Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Audi 80 2.6 ABC by Gh0st666

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

[B4 2.6 ABC] Audi 80 2.6 ABC by Gh0st666

Post autor: Gh0st666 » 29 kwie 2016, 21:28

Witam wszystkich ;)

Nastał czas, kiedy to moja poczciwa B4 ABT idzie na sprzedaż, ustępując honorowego miejsca innemu modelowi B4 z mocniejszym sercem a mianowicie 2.6 V6 ABC z sekwencyjnym gazem ;)

:arrow: W skrócie:
- rok produkcji 1992
- Audi 80 B4 typ 8C
- motorownia 2.6 V6 ABC 150KM
- przebieg w dzień zakupu 404 400 km
- śmierć silnika = 420 547 km ;(

:arrow: Wyposażenie standardowe:

- 5-cio biegowa manualna skrzynia
- wspomaganie kierownicy
- System bezpieczeństwa Procon-Ten
- dzielona tylna kanapa
- ABS
- centralny zamek z kluczyka
- elektryczny szyberdach
- elektryczna regulacja reflektorów
- elektryczne lusterka
- grzane lusterka
- manualne szyby
- welurowa tapicerka
- AirBag kierowcy

:arrow: Wyposażenie dodatkowe:

- Sterownik centralnego z pilota
- Podtlenek LPG xD
- przyciemniane lampy tylne
- 4 elektryczne szyby
- kierownica poliftowa B4

W planach:

- Climatronic rotfl ( część elektryczna pod deską już jest )
- dopieszczenie techniczne i wizualne auta
- włączniki oświetlenia drzwiowe ( wymiana )
- podłokietnik
- polerka całego auta


:arrow: Co zostało zrobione:

- wymiana silnika
- Diody LED w tablice rejestracyjną ( biała zimna )
- Dioda LED w podsufitkę oraz w bagażniku
- Sterownik centralnego zamka z pilota
- Wymiana termostatu (Wahler)
- Wywalenie DT Gazu i zastąpienie go STAGiem 300 ISA2 6cyl.
- wymiana tarcze + klocki tył
- wymiana tarcze + klocki przód
- wymiana przewodów i świec zapłonowych
- wymiana końcówek drążka (Meyle) x2
- wymiana rozrządu ( pasek, rolka, napinacz, pompa wody )
- ramka grilla w czarny mat
- wymiana skrzyni biegów + kompletne sprzęgło SACHS
- montaż przekaźników do świateł krótkich i długich
- montaż 4 elektrycznych szyb
- naprawa AIRBAG'a (wyłączone po wymianie kierownicy)
- regeneracja tylnych zacisków + nowe linki ręcznego

:arrow: Galeria:

:arrow: 28.04.2016 - dzień zakupu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 5.05.2016:

Korzystając z pięknej pogody wraz z moim kochanym fotografem wybrałem się na małą sesję mojego nowego nabytku ;D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 12.06.2016:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 24.06.2016:

Jako, że stare listwy już ledwo pracowały przyszła pora na ich wymianę ;) Wybór padł na AC W01 2ohm + rozwiercanie dysz na 1,8 mm.

Obrazek

:arrow: 19.01.2017:

Stary rok zakończył się bardzo źle dla Audiczki ;/ Przy próbie odpalenia silnika nastąpił strzał gazu w kolektor co skutkowało rozerwaniem słynnych "klapek" w środku a odłamki poszły w cylindry co załątwiło silnik na amen... :cry: Jednak dziś ( 19.01.2017 ) autko dostało drugie życie a dawcą była Audi A6 C4 przyprowadzona z Niemiec. Fotek aktualnie brak ale dodam na dniach jak już będzie poskładane wszystko jak trzeba ;) Tak więc będziemy razem kulać kolejne tysiące kilometrów ;) rotfl

:arrow: 10.03.2017:

Po wymianie silnika borykałem się ze sporym wzrostem spalania. Główni podejrzani to przewody WN oraz niewiadomego stanu świece zapłonowe... W domu znalazłem przewody z poprzedniego silnika, więc pomyślałem że przełożę i zobaczymy co będzie... I było to, że średnie spalanie z 16L LPG/100km spadło na 13L czyli stan z poprzedniego silnika ;) Natomiast po wymianie świeczek na nowe NGK 3 elektrodowe średnia jeszcze bardziej spadła na 11,5L LPG/100km ;D poprzednie świece były firmy BERU więc wysoka półka ale widocznie miały już dość ;)

Obrazek Obrazek Obrazek


:arrow: 14.03.2017:

Nadeszła piękna pogoda, zmiana obuwia więc trzeba się pokazać już z nowym sercem, dzięki któremu nabijamy razem kolejne kilometry i oby było ich jak najwięcej ;) A poniżej pare fotek z dzisiejszej sesji ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 22.04.2017:

W drodze na spot Audi Klub Kormoran trzeba było wykonać kilka fotek korzystając ze słoneczka ;D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 17.05.2017:

Autko po baaardzo długim oczekiwaniu w końcu odebrane z wymiany skrzyni oraz całego nowego kompletnego sprzęgła, które się rozsypało w drobny mak... ;/ No i w końcu zawitała pokrywa V6 pod maskę xD Teraz prezentuje się jak należy :-D W między czasie wymienione zostały także przewody WN. Przy okazji zmieniona została cała elektryka instalacji LPG na STAG300 ISA2 6 cyl.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

:arrow: 02.09.2017:

Od dawna chodziła za mną wizja przyciemnianych zespolaków, więc nadszedł czas żeby się tym zająć ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


:arrow: 18.12.2017:

Po długich oczekiwaniach w końcu wydech został ogarnięty ;) Nareszcie upragniona cisza w kabinie i czysty dźwięk V6 xD

Obrazek

:arrow: 10.04.2018:

Po brzydkiej zimie przyszła pora na zmianę bucików i odświeżenie ;)

Obrazek Obrazek

:arrow: 02.05.2018:

Jako, że rozpoczęła się majówka i pogoda piękna trzeba było coś podziałać przy aucie ;) Na pierwszy ogień poszła podsufitka ;) Trochę czasu, nerwów, browarków no i efekt jest jak na załączonym obrazku ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 19.05.2018:

Od jakiegoś czasu już chodziła za mną wizja montażu elektrycznych szyb jako rarytas, którego nigdy w sumie nie miałem w żadnym aucie ;) Z elektryki posiadałem tylko lusterka i szyberdach xD Znajomy zaproponował mi w bardzo okazyjnej cenie zakup całego kompletu tj. całych szyb z ramką boczkami i wiązką elektryczną więc dziś przyszła pora na ich montaż ;D Jest jeden minus, ponieważ prawa tylna szyba wg nie reaguje ( podejrzewam spalony silniczek bo nawet na krótko nie reaguje a jedynie iskrzy ) ale to się ogarnie później ;)

:arrow: 19.06.2018:

No i tak jak wcześniej podejrzewałem. Winny był silniczek. Cały pordzewiały w środku. Przy chwili wolnego czasu postanowiłem również powymieniać diody w przełącznikach szyb, ponieważ świecił tylko jeden ;/

Obrazek Obrazek

:arrow: 23.07.2018:

Zaczął się weekend, więc trzeba było wjechać na garaż i zabrać się za montaż Climatronic'a rotfl Było ciężko ale się udało ;) Zostało wrzucić resztę pod maskę i nabić ;) Nie obyło się oczywiście bez poprawek kabelkologii, bo nie chodziło jak należy ;) Póki co, mam nawiewy sterowane elektrycznie ;P Resztę opanuję poźniej :-P

Obrazek Obrazek Obrazek


Oglądajcie i komentujcie ;) Sugestie rezania mile widziane ;)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 19:34 przez Gh0st666, łącznie zmieniany 38 razy.

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 29 kwie 2016, 21:34

Ładna szkoda że gazownik pierdolnik zrobił w komorze silnika wiem że da się to ogarnąć żeby była pokrywa i wsio schowane, mnie akurat burdel pod maską irytuje i może grozić pożarem :-/

Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Gh0st666 » 29 kwie 2016, 21:42

Właśnie chcę dorwać pokrywę od V6 i założyć, bo przepatrzeć na ten silnik nie mogę bez pokrywy ;/

Awatar użytkownika
Rastaman25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:57
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Rastaman25 » 02 maja 2016, 19:11

Da się schować ładnie instalacje w v6, da się :-D
Zapraszam do mojego tematu na oględziny, w razie czego służę pomocą :-)

Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Gh0st666 » 02 maja 2016, 20:09

Myślałem nad przyciemnieniem lamp oraz grilla ze znaczkiem prysnąć w czarny mat. Jak myślicie? Będzie efekt? Dodam, że taki zabieg przeprowadzałem w poprzedniej B4 tyle, że bordowej i efekt był kozak ;) Podajcie jakieś ciekawe propozycje rezania bez dużych nakładów finansowych ;)

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 02 maja 2016, 22:13

słuszny kolor kolego :D

Awatar użytkownika
illusion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 378
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: illusion » 03 maja 2016, 13:43

Przód z V6 mi się zawsze podobał nawet lepiej jak na soczewkach, wygląda tak zadziornie :-D Powodzenia przy modzeniu. :-)

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 05 maja 2016, 16:38

Grilla możesz śmiało tak zrobić ewentualnie samą ramkę też będzie dobrze ;-)

Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Gh0st666 » 06 sty 2017, 15:38

Witajcie ;/ Dziś chciałem podzielić się z Wami smutną wręcz tragiczną wiadomością ;( 30.12.2016 wydarzyło się prawie najgorsze co mogłoby się wydarzyć... ;/ A mianowicie przy próbie odpalenia nastąpił strzał w kolektor. Już kiedyś też strzeliło w kolektor, lecz tym razem te tzw. "języczki" sie posypały i poszły w cylindry... Co załatwiło pierścienie na 3 cylindrach... Byłem już skłonny oddać ją za półdarmo. Po konsultacjach z mechanikami doszliśmy do wniosku, że lepiej wsadzić drugi silnik niż remontować obecny. Po dłuższym zastanowieniu się i kilku telefonach doszedłem do wniosku, że trzeba ratować Niunie ;) A przejedziemy razem jeszcze wiele, wiele kilometrów ;)

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 10 sty 2017, 18:44

Kup sobie lepiej AAH z tego co wiem na osprzęcie z 2.6 idzie to zrobić gdzieś widziałem temat nawet o tym chyba :oops:

Awatar użytkownika
Gh0st666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:04
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Gh0st666 » 11 sty 2017, 15:19

Mam już namierzony silnik ten sam, który siedzi obecnie za 900zł + 400zł za przekładkę. Już wizualnie lepiej wygląda nawet niż mój.Oglądałem go wczoraj i nie zauważyłem żadnych śladów oleju i wgl. Do niedawna był odpalany i chodził bez zarzutu. Motor pochodzić będzie z A6 C4 bez gazu, lecz z klimą. U mnie jest bez klimy i zastanawiam się czy łapy będą pasowały... A tak szczerze to nawet nie szukałem AAH, bo obawiam się wyższych kosztów i problemów a potem zmiany dowodu, wyższego OC itp... ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga