Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Montaż uniwersalnego autoalarmu

ODPOWIEDZ
Maldriax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 17:58
Lokalizacja: SGN

[B4 1.9 1Z] Montaż uniwersalnego autoalarmu

Post autor: Maldriax » 08 sty 2020, 19:50

Witam. Ostatnio doświadczyłem nieprzyjemnej sytuacji, mianowicie kradzieży w moim samochodzie. Od tego momentu zainteresowałem się tematem montażu alarmu w mojej B4.
Przeszukałem trochę internetów w celu znalezienia jakiejś rekomendacji, ale przyznam, że bezskutecznie. Może któryś z Was zakładał autoalarm do swojej B4 i mógłby się podzielić jakimiś poradami, wskazówkami co do zakupu i montażu? Fabrycznie nie występował u mnie alarm ani pilot.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 08 sty 2020, 19:53

Maldriax, jest cały temat o tym na forum więc nie wiem jak to mogłeś nic nie znaleźć. Schematy opisy itp.
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 09 sty 2020, 14:41

Jak coś to szukaj alarmu z obsługą pneumatycznego zamka bo inaczej trzeba będzie podłączać sterowanie centralnego zamka pod kanapą z tyłu do kabli wkładki bagażnika bo tam jest obsługa dwoma masami.
Dobrze też znaleźć jakiś sterownik który z opóźnianiem uwzględnia sygnał otwarcia drzwi, bo wtedy można by było podłączyć czujnik drzwi pod lampkę oświetlania wnętrza a nie ciągnąć do każdych drzwi.

A tak to wątpię aby alarm zapobiegł kradzieży nawet radia.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 09 sty 2020, 23:05

Jak ktoś chce coś ukraść to i tak ukradnie nic go nie powstrzyma.

Sa alarmy droższe z powiadomieniem, mam używam i się sprawdzają. Fakt ze nie raz wkur.... jak trzeba o 3 w nocy wstać i do auta luknać :/ dobre tyle ze tylko przez okno..

Chalek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 21 kwie 2014, 13:31

Post autor: Chalek » 06 mar 2020, 12:58

Można prosić o linka apropo montażu autoalarmu ?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 mar 2020, 00:23

Alarm to podłączanie praktycznie tak samo jak sterownika centralnego zamka (jest na forum dobra instrukcja) tylko to tego dodatkowo podłącza się przynajmniej krańcówki drzwi. Jak alarm ma funkcje opóźnionego sprawdzania sygnału z lampki to można podpiąć pod sygnał oświetlenia wnętrza (czarna taśma ze sklejonych trzech przewodów wchodząca na słupek po stronie kierowcy). A jak nie ma takiej funkcji to trzeba ciągnąć podpiąć pod krańcówkę drzwi gdzie tylko pod przewód który idzie do pompki (tutaj są połączone ze wszystkich drzwi) a nie tą sekcje która steruje elektrycznymi drzwiami czy szyberdachem.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga