Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Cabrio 2.3] brak ciegna pokrywy dachu

ODPOWIEDZ
davidslr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:28

[B4 Cabrio 2.3] brak ciegna pokrywy dachu

Post autor: davidslr » 24 kwie 2017, 00:44

Witam.posiadam cabrio z manualnie skladanym dachem,jednak nie mam linki (ciegna) zwalniajacego pokrywy dachu. Otwieram dach za pomoca imbusow pod klapkami przy pokrywie. Moglbym prosic o numer katalogowy tego ciegna? Ewentualnie jak to ciegno dokladnie sie nazywa? I o informacje jak je zamontowac? Szukalem na internecie, dzwonilem do salonu/serwisu audi ale koles nie lapie w ogole o co mi chodzi. Jedy ie nr katalogowy by mnie uratowal

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 24 kwie 2017, 19:40

davidslr, przecież jest etka ;- ) proszę https://ifinterface.com/page/page3.php - klikasz carprog2 i heja
Bo ja powiem szczerze nie bardzo wiem o jakie cięgno chodzi.

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 25 kwie 2017, 12:56

to nie jest cięgło tylko zamki są z takimi motylkami które podnosząc do góry odryglowywują zamek Ty masz starszy typ , druga sprawa jest taka że na słupku powinienieś mieć przycisk do otwierania zamków masz czy nie działa ?

davidslr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:28

Post autor: davidslr » 26 kwie 2017, 10:12

Tak, o to wlasne chodzi ze na slupku mam jedynie dzure po tym przycisku.komus sie zepsulo i wyrwal to cale. Ja bym chcial sobie naprawic. Na pewno jest to starszy typ bo auto z 92 roku :)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 26 kwie 2017, 10:47

To pewnie wyrwał nie bez przyczyny, bo pewnie nie działało i dusił aż rozdusił.
Do tego jest sterownik (pod tylną kanapą), który sprawdza czy bagażnik jest zatrzaśnięty dalej "zasuwa" go i dopiero odblokowuje pokrywę. Nie mówiąc o tym, że sprawdza czy samochód się nie porusza.
Do tego jak dobrze kojarzę to nie ma żadnej diagnostyki przez vag więc trzeba by mieć schematy albo drugi samochód do pomierzenia sygnałów i porównania co jest zepsute w twoim. Pewnie lubią tam się łamać wiązki klapy bagażnika jak w sedanach czy nawet zamek klapy.

Chyba można sobie zrobić przyciski do otwierania tej pokrywy na krótko, bo gdzieś widziałem filmik jak to ktoś zrobił bo to jest sterowne podobnie jak siłownik elektrycznego centralnego zamka.

davidslr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:28

Post autor: davidslr » 27 kwie 2017, 11:21

Grubsza sprawa.myslalem ze wystarczy jakies ciegno podczepic pod uchwyty.
Ja mam dach skladany manualnie,tam tez byly czujniki ? Troche to bez sensu skoro i tak musE wyjsc z auta zeby go zlozyc/rozlozyc wiec po co mial by ten czuj ik tam byc?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga