Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

[B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Promacio » 28 sie 2020, 13:02

Witajcie,

Czy ktos wie jak sprawdzic sonde miernikiem czy dziala jak nalezy ? Mama tylko jeden kabel od sondy i nie wiem jak sie za to zabrac ?
Obrazek

Narazie ja odlaczylem i pojezdze bez niej. Zobacze jak auto bedzie sie zachowywac ale ciekaw jestem jaka oporonsc pokaze i czy ona wogole dostaje prad przez ta wsowke. Wiecie jak to posprawdzac miernikiem ?

Przy okazji wie ktos co to za rura ? Cala podziurawiona jest...
Obrazek
Ona moze tak byc czy trzeba na nowa wymienic ?

Pozdrawiam <ok>
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2020, 12:59 przez Promacio, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: maciek889 » 28 sie 2020, 14:43

Sondę sprawdza się na pomiarze napięcia. Nawet na podłączonej sprawdzasz to wtedy powinna generować zmienny sygnał 0-1V (jak będzie od 0-0,2V do 0,7-1V to też ok). Jeśli stoi w miejscu to jeszcze nie oznacza, że padła tylko z jakiegoś powodu układ podawania paliwa nie daje rady generować takiego składu aby uzyskać te zmiany napięcia. Wtedy trzeba raptownie dodać gazu i powinno na chwilę wskoczyć napięcie na okolice 1V a przy puszczeniu gazu gdy silnik schodzi z obrotów to powinno spaść gdzieś do 0V).
To sonda bez grzałki (dlatego 1 przewodowa) to potrzebuje kilku minut na nagrzanie się aby mogła działać).

Dodano po 55 sekundach:
A ta rura to od ciepłego powietrza aby zimą przepustnica się nie oszraniała i benzyna lepiej odparowywało zimą.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Pieterb » 28 sie 2020, 15:13

Promacio Temat z milion razy(albo więcej) wałkowany więc czasem użyj opcji szukaj!
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Promacio » 28 sie 2020, 15:23

Wiem chlopalki, czytalem. Problem w tym ze mam jeden kabel i nie wiem co do czego podlaczyc. Nie moglem tego znalezc nigdzie, wiec przepraszam Pieterb za kolejny temat o sondzie.

Jednakze prosze powiedzcie jak to zrobic jak juz mamy temat otwarty :P
Plus do kabla od sondy a drugi do masy i mierzyc napiecie w dziesietnych ? Czy podlaczyc minusowy kabel od miernika z drugiej strony podlaczenia kabla ? cwaniak_

Prosze dajcie znac bo musze to koniecznie sprawdzic !
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2020, 13:05 przez Promacio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Pieterb » 28 sie 2020, 19:06

Bierzesz kabel od sony i masę i mierzysz - wszystko. Co prawda taki pomiar może nic nie dać bo wyniki nie muszą być jednoznaczne, gdyż do 100 % sprawdzenia sondy to tylko oscyloskop.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Promacio » 01 wrz 2020, 15:03

:-) Wielkie dzieki za info ! :-)

Sprawdzalem ale pokazuje 0. Mozliwe ze jej nie rozgrzalem za dobrze bo tylko 5km zrobilem. Zrobie dluzsza trase i sprawdze jeszcze raz. Minus (mase) biore z akumulatora dla pewnosci. Za niedlugo dam znac.

Do uslyszenia ! ;-)

Awatar użytkownika
Promacio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: [B3 1.8S PM 1990r.] ROZWIAZANY - Jak zmierzyc/sprawdzic sonde lambde miernikiem i co za dziwna rura ?

Post autor: Promacio » 12 wrz 2020, 13:03

<ok> Wszystko sprawdzilem i tak jak Pieterb napisales: Czarny od miernika do masy (minus w aku) a czerwony do kabelka od sondy. Jedyny warunek to musi sie silnik rozgrzac do 90 stopni i wlaczyc wentylatory chlodnicy, wtedy praktycznie za kazdym razem zaczyna podawac mi wartosc napiecia, ktora skacze sobie miedzy 0.2-0.8V, a jak przygazuje to dochodzi do 1V.

Wyglada ze sonda zachowuje sie OK.

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc ! <spoko>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga