Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Jarsson97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2021, 09:06
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN+lpg

[B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Post autor: Jarsson97 » 09 maja 2021, 19:56

Witam, mam problem lub w sumie bardziej może pytanie. Remontuję całkowicie silnik, składam już go w sumie „do kupy”, jednak po rozebraniu dolotu ukazały się wtryskiwacze <wazuuuup>

Moje pytanie dotyczy tych osłonek plastikowych, od czego są te otwory w nich i czy wtryskiwacze muszą tam szczelnie „siedzieć” i nie przepuszczać żadnego powietrza np dołem gdy się dmucha w jeden z górnych otworów w osłonce :-?

Bo dodam że jedynie jeden z nich na tyle szczelnie jest tam włożony że tylko delikatnie przepuszcza powietrze dołem...

Mogę to montować czy mam powymieniać może uszczelki na samych wtryskiwaczach w środku? piwoa80

W załączniku przesyłam zdjęcie tego elementu, może będzie bardziej wiadomo o co mi chodzi :-P
50811A2A-E925-4739-9DD1-F2EB742F3EB2.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Post autor: maciek889 » 09 maja 2021, 21:46

przez tą dziurkę wlatuje powietrze z zaworu stabilizacji obrotów. Nawet widać kanał idący od tego zaworu na twoim zdjęciu. Podejrzewam że powietrze idące przez ten otwór ma chłodzić albo zdmuchiwać paliwo z końcówki wtryskiwacza.

Dodano po 47 sekundach:
Chyba masz szczęście że ktoś pewnie wymieniał już te plastikowe osadzenia, bo oryginalne by się rozpadły przy wyciąganiu.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Jarsson97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2021, 09:06
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN+lpg

Re: [B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Post autor: Jarsson97 » 09 maja 2021, 22:02

Hmmm, a w takim razie nie będzie przez te osłonki do głowicy trafiało więcej powietrza niż powinno, skoro wtryskiwacze nie są tam dosyć szczelnie osadzone? <wazuuuup>

Bo silnik przed remontem dość mocno falował na wolnych obrotach, niekoniecznie to przez to, jednak staram się ustalić wszystkie przyczyny :-D

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Post autor: Jarewa » 09 maja 2021, 22:41

To nie będzie maćku chłodzenie bo wtrysk jest podwójnie też uszczelniony. Wiec przy sprawnych uszczelniaczach nie ma obiegu powietrza. To raczej zabezpieczenie przed lewym powietrzem..

Jarsson97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2021, 09:06
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN+lpg

Re: [B3 1.8 JN] Osłony wtryskiwaczy

Post autor: Jarsson97 » 10 maja 2021, 10:44

Czyli co, może lepiej powymieniam dzisiaj te o-ringi o ile dostanę coś podobnego i o ile uda mi się wyjąc wtryskiwacze z tych osłon boisie

Swoją drogą ktoś może to robił? Je po prostu do góry się wyciąga czy są jakoś mocowane? ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga