Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

taka mała refleksja

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

taka mała refleksja

Post autor: Pieterb » 13 maja 2019, 17:25

Hmm, tak sobie dziś zerknąłem na swój profil i mam prawie 250 pomagasów - brak mi jednego. Powiem szczerze że jestem w szoku bo nigdy nie sądziłem że tyle będę miał kiedykolwiek. I że tak długo się na forum będę udzielał.
Fakt że z dawnej ekipy zostało nas tu już nie wielu, a ja tu chyba jednym ze starszych zostałem.

Jak sobie przypomnę czasy jak zaczynałem i pierwszego gdzieś po 2 latach dostałem rotfl :-D albo lepiej.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 14 maja 2019, 00:52

Poczatki były trudne trochę , nie wszystko wiedziało się odnośnie auta , co gdzie podpiąć , zdiagnozować , czy inne jeszcze jakieś sztuczki odnosnie osprzętu silnika , żeby nie jezdzić po mechanikach i wymieniać dobre części.
Trochę opustoszyło się na forum , niektórzy auta zmienili na nowsze i już nie zaglądają tu , facebook też trochę ludzi przejął , narobiło się trochę grup audi-tematycznych.
Młodzież nie zawsze już chce na pierwsze auto 80-tkę , bo minimum taki ABT generuje 90 km mocy z dwóch litrów , a w A4 mają 1.8Turbo i 150 km na start.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 14 maja 2019, 11:24

Piotrku a ja mam 25% :-D
Tak czy inaczej...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 maja 2019, 16:43 przez Doc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 14 maja 2019, 11:58

To kurcze lepszy jestes😜 ja mam dopiero 210

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 14 maja 2019, 12:15

Jarku no tak jakoś wyszło ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 14 maja 2019, 16:39

O rzesz w mordę... <niedowiarek> Jarku! ... oklasky
Obrazek

A teraz inaczej. "Dziadki". :-D
Obrazek
a) Pitrek,
b) Jędruś,
c) Jareczek,
d) Krzysiu,

hehehe :-D

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 14 maja 2019, 17:33

20 lat temu A80 to było coś,w tej chwili za podobne pieniądze można dostać coś innego w podobnym lub lepszym wyposażeniu...poza tym kiedyś był mniejszy wybór samochodów,teraz od wyboru do koloru...pierwsze audi kupiłem w 2004 roku,model b2...pierwsze b3 kupiłem w 2006,ale kiedy pierwszy raz zarejestrowałem się na forum to nie pamiętam...potem moje konto zostało chyba usuniete bo się nie udzielałem i w sumie przesiadłem sie na A6...tomkom w starych czasach miał tendencje do pisania pomuki...pomaga się z idei czy dla licznika?w sumie nigdy mnie to nie interesowało
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 14 maja 2019, 17:37

adamze27 pisze:pomaga się z idei czy dla licznika?
każdy pewnie ma inne podejście do sprawy ;-) ja pomagam dla idei i tak było od początku jak się zarejestrowałem. W sumie nie zależało mi jakoś na tych punkcikach ale z perspektywy czasu patrzę na to jako na docenienie mojego udzielania się na forum.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 15 maja 2019, 00:42

Doc, namówiłeś <piwo>
adamze27 pisze:tomkom w starych czasach miał tendencje do pisania pomuki...pomaga się z idei czy dla licznika?
Po to jest forum by pomagac i w miarę własnych możliwości cos samemu podziałać przy aucie , a jak juz nabierzemy wiedzy o swoim aucie , to dobrze też jest podzielić się tym z innymi.

Mechanicy nie zawsze znają triki , gdzie mozna coś sprawdzić , zmostkować , odłączyć by dowiedzieć się jak sprawdzić jakąś część ekspolatacyjną auta , czy to akurat ona szwankuje.

Sam na forum szukałem tematów z brakiem mocy , które przytrafiło mi się po jakimś okresie użytkowania zetora.
I tu znalazłem na forum osobę z Vagiem - 20 km ode mnie która podpięła mi auto i odczytała błąd z ecu ( w dodatku na starszym osprzęcie ) , gdzie pewnie mechanicy w warsztacie nie połączyli by się i wymieniali po kolei części które według nich mogą to powodować , a często zdarza sie tak , że jak auto nie ma pełnej mocy , to każą turbo regenerować , a potem zaczynają grzebać dalej.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 16 maja 2019, 12:53

Może na forum krócej jestem, ale się wypowiem - mi POMOGŁo tu mnóstwo osób na mnóstwo tematów - jak zaczynałem przygodę z A80 to nawet nie umiałem nazwać gumy na maglownicy bo nie wiedziałem co to - rzecz jasna dowiedziałem się z forum. Kopalnia wiedzy, w zasadzie wszystko co wiem o ogólnie rozumianej mechanice, elektryce itp. samochodowej dowiedziałem się tu i wypróbowałem to na własnym aucie. Punkty myślę, że stanowią jakby o wiarygodności użytkownika - ja w każdym bądź razie klikam "pomógł" zawsze, gdy tylko ktoś mi w jakiś sposób pomoże. Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: taka mała refleksja

Post autor: Patrique » 09 lut 2020, 20:03

PieterB pisze:...Fakt że z dawnej ekipy zostało nas tu już nie wielu, a ja tu chyba jednym ze starszych zostałem.

Jak sobie przypomnę czasy jak zaczynałem i pierwszego gdzieś po 2 latach dostałem rotfl :-D albo lepiej.
No ja bym powiedział że jest jeszcze tutaj paru starych "wyjadaczy" :D . No ale fakt ja pamiętam tego czasy kiedy dywagowało się o zatkanych nagrzewnicach... uszczelkach pod głowicą.... wysprzęglikach bla bla bla...
Ja mam olbrzymi sentyment do AUDI 80 :)
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga