Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK]Problem z jednym przyciskiem szyberdachu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej_Szpadel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2020, 11:13

[B4 ABK]Problem z jednym przyciskiem szyberdachu

Post autor: Andrzej_Szpadel » 12 cze 2020, 21:50

Witam wszystkich, zabrałem się dzisiaj za szyberdach, mianowicie mogę go otworzyć bez problemu (uchylanie po skosie) ale zamknąć go lub otworzyć poziomo już nie mogę, drugi przycisk kompletnie nie reaguje.
Jak ręcznie domknę szyberdach imbusem i otworzę go poziomo na maks to działającym przyciskiem zamknę bez problemu.
Wcześniej szyberdach działał wzorowo po przeczyszczeniu styków przekaźnika i złącza (zalane było wszystko jakimś olejem).
Przekaźnik rozbierałem i w środku wygląda jak nowy z tym, że czasami próbując wcisnąć niedziałający przycisk blaszka tak jakby próbowała zewrzeć ale ją coś blokuje (pomagając jej ręcznie nie wywołuje reakcji silnika), przewody sprawdzone i żaden nie jest przerwany.
Sprawdzałem też przełącznik i mam pytanie, czy on po wciśnięciu powinien przerywać obwód czy zwierać?
Mierząc miernikiem oba przyciski przerywają obwód w poszczególnych przewodach w 4 pinowej kostce
"niedziałający" przycisk rozwiera na czarno czerwonym i niebiesko czerwonym przewodzie.

PS. przekaźnik mam zamontowany na silniczku.

Mam nadzieję, że w miarę jasno nakreśliłem mój problem. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: [B4 ABK]Problem z jednym przyciskiem szyberdachu

Post autor: Slawo777 » 21 cze 2020, 11:26

Cześć :-) W moim aucie musiałem wymienić przycisk sterujący od szyberdachu. Bo to co napisałeś jota w jotę jak u mnie i nawet robiłem jak Ty aż go wymieniłem i działa jak należy. Pozdrawiam :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga