Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

ODPOWIEDZ
Konmat98
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:51
Lokalizacja: Andrychów

[B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: Konmat98 » 31 paź 2019, 23:57

Witam, przeszukałem tematy dotyczące podpięcia elektrycznych szyb do 80. Pozostał mi jednak jeden dylemat. Mam u siebie w wiązce niebieski przewód w tej małej białej wtyczce i po prostu nie wiem od czego on jest i gdzie go podpiąć. Reszta przewodów już znana. Na forum widuje, że wszyscy mają w tej wtyczce tylko ten brązowy. Posiadam też inną wiązkę tylko na dwie szyby przednie i tam też tego nie ma. Moim zdaniem to może być przewód od domykania szyb, sygnał od pompki aby domknąć szyby. Może ktoś już przerabiał temat. Dziękuję za pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 01 lis 2019, 10:13

Niebieski przewód to do alternatora D+ inaczej kontrolka ładowania ten sam kolor przewód czarna wtyczka pod kierownica wiązka silnika tam podepnij... Masz ta bogatsza wersje z automatycznym zamykaniem szyby kierowcy, A szyba kierowcy zamyka się automatycznie tylko kiedy silnik odpalony dla bezpieczeństwa... Bo można tez podłączyć pod to plus po zapłonie ale wtedy jest duzo większe niebezpieczeństwo zeby szyba cos zmiażdżyła...

Podaj jeszcze numer przekaźnika bo wiazka wiazka ale do tej opcji musi byc jeszcze odpowiedni przekaźnik..


80 nigdy nie miały domykanie szyb...

Konmat98
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2019, 22:51
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Konmat98 » 01 lis 2019, 22:17

Dobra, to temat uważam za zamknięty. Przekaźnik akurat pożyczyłem od Audi 100 gdzie faktycznie mam szybę kierowcy w automacie i jeszcze domykanie szyb i szyberdachu. Myśle że już wszystko wiem i poradzę sobie z tym tematem.

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: nogiln » 05 lip 2022, 01:06

Konmat98 pisze:
31 paź 2019, 23:57
Witam, przeszukałem tematy dotyczące podpięcia elektrycznych szyb do 80. Pozostał mi jednak jeden dylemat. Mam u siebie w wiązce niebieski przewód w tej małej białej wtyczce i po prostu nie wiem od czego on jest.
Obrazek
Jak ten przewód podpiąć w A80 b3? Chyba ze się nie ma takiej możliwości. Instalację posiadam od A80 b4.

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re:

Post autor: nogiln » 05 lip 2022, 23:47

Jarewa pisze:
01 lis 2019, 10:13
Niebieski przewód to do alternatora D+ inaczej kontrolka ładowania ten sam kolor przewód czarna wtyczka pod kierownica wiązka silnika tam podepnij...
Posiadam instalację szyb z b4 i ona ma właśnie takie podłoczenie do krańcówki. Czy w b3 również będzie możliwość podłączenia tego niebieskiego przewodu z tej białej wtyczki?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: Jarewa » 06 lip 2022, 09:18

Tak ale nie wiem jak kolorystyka podaj zdjęcie wtyczki od strony kabli kostki stacyjki tak aby było widać wszystkie kolory jak jest tam niebieski to ok a jak nie ma to może była zmiana koloru ale napewno tam jest D+

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: nogiln » 08 lip 2022, 07:09

Jarewa pisze:
06 lip 2022, 09:18
zdjęcie wtyczki od strony kabli kostki stacyjki tak aby było widać wszystkie kolory jak jest tam niebieski to ok a jak nie ma to może była zmiana koloru ale napewno tam jest D+
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: Jarewa » 08 lip 2022, 07:46

O nie ma ehh... Zrób zdjęcie wtyczki czarnej tej przy kolumnie kierownicy to powinna być ta pierwsza od dołu. Z dwóch stron...

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: nogiln » 08 lip 2022, 08:08

Jarewa pisze:
08 lip 2022, 07:46
zdjęcie wtyczki czarnej tej przy kolumnie kierownicy to powinna być ta pierwsza od dołu. Z dwóch stron...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: nogiln » 12 lip 2022, 20:37

W luźnych złączach instalacji auta jest żółta wtyczka z dwoma przewodami. Jeden z nich jest identyczny, jak ten z pod pinu o numerze 61 przekaźnika szyb. Gdy podłączę do niego probówkę na wyłączonym - brak napięcia. Zapłon włączony - żarówka probówki pulsuje. Natomiast na uruchomionym silniku żarówka świeci mocnym, ciągłym światłem. Czy tak powinien zachowywać się szukany przewód, który należy podłączyć pod niebieski przewód, idący z pod pinu o numerze 61 przekaźnika?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: Jarewa » 14 lip 2022, 20:51

Zapomniałem o temacie a ostatnio z baraku czasu mało wchodze, czarna wtyczka ma ten kabelek ale są niejasności bo są dwa grube niebieskie zdecydowanie za grube.

Najlepszy test, to odłącz przy alternatorze niebieski na zapłonie kontrolka powinna nie świecić, wtedy jakąś próbówką z żarówki ok 2w przestrzel te kabelki tą próbówką podłączoną do masy, jak znajdziesz prawidłowy to zaświeci się i kontrolka ładowania na liczniku i próbówka. Nawet możesz sprawdzić w tym co znalazłeś później.

Gdybyś zamiast żółtej znalazł biała to było by pewne że to ona, bo do szyb była białe złącze 2pin Kabel niebieski i brązowo/żółty

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 237
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.0 ABK] Podłączenie szyb, niebieski przewód

Post autor: nogiln » 21 lip 2022, 14:52

W audi 90 b3 posiadające elektryczne szyby z modułem 343, ktory jest wyposażony w funkcję podnoszenia i opuszczania automatycznie szyby kierowcy. Podnoszenie automatyczne szyby kierowcy odbywa się tylko przy uruchomionym silniku. W instalacji elektrycznej audi 80 b3 nie znalazłem nigdzie złącza, w które można podłączyć tę białą wtyczkę od modułu szyb, z przewodem niebieskim i brązowo-żółtym(krąnćówka drzwi i tylko od strony kierowcy, gdyż tylko otwarcie i zamknięcie drzwi kierowcy wyłącza możliwość sterowanioa szybami, tak mam w audi 90 b3). W A90 b3 przewody niebieski i brązowo-żółty od modułu szyb, nie są w jednej wtyczce, idą oddzielnie. W instalacji elektrycznej A80 i A90 b3 jest żółta wtyczka w której są dwa prrzewody a jeden z nich, to szukany niebieski , do którego można n podłączyć niebieski od modułu szyb. Instalację, która chcę zamontować do A80 b3 pochodzi z A80 b4, czy w b3 również powinno być taie złącze, w które można podłączyć tę białą wtyczkę od modułu szyb ? Czy raczej jest tak, jak mam w A90 b3, że idą oddzielnie? Pytanie nasuwa się takie , czy w A90 b3 istalacja nie była dokładana?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga