Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Nie działają el. szyby/lusterka oraz szyberdach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sargon005
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:15
Lokalizacja: Katowice

[B4 2.0 ABT] Nie działają el. szyby/lusterka oraz szyberdach

Post autor: Sargon005 » 21 lut 2017, 22:56

Witam wszystkich i zarazem proszę o pomoc gdyż zmieniałem nagrzewnice ( wiadomo rozbiórka deski i wszystkie kable na wierzchu ), kiedy już prawie wszystko poskręcane chciałem zasunąć szyby i nie działąją , tak samo lusterka elektryczne i szyberdach, oraz problem z alarmem - zawsze działał tak : po otwarciu auta z pilota samoczynnie się zamykało po około 30 sekundach i uzbrajał się alarm, chyba ze się włożyło kluczyk to anulowało tak jakby ponowne uruchamianie alarmu, oraz centralny zamykał się po włożeniu kluczyka i otwierał po wyciągnięciu, czyli prawdopodobnie coś się podziało ze stacyjką lub jej kablami tylko teraz pytanie co takiego mogło się stać i jak to naprawić.

Dodam jeszcze że nie działają światła pozycyjne w swojej pierwszej pozycji tylko po włączeniu świateł mijania. Tak samo światła drogowe nie działają gdy daje w przód - jedynie pociągając do siebie.

Z góry dziękuje za pomoc.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4644
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 22 lut 2017, 09:35

Sprawdź bezpiecznik nr. 18 oracz czy od spodu skrzynki bezpieczników nie wypadła kostka z pinu M75S: http://www.fotosik.pl/zdjecie/ba99e9a4202bbd9c

Co do świateł to dziwnie ci działają i bardziej wygląda na awarie włącznika niż jakby coś się odpięło.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Sargon005
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Sargon005 » 22 lut 2017, 13:54

Problem rozwiązany, winny był jeden z kabli który się wyrwał ze stacyjki, patrząc od tyłu całej stacyjki to lewy na dole jest odpowiedzialny za styk kluczyka który załącza własnie możliwość regulacji lusterek i odsuwania szyb.

Awatar użytkownika
cinu77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 15 lut 2007, 09:26
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: cinu77 » 06 cze 2017, 21:19

Właśnie mi się to samo stało już trzeci raz, ginie tak jakby zasilanie na szyberdach i szyby l i p strona.
I zaczynają działać jak kilka razy włączę i wyłączę stacyjkę ,co o tym myślicie wydaję mi się ,że może to być kostka stacyjki.Dodam jeszcze,że czasem nie ma reakcji na rozrusznik w momęcie kiedy ma kręcić.Jak byścię obstawiali kostkę stacyjki to ori czy zamiennik ? z góry dzięki za pomoc.
cinu77

Zbyszek T
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2017, 18:01

Post autor: Zbyszek T » 07 cze 2017, 06:45

kwadr Witam serdecznie wszystkich.
Otóż mam taki kłopot .Szyby mi działały a nagle przestały.Bezpiecznik cały.W przekaźniku pyta jak przyciskam guziczki..Dodam że wcześniej byłem u elektryka na demontażu alarmu .Moja 1,9 Tdi z 95 roku.
Zbyszek

Awatar użytkownika
cinu77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 15 lut 2007, 09:26
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: cinu77 » 12 cze 2017, 08:43

Witam .Problem znikł po przelutowaniu nóżek przekażnika pod nogami kierowcy (ten duży czarny prostokątny przekażnik, jest taki jeden)
cinu77

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga