Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie odpala audi 100c3

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 01 gru 2020, 18:07

Witam członków grupy. Posiadam audi 100 c3 2.0 115km z instalacją gazową, wtrysk mechaniczny. Po długim postoju ponad 3 miesiące audi kręci lecz nie odpala, zazwyczaj gdy wracałem z zagranicy po długiej nieobecności audi zawsze odpalała bez problemu, iskra jest, przewody zapłonowe nowe bo miały przebicie i były zawilgocone, palec wporządku styki w kopułce przetarte , wymieniony filterek gazu, mazut z parownika wyczyszczony, bezpieczniki sprawdzone, pompke z zbiornika słychać. Świece są mokre. Wcześniej miałem z nią problemy gdyż miewała wystrzały i gięła się blaszka , kilka razy ją prostowałem ,później nawet zgięta nie przeszkadzała w pracy silnika, odpalała i jeździła. Może są jakieś przekaźniki których styki mogły zaśniedzieć poprzez długi okres postoju? Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4720
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: maciek889 » 01 gru 2020, 18:34

Jak masz świece zalane i wystrzały to zobacz czy klapa przepływomierza nie zahaczyła się w pozycji uniesionej. Wtedy będzie paliwo dawać zaraz po włączeniu zapłonu i zanim zakręcisz rozrusznikiem zalanie świec murowane.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 01 gru 2020, 18:41

Klapa spietrzająca chodzi luźno, wiem że musi być ustawiona w odpowiedniej pozycji bo inaczej ociera lub blokuje, na nią zwróciłem największą uwage, zdejmowałem filtr i nawet delikatnie brat unosił klapę a ja próbowałem odpalić. Co do niej chodzi luźno bez zastrzeżeń

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4720
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: maciek889 » 01 gru 2020, 19:46

Odpalał ten samochód na LPG? Może wyjmij bezpiecznik pompy paliwa i spróbuj odpalić na lpg. Bo jak masz iskrę i paliwo to jedynie rzeczy jak przestawiony rozrząd (i przy okazji zapłon bo aparat jest na wałku rozrządu) może uniemożliwiać odpalenie.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 01 gru 2020, 20:25

Tak, odpalałem zawsze na lpg, na benzynie nie odpali,( łapie ale nie zapali) dopiero przy wyższych obrotach pracuje na benzynie gdy przełącze z lpg.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 13 gru 2020, 12:34

Przeczytałem FAQ na temat problem z odpalaniem silnika i tam jest opisane jak sprawdzić czujnik halla, zrobiłem test. Odpiąłem wtyczkę z czujnika halla wziąłem kawałek przewodu i wpiąłem w środkowy pin, przekrecilem zapłon i drugą strona przewodu dotykałem do masy, słychać jak przeskakuje iskra w kopułce a czy powinna byc iskra również przy stykaniu przewodu z masą?? Później zdjąłem środkowy przewód łączący cewke z rozdzielaczem, położyłem na masie, ponownie włączyłem zapłon i wtedy iskra przeskakuje na obu przewodach. Proszę o podpowiedz czy hall jest sprawny bo nie wiem czy dobrze myślę??

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4720
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: maciek889 » 13 gru 2020, 17:48

Co masz na myśli pisząc że przeskakiwała na obu przewodach? Na przewodach wysokiego napięcia i halla czy na dwóch końcach przewody wysokiego napięcia, gdzie miałeś dwie przerwy?
A iskra powinna przeskakiwać chyba tylko przy odłączaniu przewodu. Choć przy dołączaniu też może przeskoczyć jeśli zbyt wolno przykładasz przewód do masy albo słabo łączy (układ łapie mikro-przerwy zanim masa się dobrze załączy).

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 13 gru 2020, 22:25

Mam na myśli to że gdy włożyłem kawałek przewodu we wtyczkę do czujnika halla( w środkowy pin) włączyłem zapłon i drugą końcówką z tej wtyczki stykałem do masy słychać było jak iskra przeskakuje w kopułce aparatu zapłonowego. Nie wiem czy powinna również iskra się pojawiać na końcówce przewodu stykającego z masą. Wyłączyłem zapłon następnie zdjąłem przewód zasilający z cewki na aparat zapłonowy i położyłem go na metalowej czesci. Włączyłem zapłon i wtedy na przewodzie z cewki oraz tym na krótko z wtyczki czujnika przeskakiwała iskra

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4720
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: maciek889 » 14 gru 2020, 11:43

Przewód zasilający masz na myśli przewód wysokiego napięcia? I zdjąłeś z cewki czy kopułki rozdzielacza? A tak to nie powinno być że iskra przeskakuje między kablem czujnika halla a masą. Może ECU (nie wiem jak w tym modelu ale często to cienkie kable przykręcone do silnika w okolicy alternatora) albo cewka ma słabe połączenie z masą i zamiast ładunek pójść prosto do masy to przeskakuje kablem sygnałowym. Zmierz między brązowym na kostce czujnika halla a minusem na akumulatorze jakie masz napięcie (nie powinno być więcej niż jakieś 0,1V).

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Nie odpala audi 100c3

Post autor: Arcziquattro » 14 gru 2020, 13:31

Przewód zdjąłem z kopułki rozdzielacza, z cewki nie sciągałem. Drugi przewód na krótko miałem wpięty w wtyczke czujnika halla i po przekręconym zapłonie na obu przewodach skacze iskra

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
Gdy przyłozę do masy oczywiście

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl