Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Demontaż pompy ABS

ODPOWIEDZ
mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

[B4 2.0 ABK] Demontaż pompy ABS

Post autor: mhuczynska » 17 wrz 2019, 10:22

Hej, mam problem z demontażem pompy ABS-u. Muszę wyjąć wszystko co jest w komorze silnika (auto jedzie do lakiernika), natomiast przewody hamulcowe które idą do pompy w żaden sposób nie chcą puścić. Chciałabym je zostawić w całości i na czas lakierowania zabezpieczyć folią, bo są w dobrym stanie i nic im nie dolega, a zdjąć tylko pompę i serwo hamulcowe. Ma może ktoś doświadczenie z odkręcaniem tych nieszczęsnych przewodów? Oraz czy znajdę gdzieś schemat prawidłowego podłączenia przewodów z powrotem do pompy?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 wrz 2019, 19:19

W sumie pytanie nie na miejscu robisz fotorelacje i składasz jak było gdyby sie coś zapomniało. No chyba masz w telefonie aparat?:D

CO do odkręcania tu jest problem potrzebny dobry klucz szeroki jak najszerszy... Choć ja ratuje się małym imadłem gdy klucz zawodzi.... Orginalne nakrętki są też z mosiądzu czy tam brązu...

maro0912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:24
Imię: Marek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: maro0912 » 17 wrz 2019, 19:48

u mnie pomogło co prawda nie przy pompie a przy kolumnie oklepanie młotkiem nakrętek(jeden młotek podkładałem z jednej strony z drugiej stukałem drugim) i można sam przewód morsami złapać żeby się nie ukręcał

Awatar użytkownika
xRead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 375
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:32
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Legnica

Post autor: xRead » 22 wrz 2019, 11:22

Ja do odkręcania zapieczonych tych nyplów przewodów hamulcowych używam małego palniczka. Lekko rozgrzewam i leje zimną wodą po czym z powodzeniem odkręcam. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie odkręcić takim sposobem.

To jest tylko i wyłącznie mój sposób i nie biorę za to odpowiedzialności. Wiele osób mówi, że tak nie wolno itd. Ale jakoś nigdy nic się nikomu nie stało z tego powodu.

Audi 80 2.0E ABK 1992r by xRead

Regulacja zapłonu w ABK i nie tylko :) Kontakt PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga