Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Quattro poduszka amortyzatora

ODPOWIEDZ
Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

[B4 2.6 ABC] Quattro poduszka amortyzatora

Post autor: Kociemb » 23 gru 2018, 12:18

Witam!

Mam pytanie odnośnie poduszek amortyzatora do B4Q 1993r. Otóż zakupiłem poduszki Lemforder 10076 02 009, które odpowiadają nr z etki 8A0 412 323 D. Etka pokazuje tylko jeden typ poduszek, natomiast to co zobaczyłem po rozebraniu wszystkiego:
Obrazek

Otóż nowa poduszka jest wyraźnie wyższa od starej, co najważniejsze to od góry odległość od górnej krawędzi gumy do łożyska jest dużo większa niż w tych które miałem do tej pory...

Efekt jest taki że po założeniu amortyzatora z nową poduszką do samochodu, odległość między łożyskiem a tą podkładką na kielichu wynosi około 5mm (między ich płaszczyznami).

Chwilowo poskręcałem jak jest, ale teraz przód stoi wyżej, nie ma luzu góra/dół na mcphersonie ( górna podkładka po skręceniu oparła się na kielichu ) oraz nie dało się ustawić kąta pochylenia kołą ( przy max regulacji wyszło -0,49' gdzie powinno być -0,75' ).

Wartość kąta pochylenia mieści się w prawdzie w normie ale w normalnym przypadku regulacja powinna być możliwa w zakresie trochę na + i trochę na - od wartości oczekiwanej, tutaj tak nie było. Poza tym na oko widać było że z nową poduszką koło się wyraźnie wypiononowało...

Jakieś pomysły co jest nie tak ? Ktoś zna nr poduszki która powinna być zamontowana ? Na starych poduszkach kompletny brak oznaczeń, numerów itp...

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 23 gru 2018, 12:49

Zużycie materiału , wszystkie poduszki tak kończą w 80-tce.
Możesz rezać na wzór poduszki z golfa mk4 , gdzie jest dostępny jej zamiennik z poliuretanu lub montować top mount , wtedy koszt jest duży , ale sa bardzo trwałe. Wersje bez regulacji to wydatek z 550 zł.

Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kociemb » 23 gru 2018, 13:28

Krzysiek, masz na myśli to że poduszki które kupiłem są odpowiednie, tylko stare są w takim stopniu wybite ? Po rozebraniu wszystkiego, widząc znaczną różnicę między poduszkami drążyłem troszkę temat w lokalnych źródłach i część osób potwierdziła to co mówisz.
Jednak z tego co mi wiadomo, powinien być luz góra/dół na mcphersonie i ta podkładka z góry nie powinna opierać się na kielichu, więc chyba coś jest nie tak...
Generalnie raczej nie chciałbym nic 'rezać' tylko chcę założyć poduszkę taką jaka powinna być, niezależnie od tego czy jest dostępna w Pl czy trzeba zamawiać np z Niemiec... Po prostu chcę wiedzieć jaka konkretnie poduszka powinna być założona i jak to naprawdę jest z tym luzem na amortyzatorze...
W najbliższym czasie i tak będę zmieniał sprężyny bo okazało się że jedna jest pęknięta a remont tylnego zawieszenia wykończył budżet na audi w tym roku :) Tak więc przy okazji zmiany sprężyn chciałbym zakończyć temat poduszek, żeby było tak jak powinno być :)

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 23 gru 2018, 13:32

Stara poduszka i nowa lemmforder

Obrazek

Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kociemb » 23 gru 2018, 13:40

Czyli tak ma być :) Powiedz mi tylko jak powinno być rzeczywiście z tym luzem na amortyzatorze. Po wymianie ta podkładka u góry u Ciebie opiera się o kielich czy jest podniesiona względem kielicha ( na opuszczonym samochodzie )?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 23 gru 2018, 13:43

to raczej nie zużycie a fakt że są od b3 a one są właśnie wyższe. Też takie mam nawet gdzieś tu zdjęcie wrzucałem.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 23 gru 2018, 13:44

Minimalnie wystaje po założeniu nowej poduszki.
Na zużytej to był spory odstęp między kielichem a tą miseczką.

Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kociemb » 23 gru 2018, 14:07

PieterB pisze:to raczej nie zużycie a fakt że są od b3 a one są właśnie wyższe. Też takie mam nawet gdzieś tu zdjęcie wrzucałem.
Jeśli możesz te sprawdź numery, które podałem... ale z tego co udało mi się znaleźć to numer z etki zgadza się z numerem zamiennika...
Minimalnie wystaje po założeniu nowej poduszki.
U mnie raczej nie, bo po skręceniu plastikowy pierścień z górnej podkładki zaczął z niej uciekać, znakiem tego oparło się o kielich

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 23 gru 2018, 14:40

Kociemb, bo to jako zamiennik jak najbardziej może być, u mnie jest i jest ok, w etce pisze że w 94 został wycofany i tyle
WRC is for boys.
Group B was for men.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga