Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Zablokowane drzwi. Jak je otworzyć?

Grzesiek26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2016, 12:07

Post autor: Grzesiek26 » 11 gru 2016, 21:16

maciejRTC, No i własnie też tak myślałem ale tej śrubki nie ma jakby pusty gwint albo sklejona albo nie wiem kto tam grzebał. Od strony wkładki si,e rusza a tam ani drgnie.

satinaali62
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2018, 15:39

Post autor: satinaali62 » 15 maja 2018, 15:57

pajak100 pisze:Wariany są dwa: albo zdejmiesz tylne drzwi i przetniesz bolec zamka w słupku szlifierką abo dorobisz kilka drutów i bedziesz przy otwarej przedniej szybie próbował zachaczyć za otwieranie zamka. Od góry miedzy uszczelką a szybą. Zamek ma obudowę plastikową musisz zachaczając pokombinować, trochę ją odgąć itd.
Dziękuję bardzo za wszystkie te informacje. To dlatego, że nie wiem nic o tych rzeczach. Forum bardzo mi pomoże.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 16:08 przez satinaali62, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 16 maja 2018, 08:25

Miałem podobny problem, ale z tylnymi drzwiami. Skończyło się tak, że zdjąłem boczek na siłę, ze szczęściem, że się nic nie urwało i i nie połamało. Następnie zsunęłem uszczelkę i pokazał się zamek. Śrubokrętem nacisnąłem zapadki i się udało. Nie ukrywam... przybyło mi kilkadziesiąt siwych własów na i tak już mojej siwej głowie.
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 maja 2018, 08:50

A jak odkreciles te dwie śruby boczne?? Przy zamkniętych drzwiach?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 16 maja 2018, 15:18

Jarewa pisze:A jak odkreciles te dwie śruby boczne?? Przy zamkniętych drzwiach?
pewnie ich tam nie było ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 16 maja 2018, 16:46

PieterB pisze:
Jarewa pisze:A jak odkreciles te dwie śruby boczne?? Przy zamkniętych drzwiach?
pewnie ich tam nie było ;-)
Były. dokuczacz_
Tą przy słupku B aby odkręcić musiałem zdjąć boczek słupka wraz z pasem bezp. Tą przy słupku C musiałem zdjąć boczek słupka. Za śrubokręt posłużyła mi uniwersalna opaska do osłony przegubu... zagięta na koniuszku w literę ,,L" i powoli powoli po pół obrotu się udało. Później wyślę zdjęcie mojego magicznego narzędzia. Nie bylo łatwo.. oj nie ale jak już boczek wyszarpałem...a przestał mnie interesować jego stan w tym momencie to już reszta poszła gładko. Naszczęście boczek nie ucierpiał. Do zdjęcia boczka w tej sytuacji potrzebowałem pomocnej dłoni abo mocno ciągnąć do góry w dwie osoby. Powodzenie dla następnych nieszczęśników.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 17:02 przez ronni10, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 16 maja 2018, 16:48

hmm dobry sposób w sumie, widzę.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 16 maja 2018, 17:08

PieterB pisze:hmm dobry sposób w sumie, widzę.
Lepiej doprowadzić temat linek zamków itp.. tak aby do tego nigdy nie musiało dojść:) Ja klnąłem na czym świat stoi...
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 maja 2018, 19:49

Nie wierze że nic nie połamałeś, jeszcze została jedna wada twojej odpowiedzi przerwa między boczkiem a konsolą jest zbyt mała by boczek odciągnąć od stelażu by nie uszkodzić uchwytów sam uchwyt ma ponad 2cm to żeby sciągnąć musiał byś mieć przerwe bez uszczelki około 3cm a to jest nie realne nawet przód blokuje konsola przednia by na tyle odciągnąć, nawet nie wyobrażam sobie jak przez przerwę 5-7mm przeciągałeś uszczelkę o średnicy około 1,5-2cm. Nawet nie porusze tematu że ta przednia śrubka jest poniżej konsoli nie do odkręcenia.

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 16 maja 2018, 22:30

Jarewa pisze:Nie wierze że nic nie połamałeś, jeszcze została jedna wada twojej odpowiedzi przerwa między boczkiem a konsolą jest zbyt mała by boczek odciągnąć od stelażu by nie uszkodzić uchwytów sam uchwyt ma ponad 2cm to żeby sciągnąć musiał byś mieć przerwe bez uszczelki około 3cm a to jest nie realne nawet przód blokuje konsola przednia by na tyle odciągnąć, nawet nie wyobrażam sobie jak przez przerwę 5-7mm przeciągałeś uszczelkę o średnicy około 1,5-2cm. Nawet nie porusze tematu że ta przednia śrubka jest poniżej konsoli nie do odkręcenia.
Jak rozumiem piszesz o przednich drzwiach? A ja robiłem tylnie co napisałem kilka postów wyżej I wierz mi lub nie... ale nic nie połamałem a ciągnąłem na siłę bo miałem w d... co się z nim juz stanie. Nie wiem może miałem fart ale wszystkie zaczepy całe są.
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 17 maja 2018, 18:31

Również polecam sposób kolegi - dwa albo trzy razy już tak zatrzaśnięte drzwi otwierałem, dla kolegi Jarewa informacja TYLKO tylne ;-) Naprawdę da się. W moim przypadku niestety trochę boczek się zniszczył ale wielkiej tragedii też nie ma przy takim ściąganiu boczka. Ja używałem mini śrubokręcika wygiętego o 90 stopni do odkręcenia bocznych śrubek. Najlepiej jest mieć jednocześnie otwarte okno i jak już wszystko odkręcimy to z zewnatrz auta starać się ciągnąć boczek do góry. Oczywiście trzeba się liczyć z kilkoma godzinami roboty.

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 19 maja 2018, 09:22

Roman_S pisze:Również polecam sposób kolegi - dwa albo trzy razy już tak zatrzaśnięte drzwi otwierałem, dla kolegi Jarewa informacja TYLKO tylne ;-) Naprawdę da się. W moim przypadku niestety trochę boczek się zniszczył ale wielkiej tragedii też nie ma przy takim ściąganiu boczka. Ja używałem mini śrubokręcika wygiętego o 90 stopni do odkręcenia bocznych śrubek. Najlepiej jest mieć jednocześnie otwarte okno i jak już wszystko odkręcimy to z zewnatrz auta starać się ciągnąć boczek do góry. Oczywiście trzeba się liczyć z kilkoma godzinami roboty.
Jak boczek się wyciągnie to jeszcze linka klamki wewnętrznej moze dać w kość aby ją zdjąć. A później już z górki piwoa80 Apropo tej linki. Daliście radę wpiąć ją we wszysrkie zaczepy podczas montarzu boczka? Mi niestety nie i na najbliższym klamki sie nie udało. bezradny_
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga