Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Avant TDI podejście drugie

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Avant TDI podejście drugie

Post autor: Krzysiek 84 » 22 mar 2020, 03:16

Cześć.
Sporo osób na forum i fb widziało jak skończył poprzedni avant zly_ beczy_ zly_
Więc po wypadku trzeba było rozpocząć ponowne szukanie Avanta TDI na nowszym osprzęcie . W tym czasie było obejrzanych kilka sztuk lepszych i gorszych , generalnie w większości przypadków stan auta rzeczywisty mijał się trochę z tym z ogłoszenia.
Było kilka egzemplarzy na które sprzedawca dostał zaliczkę zaraz po wystawieniu ogłoszenia , inne sprzedawały się z zaledwie kilka godzin od wystawienia ogłoszenia - więc jednak jakiś popyt jest na te avanty.
Po serii nieudanych oględzin w promieniu 250 km , zacząłem brać pod uwagę też dalsze regiony naszego kraju , ale z opcją oględzin osób poprzez osoby zaprzyjaźnione z forum Audi 80.
Tak więc pojawiło się parę sztuk z województwa Świętokrzyskiego które obejrzał dla mnie AdiGassler , i tym oto sposobem weryfikacji ogłoszeń poprzez osoby z forum które swym okiem obejrzały auto i opowiedziały mi o nim , niż to co mówi sprzedawca i pokazuje na zdjęciach , stałem się posiadaczem szarego avanta tdi na nowszym osprzęcie.

A więc podam krótki opis i specyfikację auta:
:arrow: Pod maską jedyny , słuszny 1Z na nowszym osprzęcie.
:arrow: klimtyzacja
:arrow: wszystkie szyby w elektryce
:arrow: dołożone jakieś tam audio przez poprzedniego właściciela
:arrow: Lakier LY7P
:arrow: Skrzynia biegów zmieniona z BAA na DHL
:arrow: lampy tylne zostały przyciemnione farbą
:arrow: dołożona lotka z dodatkowym światłem stop

Auto całe zostało odmalowane w kolor z wlepy w bagażniku , zostały usunięte dolne dolne listwy drzwi , które według mnie podnoszą na plus walory auta.
Auto sprawdzone miernikiem lakieru i posiada znikome ilości szpachli , największe skupiska były tam gdzie usunięto kołeczki po dolnych listwach drzwi.

Z mankamentów jakie dostrzegłem podczas oględzin to:
- jakieś stuki z zawieszenia
- zapocony silnik od strony turbo
- zapocone wtryskiwacze paliwa
- spod króćca płynu z przodu i z tyłu widać było sączący się płyn chłodniczy.
- ręczny - standardowy objaw dla 80-tki , nie odbijający hamulec postojowy.
- podsufitka przypięta pinezkami.
- uszkodzony pająk , gdyż nie dało się włączyć świateł drogowych i tylnej wycieraczki.
- Nieoryginalne poduszki silnika.

Po dłuższych oględzinach auta , diagnostyce VAG i jeździe próbnej , stwierdziłem , że kupie te auto za tą cenę jaka była w ogłoszeniu , gdyż najbardziej skupiałem się na stanie wizualnym auta , a mechanikę sobie w wolnym czasie ogarnę przy aucie.

Na początek po zakupie auta poszedł do wymiany olej silnikowy z filtrem i założyłem od razu korek spustowy z magnesem , przepływomierz powietrza został umyty zmywaczem do hamulców i ustawiłem kąt wtrysku paliwa.
Następne w kolejce do wymiany są filtry kabinowe i powietrza.

Plany co do auta w następnej kolejności to :
:arrow: zmiana ecu na 16 bit
:arrow: zmiana hamulców na te które były założone w poprzednim avancie
:arrow: montaż dodatkowych zegarów
:arrow: montaż wskaźnika doładowania
:arrow: demontaż układu dolotowego , czyszczenie , wypalanie , mycie , malowanie i montaż na auto.
:arrow: zaślepienie EGR
:arrow: zmiana układu wydechowego na oryginalny
:arrow: wtryskiwacze paliwa - na pewno wlecą większe , tylko kwestia czy będą to wyjęte z poprzedniego silnika 205-tki czy złożone na starych obsadach z nowymi końcówkami WZM i średnicą otworków - 210-tki.
:arrow: zawieszenie od razu zostanie całe wymienione , sanki i wahacze już czekają na wyjazd z garażu do piaskowania i malowania proszkowego , plus kolumny przód i tył po ewentualnym sprawdzeniu sprawności na diagnostyce stanu amortyzatorów
:arrow: w wahacze i drążki kierownicze wleci poliuretan
:arrow: przeróbka świateł na przekaźniki
:arrow: dołożenie halogenów i nowa wiązka by wpakować żarówki 100 Watt
:arrow: montaż modułu Ac / BC
:arrow: termometr temperatury zewnętrznej
:arrow: tempomat
:arrow: kierownica coupe
:arrow: wymiana przycisków sterowania elektrycznymi szybami , gdzyż prawie żaden nie świeci .
Wszystkie modyfikację będą zależne od ilości wolnego czasu , wolnych środków przeznaczonych na modyfikację auta , oraz kolegów którzy pomogą przy montażu tych części , gdyż samemu nie dotykam rąk związanych z elektryką auta , a które ogarnia mi andrzejsz23

Poniżej wrzucam kila fotek po zakupie avanta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 22 mar 2020, 10:19

Krzysiek 84, jestem pierwszy hehe okok no i dużo roboty przed Tobą jak widzę po planach ;-) powodzenia
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Luka82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2016, 07:52
Imię: Luk
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Luka82 » 22 mar 2020, 10:31

Krzysiek 84, no no widzę że plany duże ale jestem na 1 000 000 % pewny że zrealizujesz ten plan szybciej niż Ci się wydaje okok ale najbardziej zazdroszczę Ci tego dreszczyku podczas tych prac, szlak to uzależnia :-D. Życzę powodzenia w przekładkach i usprawnieniach zacnego egzemplarza i chciałbym zobaczyć minę poprzedniego właściciela za parę miechów rotfl
No i czekam na kolejne foty ze zmianami i przeróbkami bo zawsze człowiek się uczy zwłaszcza od takiego profesjonalnego podejścia i zamiłowania do AUDI 80 jakie przedstawiasz oklasky

!!! POWODZENIA !!! piwoa80

Pulsar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2018, 23:54
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Pulsar » 22 mar 2020, 12:42

Bardzo fajna baza do dłubania, z całą pewnością Avanturnik będzie mieć u Ciebie dobrze :-D
Przycisków od szyb nie musisz wymieniać, da się je na spokojnie naprawić. Na forum jest poradnik jak je rozebrać, a z przelutowaniem diody to chyba sobie poradzisz na spokojnie.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 22 mar 2020, 13:45

PieterB, Trochę będzie trzeba czasu poświęcić na zrobienie auta pod siebie muza_

Pulsar, kiedyś kolega mi lutował te żarówki , to rok czasu gdzies działały przyciski , potem coś z blaszką chyba stało się czy stycznikiem , bo tylko działały na opuszczanie , a z podnoszeniem już był problem.
Nowe po 10 zł kosztują , więc zamówię cały komplet i powymieniam sobie w weekend.

Luka82, Jak będę miał możliwości , to jakies tam zdjęcia zrobi się, na diagnostykę będę musiał wybrać się , żeby mi sprawdzili sprawność amortyzatorów , jak takie sobie będą , to cały komplet wymienię od razu.

AdiGassler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2013, 20:57
Lokalizacja: TKI

Post autor: AdiGassler » 22 mar 2020, 15:34

Widzę grubo lecisz rotfl Ze względu spraw osobistych znowu powracam do C4 i niedługo ją odbieram od mechanika czyli m.in turbo k16, amortyzatorek drgań, tuleje, poduszki itp... a w listopadzie już wydałem na c4 m in zawieszenie rozrząd 4k i jeszcze kolejne 2k ale teraz mam pewne auto
A6 C4 AAT (wtryski AEL 0.210)

Jak B4 to tylko w TDI

Podstawowa diagnostyka VAG świętokrzyskie. Tel. 570783700

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 23 mar 2020, 01:18

O cię kurna... jest normalnie "album"! bo sporo fotek Krzyśka.! hura_
Git naprawdę! Nawet pomalowałem troszeczkę. ;) "Audi80.PL WITA" okok

Obrazek

ps.
Wysyłaj kolejne jeśli będziesz miał. okok

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 23 mar 2020, 11:24

Doc, W miarę możliwości coś tam postaram się zrobić jeszcze , póki co , to staram się nie wychodzić za bardzo na zewnątrz , tylko jak już to konieczne jest rotfl

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 23 mar 2020, 16:34

według mnie bez listew wygląda lepiej,a one wiadomo w jakim stanie są przewaznie okok działaj ,bo jest co przy nim robic
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 208
Rejestracja: 08 wrz 2011, 09:07
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

Post autor: Sagitari » 24 mar 2020, 00:04

Też mam taką podsufitkę, tyle że na szpilki. W tym roku planuję ją wyjąć i położyć nowy materiał (zrobię z tego porządne fotostory). Mam już przetestowany odpowiedni klej do tej pracy, robiłem nawet testy z docelowym materiałem. To samo czeka mnie z boczkami drzwi.
A wydech, chodź trudno w to uwierzyć, nadal można trafić oryginalny w niezłym stanie.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 24 mar 2020, 17:53

Ładny kolor, te ciemne lampy bardzo tu pasują. Powodzenia okok

Awatar użytkownika
xRead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 375
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:32
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Legnica

Post autor: xRead » 24 mar 2020, 22:52

Trochę cie czeka roboty widzę ;) Ale kolejna 80tka dostanie drugie życie oklasky

Audi 80 2.0E ABK 1992r by xRead

Regulacja zapłonu w ABK i nie tylko :) Kontakt PW

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 25 mar 2020, 08:16

Krzysiek nie obraź się :-) ale coż to za ulep? rotfl
Czeka Cię długa droga z tym samochodem aby go doprowadzić do takiego stanu jak miałeś wcześniejszą.
Wierzę w Ciebie okok

PS. Musiał być tani...

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 26 mar 2020, 01:25

adamze27, Jak dla mnie na plus , że nie ma tych listew ;-)

Sagitari, Wydech mam ori z poprzedniego avanta i zostanie przełożony do tego, podsufitkę z czasem też chciałbym zrobić , najlepiej jak bede miał drugą taką samą i na spokojnie bym sobie okleił wtedy. ;-)

Roman_S, Zależy z jakiego profilu spojrzy się na auto , czasem też mi podobają się , mam na lato przygotowany na tył zestaw Treserów , a na zimę to zobaczę , albo będą te malowane lub ori czerwone. :-)

xRead, No będzie troche roboty , ale sporo części mam , więc niektóre elementy tylko przełożyć trzeba będzie , tak jak np : zestaw hamulcowy :-)


RaKo, te tjuningowe dodatki , to wymysł poprzedniego właściciela , najwazniejsze , że można to wszystko zdjąć , kupując auto kierowałem się w pierwszej kolejności stanem blacharsko lakierniczym , wyposażenie dodatkowe było na drugim miejscu , choc nie ukrywam , że wolałbym wnętrze z deską z ostatniego liftu i szeroką kieszenią , jedna taką oglądałem w Warszawie , gdzie była wystawiona za 7 000 zł , ale niestety za dużo mankamentów miała jak za tą cenę , ale kolega już ją kupił za 5900.
Inna sztuka była w Poznaniu i na drugi dzień po wystawieniu ogłoszenia sprzedawca dostał zaliczkę na auto , inna sztuka sprzedała się w 3 godziny po wystawieniu ogłoszenia.
Kolejną oglądał AdiGassler , gdzie miała być też w miarę idealna , a okazało się , że schodzić zaczyna bezbarwny i jest po lekkim gradobiciu , sprzedała się tez w niedługim czasie , ale teraz wisi ponownie na olx , ale już w Warszawie.
Ciężko już jest z dostępnością Avantów w TDI w miarę dobrze zachowanych.
Brałem też pod uwagę B5 AFN Quattro Avant , akurat w Świętokrzyskiem była jedna poliftowa i tez jak dzwoniłem do sprzedawcy , to miał zaliczkę na auto wpłaconą 500 zł i dzień czy dwa przed moim wyjazdem po tego avanta B4, zadzwonił do mnie sprzedawca i poinformował , że sprzedał te quattro.
Sedanów trochę było , może coś w sedanie bym upolował bardziej , ale skupiałem się na nadwoziu avant.
Obserwując teraz ogłoszenia , to nie ma wogóle nic ciekawego . Możliwe , że przez ten wirus ludzie nie wystawiają aut na sprzedaż , bo naprawdę nic ciekawego nie ma , a te co mam obserwowane w serwisach ogłoszeniowych , to też kilka sztuk poszlo , wisza jedynie te które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć nastepnego właściciela.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 26 mar 2020, 06:48

Krzysiek 84 pisze: Obserwując teraz ogłoszenia , to nie ma wogóle nic ciekawego . Możliwe , że przez ten wirus ludzie nie wystawiają aut na sprzedaż , bo naprawdę nic ciekawego nie ma , a te co mam obserwowane w serwisach ogłoszeniowych , to też kilka sztuk poszlo , wisza jedynie te które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć nastepnego właściciela.
Też to zauważyłem i to nie tylko 80 bo szukam teraz czegoś innego i również przed wirusem sie nowe ogłoszenia pojawiały a teraz ciagle te same wiszą, ani nikt nie wystawia ani nikt nie kupuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga