Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6 RA/SB] Belka tył z bębnów na tarcze

ODPOWIEDZ
michal_93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2013, 01:09
Lokalizacja: Olkusz

[B3 1.6 RA/SB] Belka tył z bębnów na tarcze

Post autor: michal_93 » 03 lut 2017, 15:49

Panowie interesuje się zmianą belki z bębnami na taką z tarczami, czy da się to poprzekladać bez żadnych przeróbek?

Awatar użytkownika
BILI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2013, 16:50
Lokalizacja: Łobżenica
Kontakt:

Post autor: BILI » 03 lut 2017, 20:56

Jest trochę pracy, ale da się to zrobić.

michal_93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2013, 01:09
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: michal_93 » 04 lut 2017, 20:16

Opiszesz jak można by się za to zabrać?, ewentualnie polecić dobre bębny i czy bębny tak bardzo (oczywiście nowe) odbiegają od tarcz? Rozumiem że nie jest to to samo ale nadal w wielu autach nowych są spotykane, nie chcę z mojej audi zrobić jakiegoś bolidu ale w sklepie krzyknął mi 400 za bębny bez łożysk;/ i nie wiem czy bawić się w przekładkę

Awatar użytkownika
Mareczeq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:42

Post autor: Mareczeq » 29 maja 2017, 20:08

Też miałem taki problem. Ale poruszanie przewodów hamulcowych, korektora siły hamowania, linek itd na szczęscie odwiodło mnie od tego pomysłu. w belke z bębnami miałem wcisniete nowe tuleje i nie chciałem sie z nimi rozstawac. kupiłem najtansze bebny w sklepie (faktycznie sa drogie w porównania do np golfa) i zamontowałem je. Teraz z perspektywy czasu jestem zadowolony bo nie mam problemu z zapiekającymi sie zaciskami, nieodbijającym ręcznym i krzywymi tarczami. Za belke tez mi z tarczami krzyczeli na szrotach po 300zł. Doliczyc do tego najbiedniej przetoczenie tarcz i nowe klocki, pomijając regeneracje zacisków to juz sie nalicza spora suma. Sam jechałem po najniższej linni oporu i analizowałem to kilka dni. Do nowych bębnów i szczęk dorzuciłem jeszcze cylinderki. tak dla pewnosci. Bębny wcale nie są gorsze od tarcz 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga