Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 all] Irytujący dźwięk z podsufitki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czaras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 16 lut 2016, 00:07

[B4 all] Irytujący dźwięk z podsufitki

Post autor: czaras » 16 lis 2016, 01:04

W czasie jazdy (czasami też jak są drgania na postoju, ale rzadko) dochodzi do mnie bardzo irytujący bzyczący dźwięk z podsufitki, z miejsca za lampką kabinową. Jak w czasie jazdy docisnę ręką tą część podsufitki w górę to dźwięk znika.

Wiem, że auto ma już trochę lat i gdzieniegdzie będzie trzeszczeć, ale to bardzo denerwuje. ;)

Zdjąłem lampkę, sprawdziłem czy nic tam luźno nie wisi. Niestety bez sukcesu. Kable od lampki i anteny (o tym niżej) są przyklejone do wąskich pasków taśmy dwustronnej i gdzieniegdzie odchodzą - to może robić taki hałas?

Pomyślałem, żeby zdjąć lampkę i tak pojeździć z dziurą w podsufitce, ale zanim to zrobię to pytam; czy ktoś już miał taki problemik?

Dodam, że poprzedni właściciel dokładnie nad lampką kabinową wrezał antenę radiową na dachu. :/ Jak zdejmuje lampkę to widzę jej spód... ale dociskanie podsufitki (które pomaga) nie ma wpływu na nią, więc nie sądzę, żeby to była przyczyna. Zwłaszcza, że nie miałem tego bzyczenia od zawsze, zaczęło się kilka miesięcy temu.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 17 lis 2016, 21:15

U mnie kiedyś trzeszczała obudowa lampki.Po jakimś czasie przestała.Mam elektryczny szyberdach.

Awatar użytkownika
Dafit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2015, 16:42
Lokalizacja: LZ/LU

Post autor: Dafit » 17 lis 2016, 21:46

Jak masz szyberdach, to pewnie brzęczy Ci sprężyna od niego. Też tak mam, ale odpowiednio ustawiając położenie szybra przestaje brzęczeć okok

Awatar użytkownika
czaras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 16 lut 2016, 00:07

Post autor: czaras » 18 lis 2016, 12:41

Dafit pisze:Jak masz szyberdach, to pewnie brzęczy Ci sprężyna od niego. Też tak mam, ale odpowiednio ustawiając położenie szybra przestaje brzęczeć okok
Nie mam szyberdachu.

Czyli to może być sama lampka? albo ta aluminiowa blaszka naokoło otworu, w którą lampka się zaciska?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga