Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

[b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
ODPOWIEDZ
Horte
Audi 80 Fan
Audi 80 Fan

[b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: Horte » 03 kwie 2020, 20:28

Dotyczy dachu manualnego.

Ponieważ w „ mojej małej” nie działało otwieranie pokrywy schowka na dach z przycisku w drzwiach postanowiłem dokonać pewnej modyfikacji.
Po wyciągnięciu zamka, rozwierciłem miejsca zgrzewy i w miejsce niesprawnego siłownika zainstalowałem taki od zamka klapy Renault. Pasuje idealnie! Po podaniu „+” siłownik robi robotę i otwiera zamek.
Plan jest taki, że oba będą sterowane przyciskiem w drzwiach, a jak mi się zechcę, to może jeszcze któryś z mikroprzełączników dachu włączę w obwód.

Aha...
Jak ktoś ma potrzebę, to może pozostawić w zamku mikroprzełączniki.

Awatar użytkownika
ptrcichy
Nowicjusz
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH

Re: [b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: ptrcichy » 11 lip 2020, 11:43

Możesz bardziej opisać "przeróbkę" ? Najprawdopodobniej czeka mnie wymiana/naprawa zamku.

maciek889
Od zawsze na forum
Od zawsze na forum

Re: [b4 cabrio] naprawa zamka schowka dachu

Post autor: maciek889 » 11 lip 2020, 23:05

Podejrzewam że autor przeróbki mógł mieć sprawne te zatrzaski od pokrywy tylko coś innego mu uniemożliwiało otwarcie pokrywy. Jak pisałem w temacie zakupu można podłączyć te siłowniki pod dołożony przełącznik od szyb aby sterować oryginalnymi siłownikami bezpośrednio. Podpina się to pod kable sterownika dachu za oparciem tylnej kanapy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”