku.
od wybieraka odlaczylem kabel bodajze czerwono czarny, ten od elektromagnesu bo tak jak wspomnialem wyzej dzialal na odwrot. ale chyba nie ma on zwiazku ze wstecznymi.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 lis 2016, 17:24

Nie wiem czy tam masz opis pinów na elektryce wybieraka ale wg. schematu powinieneś mieć tak:

15 - czarno-niebieski plus po zapłonie
R- niebiesko-czerwony wyjście na światłą cofania.

Tylko ten schemat też nie pasować do twojego samochodu.

A sprawdzałeś wiązkę klapy bagażnika? Tam zwykle się przełamują kable na zgięciu i giną światła na klapie.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ziel00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2012, 00:56

Post autor: ziel00 » 09 lis 2016, 18:36

wiazka jest ok, ostatnio mialem maly pozar instalacji (oswietlenie schowka i wszystko co idzie po bezpieczniku 5a sie potopilo)
musialem poogarniac stopione kable, porozlaczac i moglem wtedy cos wypiac przypadkiem nie wiem jak teraz do tego dojsc.
od tej skrzyni KAS ile przewodow wychodzi i czy jest jakis sterownik do ktorego ida?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga