Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

ODPOWIEDZ
Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: Kociemb » 19 paź 2020, 14:02

Witam!
Jako że padł mi sterownik centralnego zamka, który montował poprzedni właściciel zamierzam zakupić nowy... I tutaj pytanie do Was. Generalnie rozchodzi się jaką firmę polecacie. Generalnie głównie rozchodzi się o jakość wykonania pilotów, żeby fajnie działały przyciski i nie trąciło jego wykonanie badziewiem... Domykanie szyb itp rzeczy są mi nie potrzebne.
Teraz miałem Carprotect Komfort BX70. No i działanie pilota oceniam średnio... Ale może to już wiek zrobił swoje ?

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: krzych900 » 22 paź 2020, 00:26

Chyba najlepiej jakiś bx jak miałeś. Nie trzeba będzie pewnie dłubać w instalacji, tylko wtyczkę wpiąć.I dobrze żeby miał możliwość zaprogramowania nowych pilotów. Ja sobie zaprogramowałem do chyba bx20 z innego zamka i działa

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: maciek889 » 22 paź 2020, 11:02

Chyba sterowniki firmy AMT kiedyś były uważane za dobre.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: Kociemb » 22 paź 2020, 18:14

Zakupiłem ostatecznie Blow Stinger B50:
https://allegro.pl/oferta/b50-audi-ster ... ZjJmOTk%3D

Generalnie to wszystko chyba jeden dziad bo puszka identyczna jak Carprotect jedyna różnica w podłączeniu to odwrotnie plus i masa względem obu sterowników Pilot scyzoryk, wykonanie dużo lepsze niż ten poprzedni który miałem no i działa póki co jak trzeba. Tylko zapomnieli przysłać grotu starego typu :((

Elaskawski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2017, 13:14

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: Elaskawski » 09 sie 2021, 17:39

Witam serdecznie,
Chciałbym podpiąć się pod temat, być może ktoś z was wie jak rozwiązać mój problem..
Otóż zakupiłem sterownik Blow S4 i podpiąłem go też tak jak autor jedynie zmieniając starą centralkę która padła.
Aczkolwiek przyciski z pilota działają odwrotnie (przycisk 'zamknij' otwiera samochód a 'otwórz' zamyka), oprócz tego zamykanie i otwieranie udaje się raz na dziesięć razy.
Wydaje mi się że przyczyną może być właśnie to że działa odwrotnie (może długość impulsu różni się dla otwierania i dla zamykania?)
Czy wie ktoś co powinienem zmienić aby przyciski działały zgodnie z przeznaczeniem?
Aha...Zamieniałem plus z minusem to jedyny efekt to wywalony bezpiecznik :D
Niżej link do filmu na YT mniej więcej jak to działa.
https://youtu.be/27GhwCDShFg

Dziękuję z góry za każde wskazówki.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: maciek889 » 09 sie 2021, 19:16

Czy Podłączałeś na sterowanie pneumatycznym zamkiem (przez rozcinanie jednego przewodu i wpinanie dwóch kabli centralki do niego)? Ustawiełś sterownik na 3 sekundowy sygnał?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Elaskawski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2017, 13:14

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: Elaskawski » 09 sie 2021, 23:58

Tak, tzn. W momencie gdy kupilem samochod byla juz inna centralka zamontowana ktora dzialala wiec podejrzewam że kable dobrze byly poprowadzone, ale ostatnio mi sie zepsula (konkretnie pilot) i kupilem nowa i zmienilem tylko centralke, wiec moim zdaniem dalej ta kablologia jest okej.. I tak na centralce przelacznik ustawiony w pozycji na pneumatyk, w tej drugiej pozycji w ogole nie reaguje. Myslalem ze to kwestia zamiany ktorys kabli miejscami..

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: maciek889 » 10 sie 2021, 00:20

Dobrze by było sprawdzić wg instrukcji od tej centralki co kupiłeś czy podłączenie jest zgodne ze starą. Tylko to jest trudniejsze dla osoby niezbyt biegłej w elektryce niż podłączenie na nowo.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Elaskawski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2017, 13:14

Re: /[B4] Sterownik zamka centralnego - pilot - jaki wybrać

Post autor: Elaskawski » 11 sie 2021, 18:14

Mam jeszcze gdzieś tą starą centralkę, tylko że z tego co pamiętam nie było na niej żadnego napisu aby określić jakiej jest marki i ewentualnie znaleźć do niej instrukcję w necie.
Ale poszukam jej i zobaczę jak tam była opisana ta kostka. W razie czego dam znać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga