Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

ODPOWIEDZ
Muttley96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2021, 17:34
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Muttley96 » 25 sie 2021, 23:10

Po wymianie tulei sanek i wahaczy podczas jazdy po nierównościach słychać taki dziwny głuchy dźwięk z zawiechy nie jest to typowe stukanie. Wszystko złożone zgodnie ze sztuką. Po złożeniu i sprawdzeniu łyżką luzów, można jednak stwierdzić że sanki pływają trochę bardziej niż powinny. I tu moje pytanie czy zdemontować to jeszcze raz i wrzucić jakieś lepsze tuleje np
Meyle czy może te dźwięki wydają amortyzatory też nie pierwszej młodości? Ja chyba obstawiam marnej jakości tuleje febi a Wy co sadzicie? Miał ktoś taki przypadek?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Krzysiek 84 » 26 sie 2021, 17:25

A poduszki amortyzatorów nie są już przypadkiem wyklepane ???
Było poliuretanowe tuleje montować na cały przód , zapłacisz trochę drożej , ale spokój na lata.

Muttley96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2021, 17:34
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Muttley96 » 27 sie 2021, 02:52

Całkiem możliwe muszę do nich zajrzeć. I wymienić cały kpl. Razem ze sprężynami. Niepokoi mnie jeszcze mocowanie stabilizatora do sanek nie wiem czy któryś gwint na mocowaniu nie puścił i może stabilizator źle pracuję. A co do poliuretanów to szczerze powiem nie miałem z nimi nigdy styczności a naczytałem się różnych opinii że za twarde, że auto się rozchodzi na zgrzewach itp. i odpuściłem temat... A znajomy w sklepie namówił mnie na te febi ale to był chyba zły pomysł... Jakiej firmy polecił byś amortyzatory i sprężyny?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Krzysiek 84 » 27 sie 2021, 20:25

Sprężyny zostaw ori , nowe zamienniki jak założysz , to trochę koza może być , albo zakup sprężyn obniżających , ale to koszt z 600 - 700 zł za sprężyny eibach
https://www.intercars.com/pl/e1519-240- ... qgQAvD_BwE


https://allegro.pl/oferta/sprezyny-eiba ... 8763937335

https://eibach.pl/product/zestaw-sprezy ... 20/101819/

Amortyzatory to Sachs lub KYB

Co do poliuretanów to można zastosować MPBS , kolor czerwony czyli zbliżony twardością do tych gumowych:
Dostępne są pojedyncze elementy na : sanki , wahacze , stabilizator itp , jak również i cały komplet na przód:
https://mpbs.pl/I-1991-1996-c550

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muttley96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2021, 17:34
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Muttley96 » 28 sie 2021, 10:49

Dzięki wielkie za rady. piwoa80 Jak ogarnę temat napiszę co pomogło może komuś się w przyszłości to przyda.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1038
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: h/k » 29 sie 2021, 21:22

Muttley96 pisze:
25 sie 2021, 23:10
Po wymianie tulei sanek i wahaczy podczas jazdy po nierównościach słychać taki dziwny głuchy dźwięk z zawiechy nie jest to typowe stukanie. Wszystko złożone zgodnie ze sztuką. Po złożeniu i sprawdzeniu łyżką luzów, można jednak stwierdzić że sanki pływają trochę bardziej niż powinny. I tu moje pytanie czy zdemontować to jeszcze raz i wrzucić jakieś lepsze tuleje np
Meyle czy może te dźwięki wydają amortyzatory też nie pierwszej młodości? Ja chyba obstawiam marnej jakości tuleje febi a Wy co sadzicie? Miał ktoś taki przypadek?

Pozdrawiam

Febi to szrot, tylko przednie tuleje wózka się nadają. Zarówno wahaczowe i tylne poduchy są za małe i rozbijają się w gniazdach, było tak u mnie.
U siebie mam Lemförder w obu wahaczach już parę lat... jedna strona jak kupowałem już była zrobiona na Lemkach, a auto w moich rękach ma 55 tys. km, druga strona ok. 10 tys. mniej. Wszystko super. A tylne wózka siedzą Corteco, na razie oki.

Ja nie neguję poliuretanów, ale na dobrych gumowych elementach, a nie kiblu to zawieszenie dobrze służy dłuższy czas. Na razie nie widzę sensu iść w poli.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1038
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: h/k » 30 sie 2021, 09:08

Ps. Zerwany gwint na połączeniu obejma-wózek spokojnie powinien dać się poprawić. Dać nową śrubę, wszystkie nasmarować, poskręcać nie za mocno i gotowe. Uważam, że akurat w tym miejscu oraz mocowaniu wózka do karoserii z podanymi fabrycznie momentami dokręcania zdecydowanie przesadzili.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Muttley96
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2021, 17:34
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

Re: B4 [ABT] głośna praca zawieszenia.

Post autor: Muttley96 » 05 wrz 2021, 20:11

Zgadzam się z Tobą... Przesadzili z tymi momentami tym bardziej, że zerwany gwint mocowania sanek do budy robi już spory problem.... A temat dziwnych dźwięków ogarnięty wymieniłem amortyzatory i sprężyny i wiadomo odboje i osłony. Amortyzatory sachs a sprężyny eibach pro. Jak na razie cichutko i sztywno. Dzięki jeszcze raz wszystkim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga