Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK]Problem z wyciekiem płynu chłodniczego

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
Andrzej_Szpadel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2020, 11:13

[B4 ABK]Problem z wyciekiem płynu chłodniczego

Post autor: Andrzej_Szpadel » 25 gru 2020, 15:35

Witam serdecznie, mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego, zostaje ledwo co na dnie w zbiorniku wyrównawczym, wymieniałem niedawno chłodnicę ze względu na to że puściła i parowało mocno spod maski po rozgrzaniu i leciał mocno płyn, po wymianie i odpowietrzeniu, było wszystko ok przez 2 dni, i po zajściu do garażu jest duża plama pod samochodem i płynu ubyło bardzo dużo, samochód dobrze pracuje, grzanie działa ale jak doleje to gdzieś znów ucieka, jak stanę to za chwilę zaczyna lekko parować spod maski, przewody do chłodnicy, termostatu, zbiornika wyrównawczego, parownika i nagrzewnicy są suche, z tego co zauważyłem to z tyłu głowicy jest króciec, który jest podłączony do nagrzewnicy, jest pod nim trochę wilgoci + po skrzyni leci jakiś czerwony płyn więc obstawiam, że to tam leci ale nie wiem jak tam się dostać, ponieważ cały silnik mam w kablach od instalacji gazowej + rozdzielacz i przewody od nagrzewnicy i nie idzie tam ręki nawet włożyć.

Pytanie, czy da się jakoś zdemontować podstawę pod akumulator żeby było lepsze dojście?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B4 ABK]Problem z wyciekiem płynu chłodniczego

Post autor: maciek889 » 25 gru 2020, 17:03

Nie da się podstawy zdemontować (chyba że w V6 i 2.0 16V, bo tam jest przykręcana przy przedniej lampie). Ale jak wyjmiesz akumulator to w jego podstawie jest otwór przez który da się wsadzić rękę.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [B4 ABK]Problem z wyciekiem płynu chłodniczego

Post autor: Pieterb » 26 gru 2020, 12:08

W abku jest tyle miejsc że bez problemu powinieneś tam móc zajrzeć i sprawdzić i żadne przewody nie powinny tam w niczym przeszkadzać.
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga