Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Problem ze skrzynią

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
haymaker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2010, 18:11

[B4 2.0 ABK] Problem ze skrzynią

Post autor: haymaker » 11 kwie 2015, 22:24

<piwo> <piwo> <piwo> <piwo> <piwo> <piwo> <piwo>
Witam. Mam problem ze skrzynią biegów w swojej audi... Od jakiegoś czasu wrzucenie pierwszego biegu było u mnie nie możliwe więc dziś postanowiłem się tym zająć... A więc rozebrałem tapicerkę dostałem się do wybieraka biegów i zacząłem kombinować. I teraz mój problem. Po odkręceniu dwóch śrub trzymających wybierak bez problemu mogłem wbić wszystkie biegi gdy jednak wybierak przykręciłem ginie mi jedynka... kiedy śruby są odkręcone cały układ mogę podnieść do góry a wtedy bezproblemowo wbijam i jedynkę i całą resztę. Postanowiłem popatrzeć od podwozia i przy skrzyni gdzie znajduje się dolna część wybieraka (nie wiem jak to nazwać) z jednej strony widoczne jest zarysowanie podwozia od tego właśnie układu... Czyli wywnioskowałem choć nie wiem czy dobrze że ta dolna część układu wybieraka która jest przy boku skrzyni jest tak jak by opuszczona... Może ktoś z was miał podobny problem lub wie co jest przyczyną także liczę na waszą pomoc :) Z tego wszystkiego co dziś zrobiłem wychodzi na to że przyczyna jest nie w kabinie przy wybieraku lecz właśnie na dole... Drążek który idzie od wybieraka do skrzyni który zakończony jest urządzeniem przykręconym do skrzynie ma tak jak by luz. Wiem że może nie do końca jasno piszę także w razie czego proszę piszcie a będę w miarę możliwości tłumaczył to inaczej :) Pozdrawiam serdecznie i liczę na waszą pomoc

[ Dodano: 2015-04-12, 14:03 ]
Obrazek

Może to coś pomoże. Wrzucam zdjęcie gdzie zaznaczyłem właśnie miejsce gdzie wydaje mi się być luz. Ogólnie cała ta dolna część wybieraka jest jak by zluzowana. Czy to się jakoś reguluje czy coś czy w ogóle jest możliwość by to się zluzowało?

sokraal

Post autor: sokraal » 12 kwie 2015, 16:48

Ten element nie ma jak obcierać chyba że cała skrzynia jest przesunięta. Luz na tym dynksie od skrzyni można zrozumieć przy wieku auta.
Skoro po odkręceniu śrub trzymających drążek zmiany biegów (rozumiem że to te śruby od strony wnętrza samochodu) możesz już wbić jedynkę to zaczął bym od próby wyregulowania wybieraka. Robi się to śrubą która łączy drążek idący do skrzyni z wybierakiem idącym do kabiny. Regulacja na zasadzie prób i błędów.

haymaker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2010, 18:11

Post autor: haymaker » 12 kwie 2015, 17:08

Tak dokładnie chodzi o te dwie śruby trzymające wybierak wewnątrz jeżeli je wykręcę to biegi wbijam normalnie. I faktycznie przepraszam za błąd nie obciera mi to w miejscu które zaznaczyłem tylko dokładnie pod wybierakiem od spodu czyli gdzieś mniej więcej na tym wygięciu lub nawet bliżej wybieraka. Wyregulować śrubą ale chodzi o jakaś śrubę która jest właśnie pod podwoziem czy tę która znajduje się w kabinie?

sokraal

Post autor: sokraal » 12 kwie 2015, 19:27

Od spodu niestety i najlepiej mieć kogoś do pomocy. Tam gdzie wybierak z kabiny łączy się z drążkiem który idzie do skrzyni jest śruba która przechodzi przez podłużne nacięcie w drążku które właśnie pozwala regulować w pewnym zakresie ułożenie tech elementów.
Trzeba śrubę poluzować trochę przesunąć wybierak do przodu lub do tyłu dokręcić i sprawdzić. Trzeba próbować aż się uda, a jeśli to nic nie da to problem leży gdzie indziej ale nikt nie powie że nie próbowałeś.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [B4 2.0 ABK] Problem ze skrzynią

Post autor: h/k » 24 gru 2020, 13:18

Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga