Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] nagły brak ogrzewania

ODPOWIEDZ
Maciek94
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 19 lis 2015, 00:53
Lokalizacja: RKR/RZ

[B4 1Z] nagły brak ogrzewania

Post autor: Maciek94 » 14 lis 2016, 21:52

Cześć, Panowie nie mam już sił do samochodu...
Została wymieniona pompa, termostat, płyn, układ został odpowietrzony przez mechanika znającego się na rzeczy, wszystko przez 250km było ok... Dzisiaj ok 15 jeździłem samochodem wszystko ok, ogrzewanie działa cieplutko... o 20 odpalam samochód... łapie 50 stopni, 60, 70... w końcu 90 i nic... z nawiewów leci zimne powietrze :/
Dodam, że węże wchodzące do nagrzewnicy ciepłe, płyn w zbiorniku w normie, a i na dywaniku nie ma wilgoci... w czym może być problem? ułamało się coś? problem z klapami?

I też mnie ciekawi to czy jest to normalne, że gdy samochód pod górkę obciążony trochę dostanie to temperatura dojdzie tak do 95 stopni...

I dodam jeszcze, że dolny wąż od chłodnicy nie jest tak ciepły jak górny, jest lekko ciepławy jakby...

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Re: [B4 1Z] nagły brak ogrzewania

Post autor: Tomcionerwus » 14 lis 2016, 22:26

Maciek94 pisze:Cześć, Panowie nie mam już sił do samochodu...
Została wymieniona pompa, termostat, płyn, układ został odpowietrzony przez mechanika znającego się na rzeczy, wszystko przez 250km było ok... Dzisiaj ok 15 jeździłem samochodem wszystko ok, ogrzewanie działa cieplutko... o 20 odpalam samochód... łapie 50 stopni, 60, 70... w końcu 90 i nic... z nawiewów leci zimne powietrze :/
Dodam, że węże wchodzące do nagrzewnicy ciepłe, płyn w zbiorniku w normie, a i na dywaniku nie ma wilgoci... w czym może być problem? ułamało się coś? problem z klapami?

I też mnie ciekawi to czy jest to normalne, że gdy samochód pod górkę obciążony trochę dostanie to temperatura dojdzie tak do 95 stopni...

I dodam jeszcze, że dolny wąż od chłodnicy nie jest tak ciepły jak górny, jest lekko ciepławy jakby...
Sprawdz krecąc pokretłem cieplo-zimno czy pod deska słychac czy klapka sie porusza.. jesli tak to jest dobrze a druga sprawa ze moze to byc rozwalona gabka na kapce. bo to z wiekiem sie rozsypuje. ja własnie lada dzien bede zdejmował deche i tez musze nowe gabki przykleic na klapkach....
Wogle jaki masz zamontowany termostat???
Bo ja ostatnio zamontowałem termostat firmy wahlera i nawet dobrze sie spisuje....

Maciek94
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 19 lis 2015, 00:53
Lokalizacja: RKR/RZ

Post autor: Maciek94 » 14 lis 2016, 23:06

Tomcionerwus, termostat zamontowałem Colorstat... jutro sprawdzę czy słychać i ew. dobiorę się do linek sprawdzić czy działają...
mam nadzieje, że nie będe musiał dechy ściągać...

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Post autor: Tomcionerwus » 20 lis 2016, 13:37

Maciek94 pisze:Tomcionerwus, termostat zamontowałem Colorstat... jutro sprawdzę czy słychać i ew. dobiorę się do linek sprawdzić czy działają...
mam nadzieje, że nie będe musiał dechy ściągać...
jak tam sprawdziłęs wszystko.... bo ja juz po robocie zaklejania klapek ogrzewania i okazalo sie ze starosci sie gabka rozleciała, ale i tak deska musiałem zdjasc. ale dwa ni sprawa załatwiona...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga