Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Coupe B4 93 2.0 ABK Zielony Kermit :D

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Kermit1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2018, 11:35
Lokalizacja: Bełchatów

Audi Coupe B4 93 2.0 ABK Zielony Kermit :D

Post autor: Kermit1987 » 30 sty 2019, 02:20

Witam , swoją przygodę z Kermitem zacząłem na początku grudnia 2018, w pewnym sensie był to spontan, ale zawsze podobało mi się Coupe ;) Plan jest taki żeby zachować je w oryginale a tyle ile się da, nie będzie to lanso-wieś-wóz , tylko godny klasyk :) jest to moje drugie auto więc mogę sobie pozwolić na dopieszczanie w wolnej chwili :P ( moim daily car jest młodsza kuzynka Skoda Octavia I ;):P )

Ogólnie jak na swój wiek auto całkiem zdrowe i w dobrej kondycji, przywiezione z Niemiec i tam miało jednego właściciela, podobno ostanie lata stało nie ruszane ... dobrze i nie dobrze bo wiadomo jak auto nie jeździ to niszczeje i wychodzą pewne kwiatki.... tu akurat drobne wycieki z silnika i ze skrzyni... ale najważniejsze blacha zdrowa :) i dużo części jeszcze fabrycznych, autko na blacie ma 137kkm i prawdopodobnie jest o realny przebieg.

Plany jak pisałem na początku , zachować w oryginale na tyle ile się da, a tak z bieżących to doprowadzić do sprawności:
-wyeliminować wszelkie wycieki (uszelka pokrywy zaworów, uszczelka misy olejowej, uszczelnienia na wałkach itp)
-wymiana wszystkich płynów ustrojowych (zrobione, ale będzie powtórka)
-regeneracja hamulców (jak się zrobi trochę cieplej :P, póki co świeży płyn zalany )
-wymian osłon gumowych (wymienone osłony przegubów , i maglownicy)
-kosmetyka nadwozia (jak będzie ciepło, lakier do odświeżenia, małe zaprawki, i te listwy :/)
-kosmetyka wnętrza (materiał podsufitki opadł , boczek też z lekka , odświeżanie)
-regeneracja oryginalnych felg i zakup drugich jakiś kozackich :P (oryginalne felgi w strasznym stanie mam obawy czy się uda doprowadzić do stanu fabrycznego, więc trzeba szukać drugiego kompletu )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjecia przedstawiają jak wyglądała zaraz po zakupie, w zasadzie w tej chwili skupiłem się na mechanice więc wygląd praktycznie taki sam.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sty 2019, 12:18 przez Kermit1987, łącznie zmieniany 3 razy.

viintage31
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:47

Post autor: viintage31 » 30 sty 2019, 05:10

Ładne autko! Ładny kolor, jeśli masz czas i zasob gotówki to odnawiać! Bo juz mało tego:). Ps swoją drogą takie felgi juz coraz ciężej dostać w super stanie. Powodzenia!

Kermit1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2018, 11:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Kermit1987 » 30 sty 2019, 11:18

Akurat jako że nie jest główne auto to mogę powoli ale sukcesywnie działać, bo trzeba ratować takie klasyki :P . A co do felg to fakt, fajne są mają swój klimat tylko nie łatwa sprawa żeby je doprowadzić do oryginalnego stanu ale będę robić co w mojej mocy ;)

Szkoda że tylko zapas w stanie idealnym ... :(
Obrazek

A taak wygląda po paru dniach spędzonych w garażu :P Musiałem założyć białe kierunkowskazy (chińczyki) bo lewy był uszkodzony a niestety oryginał ciężko było znaleźć, może kiedyś uda się dokupić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listwy dolne zdemontowane, może się uda je uratować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga