Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUDI 80 B4 1Z 93'] Zielony mułek

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Fenq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 07:38
Lokalizacja: Stalowa

[AUDI 80 B4 1Z 93'] Zielony mułek

Post autor: Fenq » 04 paź 2018, 08:08

Witam wszystkich,

Stałem się posiadaczem zielonego audi w sedanie z 1993 roku (mój rocznik dokuczacz_ - Spełnione marzenie posiadać samochód z własnego rocznika :-D ) z silnikiem diesla 90km o oznaczeniu 1Z. Jest to pierwszy diesel i pierwszy sedan jaki posiadam (wcześniej 1x hatchback, 2x kombi).

Autko miało trzech właścicieli do tej pory a ja jestem czwartym gdzie ostatni właściciel posiadał je przez 6 lat a poprzedni przez 8 lat.

Jest oczywiście trochę rzeczy do zrobienia, ale wszystko z czasem ;-) , mianowicie:
- Nawiew słabo dmucha ciepłym mimo ustawienia na max (ciężko walczy się z zaparowaną szybą),
- Oświetlenie tablicy z tyłu nie działa (z tym powinno pójść najszybciej :-D ),
- Hamulec ręczny się zatrzymał w zimie poprzedniemu właścicielowi i jest strasznie twardy,
- Lusterko od strony kierowcy jest pęknięte (chyba kupię asferyczne, zastanawiam się tylko czy brać same szkło czy z wkładem mysli_ , ale kilka złotych więcej kieszeni nie urwie :-P ),
- Lewe nadkole jest do wymiany (rdza je trawi, szpachla odpada - chyba wymienię oba),
- Poprzedni właściciel lał olej 15W40 także będzie trzeba przejść na 10W40,
- Kontrolka od oleju postanowiła sobie zgasnąć i się nie świeci (na pierwszy rzut pójdą przewody do sprawdzenia),
- Wskazówka poziomu paliwa wskazuje wieczne zero (podobno działa jak chce, czyżby pływak się zawiesił bezradny_ mysli_ ?),
- Hamulec jest twardy/słaby mimo, że klocki i tarcze wyglądają uczciwie (wymiana płynu w przyszłości),
- Podsufitka to baldachim :-D (Tutuaj muszę poczytać, jedno jest pewne agrafki sprawy nie załatwią paluszkiem_nono )

O wszystkim będę was informował a także trochę dręczył swoimi pytaniami.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 04 paź 2018, 20:12

To czeka Cię trochę odchwaszczania po poprzednich właścicielach.

Na początek co do oleju , to jakiś lepszy niech będzie jakościowo.
Co do tylnich zacisków , to szukaj od razu z A4 - B6 / B7
Co do wskazań paliwa , to sprawdź czy temperaturę też pokazuje jak chce , jesli tak , to wymiana stabilizatora napięcia TCA 700Y na jakiś zamiennik typu: L7810 / LM 7810.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fenq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 07:38
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: Fenq » 05 paź 2018, 07:28

Witam kolegę,

Co do oleju myślałem nad Valvoline - jeździłem na nim poprzednim autem ;-) . Robić mu jakąś płukankę czy po prostu zlać stary i wlać ten z wymianą filtra (to oczywiste okok ), wtedy kolejną wymianę mógłbym zrobić nieco szybciej.

Będę szukał tych zacisków co mówisz, rozumiem, że tarcze wtedy pozostają bez zmian - fabryczne?

Wczoraj tankowałem i na blacie było niby 790km (200 zrobiłem ja) i jak tankowałem wlałem 39l i odbiło mi pistolet, trochę się zdziwiłem, no ale co zrobić. Wsiadłem do auta początkowo wskazywał pół zbiornika po kilku kilometrach wskazówka skoczyła do pozycji max. Temperatura jest pokazywana bez żadnych nagłych wahań, ale potrzebuje trochę czasu nim wskazówka się poruszy. Trzyma około 85st. (poniżej 90).

Chciałem wymienić żarówki oświetlenia tylnej tablicy aby jedną rzecz odjąć z listy bez nadmiernego wkładu czasowego, ale okazuje się, że to nie wina żarówek a wiązki. bezradny_

Podrzucam także dwa zdjęcia (z ogłoszenia, nie zrobiłem jeszcze własnych).

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 05 paź 2018, 19:39

Krzysiek 84, co dają tylne zaciski z A4?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 05 paź 2018, 21:14

Są młodsze , lepiej ręczny działa i mają sprężynki odbijające cięgna.

Fenq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 07:38
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: Fenq » 08 paź 2018, 09:37

Znalazłem takowe zaciski na allegro w dość dobrej cenie, w tym tygodniu będę wymieniał filtry więc "pakiet startowy" powinien zostać założony ;-)

Z racji nie działającego wskaźnika paliwa byłem na stacji po 356km aby orientacyjnie sprawdzić jak sobie liczyć spalanie. Zalałem 20,14l co daje spalanie na poziomie 5.7litra (ale dwa razy robiłem trasę Stalowa Wola-Rzeszów). Na ekspresówce prędkość w przedziale 120-130km/h.

Opłaciłem także ubezpieczenie na pół roku za 160 zł <niedowiarek> oklasky

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 08 paź 2018, 10:14

Po 25 latach auta jest dodatkowa zniżka z automatu nie trzeba nawet być w pzm

Fenq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 07:38
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: Fenq » 08 paź 2018, 13:51

Hmm... mysli_. Możliwe, że się mylę - członkiem i tak jestem (jednoślad), także... Nie przeszkadza :)

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 09 paź 2018, 21:13

Jarewa pisze:Po 25 latach auta jest dodatkowa zniżka z automatu nie trzeba nawet być w pzm
mam w rodzinie agenta i nie do końca jest jak piszesz mysli_ kiedyś PZU dawało 50% upustu na auto powyżej 25 lat,czyli płaciłeś połowę wyliczenia po twoich zniżkach mysli_ w tej chwili agenci dają zniżkę na auta powyzej 25 lat tylko z kartą pzmotu,jest ich obowiązkiem tą kartę sprawdzić ale z tym różnie wychodzi :-) to ze ktoś załatwił bez karty ma swoje plusy i minusy,minus moze wyskoczyć w przypadku kolizji z własnej winy gdyby ubezpieczalnia w jakiś sposób doszła że karty jednak nie ma i ktoś przez kłamstwo zaniżył wysokość składki
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 10 paź 2018, 12:51

+ Ta zniżka z kartą PZM wynosi 70% okok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga