Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

ODPOWIEDZ
Horte
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 29 mar 2020, 06:37

[b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: Horte » 03 kwie 2020, 20:28

Dotyczy dachu manualnego.

Ponieważ w mojej małej nie działało otwieranie pokrywy schowka na dach z przycisku w drzwiach postanowiłem dokonać pewnej modyfikacji.
Po wyciągnięciu zamka, rozwierciłem miejsca zgrzewy i w miejsce niesprawnego siłownika zainstalowałem taki od zamka klapy Renault. Pasuje idealnie! Po podaniu „+” siłownik robi robotę i otwiera zamek.
Plan jest taki, że oba będą sterowane przyciskiem w drzwiach, a jak mi się zechcę, to może jeszcze któryś z mikroprzełączników dachu włączę w obwód.

Aha...
Jak ktoś ma potrzebę, to może pozostawić w zamku mikroprzełączniki.

Awatar użytkownika
ptrcichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 09 cze 2020, 23:48
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Re: [b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: ptrcichy » 11 lip 2020, 11:43

Możesz bardziej opisać "przeróbkę" ? Najprawdopodobniej czeka mnie wymiana/naprawa zamku.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: maciek889 » 11 lip 2020, 23:05

Podejrzewam że autor przeróbki mógł mieć sprawne te zatrzaski od pokrywy tylko coś innego mu uniemożliwiało otwarcie pokrywy. Jak pisałem w temacie zakupu można podłączyć te siłowniki pod dołożony przełącznik od szyb aby sterować oryginalnymi siłownikami bezpośrednio. Podpina się to pod kable sterownika dachu za oparciem tylnej kanapy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Adek 330
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2017, 13:36
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: Adek 330 » 11 lut 2021, 05:05

A wg mnie to w takich przypadkach warto sprawdzić kable w przelotce do klapy bagażnika plus sygnały na zamku. Jeżeli masz sprawna instalacje otwarty bagażnik czy tam sygnał z otwartej klapy wyłącza możliwość otwarcia schowka dachu i na odwrót otwarty schowek wyłącza możliwość otwarcia bagażnika.
A często jakiś kabelek pęknie i od tego bym zaczol przygodę z niedziałającymi zamkami
Sam sygnał jest w zamku . Lampka się nic nie sprawdzi bo to oddzielny paten działający za pomocą grawitacji i kulki
U mnie był 1 przewód strzelony można było otwierać 2 klapy naraz.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga