Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Wymiana sprzęgła (tarcza, docisk)

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 19 lis 2016, 16:10

Aron pisze:Nie potrafię powiedzieć czy się ślizga
niestety nikt za ciebie tego nie zrobi. A dodam że najłatwiej je sprawdzić jak jedziesz powiedzmy z 60 to wrzucasz 5 i pedał w podłogę i jeśli obroty silnika pójdą do góry a ty nie przyspieszasz to ślizga się - proste.
Aron pisze:a może też jest jakaś nieszczelność w hydraulice i da się ową wymianę ominąć?
i co tego tez nie umiesz sprawdzić? Pompa sprzęgłowa i wysprzęglik są w dość dobrym miejscu w sensie widocznym, więc łatwo to stwierdzić.
Przed wymianą można podjąć próbę odpowietrzenia, być może będzie poprawa ale obawiam sie że będzie do wymiany już i tyle.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 19 lis 2016, 19:44

Piotrku jezeli były by wycieki narzekał by na znikający płyn hamulcowy, A odpowietrzenie tak na prawdę nic nie da bo jeżeli coś tam działa to układ jest samo odpowietrzający.

Awatar użytkownika
Aron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Brzeźno

Post autor: Aron » 19 lis 2016, 20:03

Jarewa pisze:Piotrku jezeli były by wycieki narzekał by na znikający płyn hamulcowy,
@Jarewa, może coś w tym jest, bo nie uskarżałem się do teraz, ale już szukałem informacji o pokazującej się kontrolce hamulców gdy jeździ się po nierównościach. Nie powinno jej być jeśli płynu jest wystarczająco. Tylko nie wiedziałem, że jakkolwiek sprzęgło może mieć powiązanie z hamulcami.
PieterB pisze:niestety nikt za ciebie tego nie zrobi. A dodam że najłatwiej je sprawdzić jak jedziesz powiedzmy z 60 to wrzucasz 5 i pedał w podłogę i jeśli obroty silnika pójdą do góry a ty nie przyspieszasz to ślizga się - proste
Zatem, nie ślizga mi się. Obroty wzrastają stopniowo wraz ze wzrastającą prędkością. Dziś skrzynia znowu zaczęła wchodzić delikatnie, ale wiem, że jutro, albo za 2 dni znowu się popsuje ;p
PieterB pisze:i co tego tez nie umiesz sprawdzić? Pompa sprzęgłowa i wysprzęglik są w dość dobrym miejscu w sensie widocznym, więc łatwo to stwierdzić.
Przed wymianą można podjąć próbę odpowietrzenia, być może będzie poprawa ale obawiam sie że będzie do wymiany już i tyle.
Kurcze @PieterB odpisujesz pod każdym moim postem na tym forum. Dziękuję Ci, cieszę się z tego bardzo, bo dajesz mi nadzieję, (że czegoś się zawsze dowiem) ale już powinieneś doskonale wiedzieć, że "ten nowy" jest totalnie zielony i prawie nic nie potrafi. Szukam, czytam, uczę się, ale nie wszystko zawsze znajdę. Tymczasem znajdę i sprawdzę tę pompę i wysprzęglik ;-)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 19 lis 2016, 20:28

Moim zdaniem nie masz po co sprawdzać, pocenie się to nie przyczyna jedynie uszkodzona pompa lub sprzęgło.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 19 lis 2016, 21:14

Jarewa pisze:Piotrku jezeli były by wycieki narzekał by na znikający płyn hamulcowy,
wiesz co właściwie masz racje ale miałem przypadek że płyn był już mooocno stary i wiadomo co się wtedy dzieje szczególnie jak się podgrzeje trochę po kilku ostrzejszych hamowaniach.
Dlatego napisałem by zrobić próbę odpowietrzania, być może nic to nie da ale też nic nie kosztuje, no może poza setką płynu i troszkę czasu.

Awatar użytkownika
Aron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Brzeźno

Post autor: Aron » 13 gru 2016, 21:39

Jarewa pisze:jedynie uszkodzona pompa

Sprawdziło się. Dziś odebrałem samochód od mechanika. Majster rozłożył tę pompkę, poprawił sprężynę od pedału sprzęgła i hula pięknie. Sprzęgło pracuje bardzo lekko, a pedał w neutralnej pozycji jest wysoko zaraz obok hamulca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga