Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Nie podaje paliwa na wtryski.

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

[B4 1.9 1Z] Nie podaje paliwa na wtryski.

Post autor: Maldriax » 01 lis 2019, 19:38

Witam. Jakiś czas temu miałem problem ze swoją B-czwórką w klekocie, więc byłem zmuszony do zakupu "nowej" używanej głowicy, doprowadzenia jej do stanu używalności, wymiany rozrządu... Takie tam. Cała procedura się udała, rozrząd ustawiony "na znaki"...
Przyszedł czas na pierwsze uruchomienie więc... Kręcimy i co?
Samochód nie pali, jak się okazało pompa nie podaje paliwa na wtryski. Wielokrotnie próbowałem odpowietrzyć układ poprzez poluzowanie nakrętek wtrysków i sukcesywne ich dokręcanie, ale niestety nie przyniosło to pożądanego efektu. Spróbowałem na tak zwanego "plaka".
Samochód odpala elegancko, jakby fabryka, ale w momencie przerwania dozowania preparatu - silnik gaśnie i na tym się kończy zabawa. Dodam, że raz czy dwa razy miałem wrażenie, że paliwo z filtra jakby dotarło w końcu do pompy i samochód pracował na paliwie, które było w filtrze, niestety po kilku sekundach gasł a ponowne uruchomienie graniczyło z cudem.
Sprawdziłem, czy elektrozaworek pracuje - jak najbardziej - a przynajmniej tyle mogę wywnioskować po dźwięku jaki wydaje.
Generalnie samochód czekał na remont około trzech miesięcy, ale przed remontem nie było żadnych oznak, jakoby pompa miała by odmawiać posłuszeństwa.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 01 lis 2019, 19:49

Skoro widzisz że masz powietrze w przewodach paliwowych ,to musisz wpiąć pompkę "gruszkę " pomiedzy pompę a filtr i pompować aż paliwo popłynie przelewem
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

Post autor: Maldriax » 01 lis 2019, 20:51

Rozumiem że taki rodzaj zapowietrzenia jest możliwy przy takim zabiegu, jaki przeszedł mój samochód? Czy pompka gruszka z zaworkiem zwrotnym zda egzamin?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 01 lis 2019, 21:15

Maldriax pisze: Czy pompka gruszka z zaworkiem zwrotnym zda egzamin?
Tak

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

Post autor: Maldriax » 03 lis 2019, 15:52

Niedawno wróciłem z garażu. Czynności jakie dokonałem to...
- Wymiana filtra paliwa z oryginalnego na PP838,
- Założyłem zaworek zwrotny pomiędzy filtrem a pompą wtryskową, (nie zdobyłem jeszcze gruszki)
- Sprawdziłem drożność smoka paliwowego w zbiorniku (czysty jak łza)

Generalnie paliwo nie dociera do wtrysków, wraca z filtra powrotem paliwowym a sam filtr pozostaje pusty. Z racji braku gruszki "zaciągałem" się wielokrotnie tuż za zaworkiem zwrotnym, niestety bezskutecznie. Mam pół zbiornika paliwa i żadnej siły, która mogłaby te paliwo zaciągnąć.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 03 lis 2019, 17:09

Maldriax pisze:Mam pół zbiornika paliwa i żadnej siły, która mogłaby te paliwo zaciągnąć.
Tylko pompka gruszka cię uratuje
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

Post autor: Maldriax » 05 lis 2019, 13:02

Pompka gruszka nie jest w stanie zaciągnąć paliwa ze zbiornika... Próbowałem nawet pomijając filtr paliwa. Nie wiem już z której strony ugryźć temat...

bociek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Tarnawa

Post autor: bociek22 » 05 lis 2019, 14:20

a moze spróbuj odpalić auto ze zwykłej bańki a nie z baku wtedy paliwo będzie miało krótką droge do pompy

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: jarowlkp » 05 lis 2019, 14:30

Maldriax pisze:Pompka gruszka nie jest w stanie zaciągnąć paliwa ze zbiornika... Próbowałem nawet pomijając filtr paliwa. Nie wiem już z której strony ugryźć temat...
proponuje sprawdzić przewody paliwowe od zbiornika do filtra ( ich szczelność i drożność) , albo jest gdzieś nieszczelnośc ze pompka nie może zassać , albo zatkany na maxa smok w zbiorniku w co szczerze mówiąc wątpie innej możliwości nie ma .
jarowlkp

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

Post autor: Maldriax » 05 lis 2019, 18:02

Wrzuciłem przewód z gruszką do kanisterka, podpompowałem i uruchomiłem silnik bez żadnego zająknięcia, ale co bym nie robił, nie mogę zassać paliwa ze zbiornika. Smok tak jak mówiłem czysty.

bociek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Tarnawa

Post autor: bociek22 » 05 lis 2019, 19:54

skoro nie ciągnie ze zbiornika to weź kompresor i dmuchnij w przewody idące do zbiornika bo może któryś naprawde jest zatkany

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: jarowlkp » 05 lis 2019, 20:50

bociek22 pisze:skoro nie ciągnie ze zbiornika to weź kompresor i dmuchnij w przewody idące do zbiornika bo może któryś naprawde jest zatkany
Albo ktorys z krucców przy zbiorniku te plastikowe co nakładasz weze jest pekniety z zewnatrz bądz tez wewnatrz zbiornika i zasysa powietrze lub ewentualnie przegnily przewody paliwowe pod autem w okolicach tylnej belki najczesciej gniją. Ja bym zatkał przy filtrze i od strony zbiornika wpompowal sprezarka w weze troche eteru zarowno w powrót jak i zasilanie ,mysle ze tak 0.5 do 1 bara wystarczyłko aby usłyszec nieszczelnosc. Zasilanie w rope ze zbiornika w naszych 1z jest proste jak wiadomo konstrukcja czego, ale za to bardzo czule na wszelkie nieszczelniosci.
jarowlkp

Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

Post autor: Maldriax » 06 lis 2019, 05:35

Przewody przy belce faktycznie mają ślady korozji. Zrobię tak jak mówisz i dam znać jaki wynik.

sedes

Post autor: sedes » 06 lis 2019, 19:35

Jakieś błędy w kompie? U mnie było to samo, że nie podawał gnojówki na cylindry a w VAGU dwa błędy - czujnik temperatury paliwa i nastawnik potencjometryczny.

bociek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Tarnawa

Post autor: bociek22 » 07 lis 2019, 20:36

sosnix pisze:Jakieś błędy w kompie? U mnie było to samo, że nie podawał gnojówki na cylindry a w VAGU dwa błędy - czujnik temperatury paliwa i nastawnik potencjometryczny.
Przecież napisał ze na bańce auto odpala bez problemu więc to ewidentnie wina zapowietrzenia układu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga