Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] szyby idą w dół z centralnego przycisku ale się

ODPOWIEDZ
dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

[B4 2.8 AAH] szyby idą w dół z centralnego przycisku ale się

Post autor: dirtydiana » 04 cze 2017, 11:55

Witam,
jak w temacie, w moim cabrio szyby się opuszczają i idą do góry ale tylko z panelu od strony kierowcy. Problem się pojawia gdy chcę podnieść wszystkie 4 szyby z centralnego przycisku między fotelami, szyby idą w dół ale nie chcą się podnieść. Raz na jakiś czas lekko się podniosą tak z 2-3 cm i dalej stoją. W dół oczywiście idą bez problemu.
Sprawdziłem przełącznik ( podmieniłem ) i dalej to samo, przekaźniki przeczyściłem i dalej nic. Dodam tylko że słychać przekaźnik pod deską jak duszę przycisk więc przekaźnik też jest ok


Jakieś pomysły ? :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 04 cze 2017, 12:32

Bezpiecznik termiczny podmień na mocniejszy, jak pomoże to któryś silnik napędzający uszkodzony lub mechanizm szyb ma "ciężko" prowadnice do czyszczenia przesmarowania.

Najpewniej to by trzeba było zmierzyć prąd dla każdej szyby osobno wtedy byś wiedział które robią problemy.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 04 cze 2017, 15:32

Jarewa pisze:Bezpiecznik termiczny podmień na mocniejszy, jak pomoże to któryś silnik napędzający uszkodzony lub mechanizm szyb ma "ciężko" prowadnice do czyszczenia przesmarowania.

Najpewniej to by trzeba było zmierzyć prąd dla każdej szyby osobno wtedy byś wiedział które robią problemy.
ok zacznę od tego bezpiecznika, gdzie on się znajduje?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 04 cze 2017, 18:05

pod kierownica taki blaszany.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 15 sie 2017, 21:29

Niestety dalej walczę z tematem, dziś gdy auto stało w chłodnym garażu przez 2 dni - szuby elegancko się podnosiły z centralnego przycisku, pojeździłem pół godziny i znowu lipa, słychać tylko przekaźnik jak tyka.

Zamieniłem bezpieczniki termiczne ( oba ) na zwykłe 30 A i dalej nic, wyjąłem te mniejsze kwadratowe przekaźniki ( oba o tym samym numerze ) przeczyściłem - nic, zamieniłem sam przycisk - dalej nic. Jakieś pomysły co to może być ?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 15 sie 2017, 21:53

Przeskanuj dach vagiem prawdopodobnie on ci robi problemy. Sterownik dachu nie pozwala windować do góry.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 15 sie 2017, 22:14

Jarewa pisze:Przeskanuj dach vagiem prawdopodobnie on ci robi problemy. Sterownik dachu nie pozwala windować do góry.
podpowiem ze czy dach otwarty czy zamknięty nie ma różnicy, jestem w stanie to jakos sprawdzić bez specjalistycznego sprzętu?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 15 sie 2017, 22:24

nie bez vaga ani rusz, ale to tylko przypuszczenie skoro wszystko w porządku to to zostało do sprawdzenia bo sterownik dachu steruje tymi przekaźnikami przycisk środkowy to tylko sygnały do sterownika dachu a sterownik dachu uruchamia centralnie podnoszenie lub opuszczanie choć mnie to dziwi bo te przekaźniki muszą być za tylnym oparciem nie wiem co ty znalazłeś pod kierownica.

A dach działa normalnie zamyka otwiera??

Chyba ze na tym włączniku zanika masa lub plus działa w nim podświetlenie??


Obrazek

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 16 sie 2017, 09:34

dach chodzi elegancko, wszystkie przyciski się podświetlają. Faktycznie jak zamykam centralnym przyciski, to słyszę cykanie pod deską rozdzielczą oraz z tyłu. Pod deską obok tego dużego prostokątnego przekańika są dwa kwadratowe o takich samych numerach, ale jaki to numer nie pamiętam niestety.

Dziwne to troche bo gdyby coś było źle podłączone, przecięte to wcale nie powinny się podnosić, a to jednak czasem działa :D

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 sie 2017, 21:37

Coś nie łączy ciężko mi powiedzieć szkoda ze nie masz vaga by zobaczyć może coś w sterowniku faktycznie siedzi. Sterownik pewnie ma też możliwość diagnozę test tych przekaźników.

Można jeszcze próbować jakąś kontrolką pinologie wyżej masz w sterowniku jak nie działa to sprawdzić czy dochodzi i czy wychodzi. Oczywiście sprawdzać jak nie działa

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 18 sie 2017, 21:08

Jarewa pisze:Coś nie łączy ciężko mi powiedzieć szkoda ze nie masz vaga by zobaczyć może coś w sterowniku faktycznie siedzi. Sterownik pewnie ma też możliwość diagnozę test tych przekaźników.

Można jeszcze próbować jakąś kontrolką pinologie wyżej masz w sterowniku jak nie działa to sprawdzić czy dochodzi i czy wychodzi. Oczywiście sprawdzać jak nie działa
Jarewa dzięki za wskazówki i sugestie, niestety moja wiedza i umiejętności zakończył się na wyczyszczeniu przekaźnika, sprawdzeniu bezpiecznków i podmianie przycisku :( będę musiał pod koniec sezonu oddać chyba jednak auto do jakiegoś elektryka, bo samemu to mogę więcej szkód narobić :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga